Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy megtudja...

Mit csináljak, hogy megtudja győzni anyukámat, hogy vegyünk egy lovat?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok pénzünk, de eddig is megéltünk valahogy, és tudom mekkora felelősség...De nem egy milliós lovat szeretnék csak egy kiscsikót (most 7 hónapos). Dolgozni nem tudok, mert még csak most leszek 15. De nem bírom ló nélkül... Ez az életem! (8 éve lovagolok.)
2014. jan. 13. 06:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

A lovakat belovagoljuk és nem betörjük. Lényeges a különbség.


És nem, sajnát lovon NEM lehet megtanulni lovagolni. A kezdő lovasnak minél több lovon kell ülnie, hogy megismerje a temperamentumukat, mozgásukat, agyukat.

Egy korrekt lovardában, jó oktatóval tökéletesen meg lehet tanulni lovagolni, úgy hogy az iskolalovak át vannak lovagolva és napi 2 órát mennek max. ( mint például nálunk, mi a kiöregedett versenylovainkkal oktatunk és ezen lehetősége is van a gyerekeknek elkezdeni versenyezni).


Az hogy vágjon bele a saját ló megvételébe, az hülyeség. Maximum egy kis felelősségre tanít, de ha nincs mellette oktató a tudása nem fejlődik a ló meg tönkremegy. És az se igaz, hogyha beteg a ló, majd gyorsan eladják valakinek... ha épp kólikázik és félmilliós kólika műtétet kell csinálni, akkor ez van, ott nincs olyan hogy most nincs pénz. Akkor ott és azonnal repkednek a százezrek, hogy más betegségről már ne is beszéljek.


Ha már saját ló, akkor inkább feles tartásban érdemes gondolkozni. Akkor van oktató, fele annyiba kerül, és még sem a tiéd az egész felelősség, de viszont nagyobb felelősség mint bérlovakon lovagolni.


A csikóról meg végképp le lehet tenni, ahhoz tudás kell hogy valaki belovagoljon egy csikót korrekt módon. Én a 20 éves versenyzői múltammal néha nem érzem magam erre érettnek.

2014. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
56%
Egy korrekt lovardában, jó oktatóval, úgy hogy az iskolalovak át vannak lovagolva és napi 2 órát mennek max... öhöm, persze. Hol van ilyen??? Legfeljebb a hirdetésekben... :-( De mire odamész, már csak a szokásos iskola-zombik rúgják a port a szokásos szeméthalmok között.
2014. jan. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
15 leszel, 16 évesen már diákmunkázhatsz és akkor felesben tudsz tartani egy lovat. Ez úgy szokott kinézni, hogy a bértartás felét kifizeted és az is lehet, hogy korlátlanul járhatsz lovagolni. Ez olyan havi 20000-be kerül, a lovardába, ahol jársz érdeklődhetsz, hogy keres-e valaki feles tartót. Jó tudom nem a legjobb megoldás, de szerintem jobb, mint az iskolalovakon lovagolni, akiket egész nap nyúznak.
2014. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Például nálunk van ilyen... Olyan helyet kell találni, ahol színvonalas az oktatás.
2014. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Tudom mi a feles tartás, olyanban is volt már részem. Szörnyű volt!
2014. jan. 14. 22:27
 26/28 anonim ***** válasza:
Beszélgess anyukáddal a pénzügyekről. Mennyit keres, mennyi a számla, mennyi "felesleg" marad havonta. Számold bele a ruhákat, mozikat, osztálykirándulásokat. A lóhoz nem "eddig is megéltünk valahogy", hanem "rengeteg a pénzünk" helyzet kell. Becsüld meg, hogy tudsz járni lovagolni. Örülök, hogy járhatok heti egyszer. Nagyon sokan szeretnének lovat, akarnak naponta lovagolni. 2 hetente jön ki ilyen kérdés, kérlek írd be a keresőbe és olvasd el a válaszokat!
2014. jan. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha én lennék édesanyád helyében, és engem nyaggatnál ilyennel,mikor tudod a pénzfeltételeket,nemhogymég lovat nem vennék neked,de azt se engedném meg,hogy járj lovagolni ezek után! Szőrnyű,hogy egy tizenéves mennyire azthiszi,hogy milyen könnyű,és divat,pedig egyáltalán nem... Mások örülnének annak,hogy ha járhatnának lovagolni! Szégyen! Az én egyik lányom most 23 éves,saját keresettel rendelkezik,és lett lova. Mit ne mondjak,nem olcsó mulatság! Ő is nyaggadhatott volna,de tudta milyen körülmenyek voltak nálunk. Nem engedhettük meg magunknak!
2014. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is felejtsd el egy időre a lóvásárlást. Csikót meg végképp nem ajánlom. Ahogy előtte is többen írták, mire egy csikóból lovagolható ló lesz, annak el kell telnie pár évnek és a tartása sem két fillér! 5 évig én sem lovagolhattam, annak ellenére, hogy előtte 4 évig rendszeresen lovagoltam, azt hittem belehalok, hogy abba kellett hagynom, de kibírtam, túléltem itt vagyok, most egy ideje megint járok lovagolni és akár hiszed, akár nem valamilyen szinten jobb is, hogy nincs saját lovam, annak ellenére, hogy nagyon örülnék neki.


1. legalább 40-50 ezer forint havonta a tartása

2. 4-6 hetente körmöltetni kell

3. nyerget, kantárt kell venni, kötőféket, pucoló eszközöket, nem árt, ha beszerzel ínvédőt, bokavédőt és egyéb apróságokat

4. 3 évente vérvizsgálatra kell vinni a lovakat, ami megint csak pénzbe kerül

5. nem árt időközönként megnézetni a fogát az állatorvossal, ezt sem ingyen fogja csinálni

6. féreghajtás stb.

7. és még lovat is kell venni


és még ez nem minden...


Nem igazán fogsz tudni elmenni hosszabb távra sehova, mert ha már lovat akarsz, akkor illene hetente többször meglátogatni, legjobb, ha minden nap kitudsz hozzá menni. Ha beteg vagy, vagy fáradt, nem szabad hanyagolni a lovat, ő is egy érző lény. Az sem árt, ha az embernek van egy kis megtakarítása, mert ne adj Isten valami történik a lóval, baleset, kólika, az nagyon drága mulatság lesz!


Egy szóval, a lovaglás drága hobbi, akinek nincs rá elegendő pénze, az ne tartson lovat, mert a ló a legtöbb esetben sajnos csak a pénzt viszi, hozni nem fogja...


És igen, nem BETÖRNI, hanem BELOVAGOLNI szokás egy lovat!


Várj még pár évet, előtted van még az élet, később is lesz lehetőséged lovat tartani, ha olyan anyagi helyzetben leszel.

2014. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!