Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kifejezetten lovakról...

Nem kifejezetten lovakról szeretnék kérdezni. Én átgondoltam, nem tudok túljutni rajta. Ti gondolkodtatok rajta?

Figyelt kérdés

Jelenleg két lovam van. 13 éve lovagolok, most 17 vagyok. Egyre kevesebb időm van a tanulás miatt. Egyre kevesebb... A lovak hiányoznak és nagyon szeretnék velük lenni mindennap, hogy olyan kapcsolatot alakítsak ki velük, mint ahogy azok az emberek, akik után boldogan sétál a ló... Utánam egyik se jön! Miért?!! Nem foglalkozom velük, mert nincs rájuk időm, és sírok, mert tudom hogy ha rajtam múlna ez nem így lenne! Olyan borzasztó világban élünk, hogy belegondolni sem akarok. Ha meglátok egyetlen egy (vidám) lovasvideót, ahol a csodálatos ló és a gazdája harmóniában vannak, a szabadban irigyelem őket. Én csak nyáron tudok mindennap kimenni hozzájuk és foglalkozni velük, de látom rajtuk, hogy meg sem ismernek, a legszívesebben a sarokban állnak. De nem tudok mit csinálni, mert tanulnom muszáj. De eltudjátok képzelni mennyire fáj, hogy akit szerettek csak úgy elfordul? Én szeretem őket! De ők ezt nem érzik, és igazuk van. Eladni nem akarom őket, mert félek, hogy valaki vágóhídra küldi vagy bántja. Annyit sírtam már miattuk. A szívem szakad meg ha látom, hogy ellenszegülnek bármilyen érintésemnek.:"(( Nem tudom mit kell csinálni. Bárcsak olyan okos lennék, hogy minden csak egy olvasás után benne lenne a fejemben és akkor tudnék velük lenni. Mennyire utálhatnak,istenem. Ha belegondolok, mire elvégzem az iskolákat és még sok más közbe jön, velük mi lesz? Ki szeretgeti helyettem őket, -bár ezt se engedik szeptember óta-egyáltalán élni fognak még? csak öregemberként van lehetőségem arra, hogy olyan boldog legyek a lovaimmal és olyan harmóniában éljel, mint azok az emberek akiket szeretnek a lovak, mert mindig foglalkoznak velük?

Eszetekbe jutott?


2014. márc. 6. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Gyerekek, kapjunk már a fejünkhöz. A ló azért fog szeretni vagy nem szeretni, azért fog hozzánk odajönni vagy nem odajönni, ahogyan bánunk vele, ahogyan dolgozunk vele. Ha soha egy répát nem kap, csak értőn és érzőn dolgozunk vele, dicsérjük, ha valamit jól csinál és pozitív lesz számára a munka, oda fog jönni. De vihetünk mi egy zsák répát rendszeresen, ha a lovaglásunk kellemetlen vagy fájdalmas számára.

A másik: miért kéne eladni a lovait? Tanulja meg beosztani az időt, nem sírni kell, hanem célirányosan tenni a dolgát. Ennyi a titka.

Ha középiskola mellett nem lehetne tisztességgel lovazni, akkor egyetlen ifi válogatott sportoló sem érettségizne le. Érdekes módon mégis megteszik. Akkor most hogy is van ez?

2014. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nyári gyakorlaton voltam egy marha telepen. Lovakkal dolgoztunk az istállók rendbe tartásakor. Volt egy hidegvérű mén a Bandi. Mindenki félt tőle mert rúgott harapott.

A dolgok úgy alakultak, hogy reggelente nekem kellett ellátnom ( etetés itatás ganalyozás ápolás ).

Bandi nagy csibész volt. Sok embert beszorított a falhoz ápolásnál. Engem is.....

Nagy nehezen kijöttem tőle, és dühömbehozzávágtam a kefét. Igaz nem fájt neki, de nagyon megillyedt. Viszont attól fogva ha mondtam menj arrébb azonnal odébb állt. Soha nem szorított be. Ja és reggelent röhögve köszöntött amikor betoltam a biciklim az istállóba. Pedig nem voltam a gazdája, csak simán elláttam őt és persze meg is szerettem a tök fejét. Ami még érdekes, hogy soha nem próbált megharapni megcsípni vagy rúgni.

2014. márc. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megteszek mindent, amit mondtatok.
2014. márc. 8. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!