Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le a harapdá...

Hogyan szoktassam le a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Egy időben már leszoktattam, de újra elkezdte, és semmi sem hatja meg hogy abbahagyja. Heréltessem már most emiatt? Mennyi az esélye hogy megszüntetné?

2014. márc. 3. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A heréléstől nem fog a harapdálásról leszokni. Olyan nincs, hogy semmi nem használ. Olyan van, hogy rosszul próbálod a leszoktatást.

Mennyi idős a kutyád?

2014. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocsika, rossz helyre írtam a választ. Milyen kicsi a világ, hogy azok a fránya kutyák is úgy rosszalkodnak, mint a lovak :)))))
2014. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül jó választ adtál. :)
2014. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Semmi gáz:)


Sohasem etettem kézből, és én mint vezetőként próbálom kezelni a lovat, de egyfolytában csipked, ha rákiabálok, utána eltolom a fejét, elcsavarom az orrát, utána rá két másodpercre folytatja a csipkedést, van hogy szabályosan odakap, játszópajtásnak néz, és akármit teszek, harap-harap-harap. Van hogy meglát engem, ráharap valamire és szorítja, mondjuk az ajtót vagy a hordót. Futószáron viszont szóra dolgozik nekem...

Akinél tartom, neki nem csinál semmit, mellette nem csinálja a hülyeséget ha ott vagyunk együtt. Tehát tudom hogy én váltom ki belőle, de ha agyon verném is akkor is csípne, mintha mi sem történt volna.

2014. márc. 3. 21:55
 5/14 anonim válasza:
0%
Talán csatlakoztatni kéne.
2014. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most csipked vagy harap? Ha csipked, azt teheti kedveskedésből, játékól,de ha sunyít mellé, akkor nem hagynám annyiban. Szájon kell vágni, nem eltolni a fejét, ha te durvának tartod a játékot.

Akinél tartod az is biztos elkente a száját, ha meg akarta csípni, vele már letisztázódtak a játékszabályok. Vagy az is lehet, hogy hozzácsatolta a kaját és a legelőt így vele nem csinálja.

2014. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ha agyon verném is csipkedne" - Írásod szerint soha még csak oda sem csaptál, szóval rossz a megközelítés.

Ne félj kezet (seprűt? lapátot?) emelni a lóra, nem pillecukorból van.


Rangban alatta lévőnek néz, akivel bármit megtehet, és ez nagy hiba. Az előttem szóló jól mondta, az ismerősöddel azért nem kekeckedik, mert nála már rendezettek a hatalmi viszonyok. Neked is ideje lesz rendezned.

Ha csíp, akkor egyik kezeddel lökd el a fejét, míg a másikat magasra tartod (és legyen is meg benned a szándék, hogy odacsapsz az orrára egy olyan istenes pofont, ha nem hőköl meg tőled!), közben nézz határozottan a szemébe, és elmélyített, agresszív, megemelt hangon szólj rá! (A ló érzékeny nagyon a hangszínre, érteni fogja).

Ha meghőkölt, egy ideig tartsd fenn ezt a feszültséget, ne engedd ellazulni, hadd gondolja át az életét attól tartva, hogy most megeszed reggelire. Utána szakítsd meg a szemkontaktust, ereszd le a kezed, és hagyd ellazulni. Hogy biztosan tudatosodjon benne, hogy nem tréfáltál, egy ideig még, ha csak mozdulni merészel, újra vedd fel vele a szemkontaktust, és emeld meg kicsit a kezed. Nem kell bántani, egyszerűen csak ne engedd oda magadhoz. Ha már ez a mozdulat is elég, hogy elkapja tőled a fejét, végül lazíthatsz a tartásodon, a szeme helyett nézd a nyakát, és engedd magadhoz. Ha nem csíp, jutalmazd meg pár jó szóval és simogatással. Nem a bizalmát kell összetörni, csak a hatalmi harcot lerendezni.


Ha ezek után is bepróbálkozik újból, vagy eleve letojta a fegyelmezési szándékot, esetleg még el is durvul, na akkor kell komolyabban fellépni, különben soha nem fog dominánsnak elismerni!

Csúnya dolog, amikor azt látjuk, hogy valaki rácsattint a ló szügyére (vagy seggére, oldalára, ahol még eléri, mielőtt a számító jószág makrancos sikonyálással elpucol, feltéve hogy nincs kikötve) egy seprűnyéllel, de minthogy nekünk se 400+ kilónk, se erős patánk nincs, valamivel muszáj kompenzálni az erőviszonyokat. A ló nem fog összetörni ettől, a ménesben sokkal durvább pofonokat kap a társaitól, ha elfelejti, hol a helye. Te viszont összetörhetsz még a növényevő fogazat alatt is, ha egyszer úgy gondolja, hogy ténylegesen rákap pl a válladra, vagy kedve támad szó szerint levágni a fejével (sikkesen kifejezve: megfejelni), pláne, hogy egy ménről van szó. Kóstolgat. Nagyon gyorsan mutasd meg neki, ki a főnök! A mén nem játék. (Nem is rosszindulatú, természetes velejárója a hatalmi harc, de az is tény, hogy nem igazán hatja meg, hogy hozzá képest te pillesúlyú kategóriában indulsz a mérkőzésen)


A heréléssel pedig igenis meg fog szűnni a csipkedés (kóstolgatás), bár én várnék vele három éves koráig, különben nem fog szépen kifejlődni ("elkancásodik"). Ha kiheréled, nem termelődik benne több tesztoszteron, így a ménes virtus is visszaesik, nem fogják annyira izgatni a hatalmi viszonyok egy idő után (kb. 1 év, mire a ménes virtus legjava kiveszik belőle).


Persze ezután is csipkedhet, és ezután is ugyanolyan fontos lesz ennek megfelelő kezelése.

2014. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csatlakoztatni??????? Jajjjjjjnemááááár..... Odacsíp, orrba vágod úgy istenesen és ennyi. Ha nagyon durván harapós a ló, akkor ezt lehet meg kell ismételni még 1-2 alkalommal, de utána nem fogja csinálni. Veled legalábbis. Idegenre, aki még nem játszotta le vele ezt a meccset, továbbra is harapni fog.

Akinél tartod, valószínűleg már rég megtette ezt a dolgot, így őt békén hagyja. Neked sincs más megoldás.

Engem egyszer harapott meg durván (nagyon csúnyán megmaradt a helye hetekig) egy ló, pont kezemben volt a lapát, sóztam olyat a fejére, hogy csak úgy kongott. Ez évekkel ezelőtt volt (úgy 10 éve), a ló még mindig harapós, csak nem velem. Dolgozik nekem tisztességgel, én vagyok az, aki megpucolom, fölnyergelem úgy a karámban, hogy még egy kötőféket se dobok rá, áll mint a kisangyal.

Sajnos a harapás ellen nagyjából ez az egy megoldás van.

2014. márc. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem rákiabálni kell a lóra, hanem ahogy Gabka is irta, oda kell csapni. Megfelelő időben, megfelelő mértékkel.
2014. márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 x) ***** válasza:
Atyai nagypofon két-három alkalommal és le fog róla szokni. A lovak egymás között is így rendezik le a dolgokat, csak a dominánsnak van "joga" megharapni/megrúgni az alárendeltet. Ha büntetés nélkül hagyod, hogy odakapjon, azzal elismered, hogy ő a domináns fél. A lovaknál ez természetes, nem kell őket félteni. Amibe te beledöglenél, az nekik kb egy szúnyogcsípés. Persze az arányokat jól kell eltalálni, nem az a cél, hogy féljen tőled a ló, hanem hogy tiszteljen.
2014. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!