Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kifejezetten lovakról...

Nem kifejezetten lovakról szeretnék kérdezni. Én átgondoltam, nem tudok túljutni rajta. Ti gondolkodtatok rajta?

Figyelt kérdés

Jelenleg két lovam van. 13 éve lovagolok, most 17 vagyok. Egyre kevesebb időm van a tanulás miatt. Egyre kevesebb... A lovak hiányoznak és nagyon szeretnék velük lenni mindennap, hogy olyan kapcsolatot alakítsak ki velük, mint ahogy azok az emberek, akik után boldogan sétál a ló... Utánam egyik se jön! Miért?!! Nem foglalkozom velük, mert nincs rájuk időm, és sírok, mert tudom hogy ha rajtam múlna ez nem így lenne! Olyan borzasztó világban élünk, hogy belegondolni sem akarok. Ha meglátok egyetlen egy (vidám) lovasvideót, ahol a csodálatos ló és a gazdája harmóniában vannak, a szabadban irigyelem őket. Én csak nyáron tudok mindennap kimenni hozzájuk és foglalkozni velük, de látom rajtuk, hogy meg sem ismernek, a legszívesebben a sarokban állnak. De nem tudok mit csinálni, mert tanulnom muszáj. De eltudjátok képzelni mennyire fáj, hogy akit szerettek csak úgy elfordul? Én szeretem őket! De ők ezt nem érzik, és igazuk van. Eladni nem akarom őket, mert félek, hogy valaki vágóhídra küldi vagy bántja. Annyit sírtam már miattuk. A szívem szakad meg ha látom, hogy ellenszegülnek bármilyen érintésemnek.:"(( Nem tudom mit kell csinálni. Bárcsak olyan okos lennék, hogy minden csak egy olvasás után benne lenne a fejemben és akkor tudnék velük lenni. Mennyire utálhatnak,istenem. Ha belegondolok, mire elvégzem az iskolákat és még sok más közbe jön, velük mi lesz? Ki szeretgeti helyettem őket, -bár ezt se engedik szeptember óta-egyáltalán élni fognak még? csak öregemberként van lehetőségem arra, hogy olyan boldog legyek a lovaimmal és olyan harmóniában éljel, mint azok az emberek akiket szeretnek a lovak, mert mindig foglalkoznak velük?

Eszetekbe jutott?


2014. márc. 6. 16:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
37%
Felesben tartani a lovaidat valakivel?
2014. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egy kicsit túlmagyarázod a dolgot és abban sem vagyok ezután biztos, hogy számít a 13 éves "lovastudás" (" olyan kapcsolatot alakítsak ki velük, mint ahogy azok az emberek, akik után boldogan sétál a ló" számomra ez nem a hozzáértést bizonyítja :) bocs).

Kérdésre visszatérve, ha 17 vagy akkor gondolom még 1 éved lehet hátra a középiskolából. Lassan el kell döntened, hogy mit is szeretnél kezdeni magaddal. Ha főiskolára mész, főleg, ha messzire, javaslom add el őket. Ennyi időd se lesz, mint most.

Ha nincsenek ilyen terveid és munkába állnál (jól gondold át), akkor sem biztos, hogy olyan helyet találsz, ahol lesz időd a lovakra is kényelmesen...

Különben meg, nem nyafogni kell, hanem megoldásokat keresni. Ne mond, hogy nincs napi 2 órád a suli mellett. Én kora reggel kelek, kimegyek az egyikkel terepre, hazajövök utána megyek melózni, este foglalkozok a másikkal. Igen, ha olyan kedvem van akkor sötétben is. (most már azért 6ig jók a látási viszonyok)

Szóval, abba hagyhatod a tanulást és lehet, hogy szerencséd lesz és találsz jól fizető, rövid munkanapos helyet, de ez nem egyszerű. :)

Remélem sikerül megoldani.

2014. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Gimi alatt én suli után, kettőkor már a lovakhoz mentem, ott voltam ötig, azután mentem haza enni, tanulni. Olyan lassan nem tanulhatsz, hogy ne legyen legalább másfél szabad órád suli utántól este 9-10-ig.


Egyébként meg nem értelek. A lónak nem fáj az, hogy nem lovagolja senki és az sem, hogy nem babusgatja. Van társa, tökéletesen megvannak egymással és sok ló egyáltalán nem bújós típus. Abból, hogy "ellenszegülnek minden érintésednek" én inkább amiatt aggódnék, hogy a lovak semmibe vesznek és nem tisztelnek, nem amiatt, hogy "nem szeretnek".

2014. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gergo1998 ***** válasza:
szerintem alakíts ki egy mindennapi rutint, én mindennap 5:00 kor kelek, gyorsan megetetem a lovakat átnézem az előzö este irt jegyzeteket, kiviszem őket a karámba és rohanok a buszra, hazaérek 3 kor és táskát ledobom átöltözök és megyek ki hozzájuk, nem bujnak hozzám (sosem tették) lovagolok rajtuk, 7 kor beviszem őket a boxba ahol kapnak szénát, és utána jövök be enni zuhanyozni és tanulni általában 21:30 22:00 kor végzek mindennel és lefekszek, de ha nincs másnapra tanulnivaló akkor előre jegyzetelek, vagy kicsit le tudok ülni a gép elé mindennap 2 órát buszozok suliba és meg TUDOM oldani mert meg AKAROM oldani, hidd el minden agyban dől el
2014. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Jajjnemár.... ha lovazni akarsz, akkor lovazz! Ha a gimis tempót nem bírod úgy, hogy mellette minden nap pár órát lovazol, akkor fölösleges fősulira menned. Én is minden nap lovaztam, sőt, nekem kellett a lovaimat ellátnom is, ötkor már a lóhoz mentem reggel, hogy rendben legyen, mielőtt suliba kell mennem. Minden nap lovagoltam délután. Tanuld meg beosztani az idődet, a sírás nem segít, csak azt az időt se lovon töltöd, amíg magadat sajnálod.

