Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le a harapdá...

Hogyan szoktassam le a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Egy időben már leszoktattam, de újra elkezdte, és semmi sem hatja meg hogy abbahagyja. Heréltessem már most emiatt? Mennyi az esélye hogy megszüntetné?

2014. márc. 3. 21:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akkor már nem kell félnem hogy állatkínzónak fognak tartani és nem a kérdésemre válaszolnak emiatt.

Amikor odacsíp, sosem hagyom büntetés nélkül, mikor csődört vettem, tudtam ennek következményeit, mindent javítottam is sikerrel. Ám most kifog rajtam, de nem keseredek el mert vállaltam ennek felelősségét.

Volt már atyai pofon, a kezem is megroppant, ám percekkel később ugyan úgy folytatta. Bevallom, sokszor megütöttem már a lovam emiatt, hiszen megállás nélkül csipked (eddig még nem volt komoly harapás)

Alapjába véve egy nagyon kedves ló, mindenkitől pozitív visszajelzést kaptam felőle, egyedül ez az amivel gondok vannak. Akinél tartom őt, valószínű lerendezte, de sosem legelteti, stb, ő is dolgozik vele ahogy én is, ha folyton csak legeltetném, babusgatnám, abból még nagyobb baj lenne, mondjuk ez nem azt jelenti hogy sosem vakargatom meg, legeltetem.

Volt egy olyan alkalom is hogy hirtelen oldalra kapott, bele a combomra (számára ez játék) és akkor tudtam, hogy most kell egy istenest adni neki, és abban a szempillantásban belerúgtam. Ez az egy használt (következő találkozásig)

Tegnap fenyegetésképpen próbáltam, akkor elszaladt előlem, rá percekkel ugyan úgy csinálja, de eddig ezt látom a leghatásosabbnak, főleg hogy a fejét kezdi félteni mellesleg nem is hatásos.

2014. márc. 4. 19:06
 12/14 A kérdező kommentje:

Mondta az egyik kérdező hogy ha sunyít, akkor azt már nem játékból csinálja. Nem, hála sosem sunyított rám csípéskor, se más alkalommal, szerencsére a határokat tudja ilyen szempontból.

Ha bárki tud segíteni még az utóbbi írásomból kitud szűrni valamit, nagyon megköszönném.

2014. márc. 4. 19:14
 13/14 anonim ***** válasza:
Múltkor az én lovam is bepróbálkozott, én meg brahiból, ha te is harapsz én is alapon megharaptam az orrát. Csórikám úgy ledöbbent :D Azóta se próbálta meg :D
2014. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott ez is, mert elértem volna, de három hete rakták fel a fogszabályzóm :')
2014. márc. 4. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!