Ha pedig tényleg "ellenszegülnek minden érintésednek", akkor ott elgondolkodnék, mit csinálsz nagyon rosszul... Edző, vagy egy jó szemű lovastárs segíthet.

De mindenekelőtt ugorj ki a depiből, mert így se a tanulás, se a lovazás nem fog menni.

2014. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a gimi mellett is időt szakítok arra, hogy minden nap kiszaladjak a lovamhoz. Lovagolni nem tudom, csak heti 3x, mert nincs időm, de minden nap kimegyek, leápolom, kiviszem sétálni kicsit... Ő nagyon fél az emberektől, bezárkózik, engem se szeret, de minden apró lépésnek örülök, ha nem szalad el a karámban, vagy ha megengedi, hogy megsimogassam a homlokát. És az iskolai szünetekben időnként nem edzőtáborba megyek vele, mert attól nem fog jobban szeretni, ha heti 6x ugratok vele, hanem természetes lókiképző kurzusra megyünk, ahol tanácsokat adnak (bár meg kell válogatni, hogy kire hallgatok), hogy hogy tudok jobban harmóniában lenni vele. Nyáron, mikor rengeteg időm volt, volt, hogy én is nyakmadzaggal lovagoltam, és szabadon követett a legelőn. De ez mostanra elmúlt, mert a szájába fecskendezem az orvosságot, rossz napján is kiviszem, mert edzésünk van, kevesebbet tudok vele lenni, stb. Fáj látni nekem is, hogy ilyenkor úgy kell összevadászni a karámból, de nem azt látom ebben, hogy miért rossz, hanem örülök azoknak a lépéseknek, amiket innen tenni tudok. Például ha egyszer valamiért mégis hozzám bújik, vagy egyszer könnyebben meg tudom fogni a karámban. Ha viszont ennél is kevesebb időm lesz, akkor lehet, hogy keresek neki egy bérlőt, akinek van elég ideje, vagy egy új szerető gazdát. Nem tudom garantálni, hogy örökre jó élete lesz, de megtartani is önzőség volna, hiszen úgy se lenne jó élete...
2014. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is add el őket, mert ha most nem bírod a tempót, akkor egyetem mellett se fogod. Ha messzire mész, csak hétvégén tudnál lovagolni, vizsgaidőszakban se tudnál sok idő velük tölteni, mert tanulnál. Egyiket mindenképp el kellene adni, persze csak akkor, ha a másik nem marad egyedül ( gyanítom nem háznál tartjátok). Igazából rajtad múlik, ne hárítsd át a felelősséget. Sokunk évekig éjszakázott, csak hogy tudjon lovazni és a jegyei is jók legyenek. Ez elég kimerítő, de eredményt csak így lehet elérni, ha valahogy szakítasz rá időt. Akár kapcsolatépítésről van szó, akár versenysportról.
2014. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a szavaidból kiveszem a lovaid nem otthon vannak. Szerintem redukáld le a kettőt egyre, és azzal az eggyel töltsd minden szabadidődet.

Mellesleg a lovaid tök jól elvannak, ha van nagy legelő, lótársaság és abrak. Ennyi elég a boldogságukhoz, emiatt nem utálnak senkit.


Ha fősulira/egyetemre mész, akkor vidd magaddal a lovat is, végül is ha bértartásban van, akkor mindegy, hogy kinek fizetitek azt a pénzt, a lényeg, hogy a közeledben van.

2014. márc. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megmondom én neked a fő különbséget: azok a csajok felvették a lábon járó répafa szerepét, ha a lovuk messziről meglátja őket, rohan oda - de természetesen nem azért, hogy a hatán cipelje őket, hanem hogy a zsebükben kotorásszon. Belőled nem potyognak répák, nem is vagy túl érdekes. Ennyi.


Azzal meg szembe kell nézni, hogy sem egyetem, sem munka mellett sem lesz a mostaninál sokkal több szabadidőd. Hát még, ha majd egyszer saját háztartást vezetsz, udvarlód lesz, netán babád is... de nincs ezen semmi pityeregni való, fölnőttél, és kész. Most a lovardából talán kikopsz, de új és más örömöket tartogat neked az élet! Ne zárkózz el ezek elől! Minden kornak megvan a maga szépsége. Tempora mutantur, nos et mutamur in illis - mondták a régi rómaiak. Már akkor is ez volt a világ rendje.


A lovaknak jobb, ha keresel egy tisztességes gazdát, mert ők ugyan elvannak egymással, de ha ilyen ritkán foglalkozol velük, elszoknak majd a munkától, elvadulnak, és ha néha-néha elmész hozzájuk, nem lesz bennük sok örömed. Természetesen ezzel még nem kell teljesen lemondanod a lovaglásról, hiszen csillió lovarda bármelyikében bármikor kölcsönözhetsz egy lovat 1-2-3 órára vagy akár egy teljes napra is, ha kirándulni támad kedved. De megszabadulsz a lebéklyózó kötelességtől és a lelkiismeret furdalástól, ami így elszomorít.

2014. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: érdekes, az én lovam akkor is odajön hozzám, ha nyereg van nálam, sőt, el se megy, szabadon nyergelem. Jutalomfalatot egyáltalán nem kap és mégis. Csoda lenne, vagy mi?
2014. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!