Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kellett pálcával megütni?

Miért kellett pálcával megütni?

Figyelt kérdés

A legelső lova miért üti meg a lovát? Ahogy láttam a ló nem akart kitérni az akadály elől, szóval nem értem.

http://www.youtube.com/watch?v=kBzbCXMRNVo



2014. ápr. 17. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azért, hogy jobban emelje a hátsó lábát, bár én nem ugratok és nem igen értek hozzá.
2014. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg az előző ugrásnál meghátrált/nem ugrott elég nagyot, így azért csípte meg a pálcával, hogy a ló ne torpanjon meg, és jobban ugorjon.

Ha megnézed, többször is jön a szürke lóval a lovas, és egyik másik ugrásnál sem csűr oda neki még egy ilyen erősebb pálcasegítséget, tehát annak az elsőnek oka volt. Ez nem egy könnyű ugrás, amit gyakorolnak, némelyik lónak szüksége van a határozottabb segítségre.

2014. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De a félfelvételeket nem ismerik,semmi érkeztetés,csak odalovagolják a lovat,az meg oldja meg. Kezével nem enged,benne marad a hátába . Nem érkezteti,inkább beüti az ugrás alá a lovat.. Ezek lúzerek.
2014. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szép... Egyik se tud még ülni se a lovon, aztán ugranak és csak röhögnek, amikor (teljesen érthetően) a ló nekimegy az akadálynak vagy leveri.

Az oké lenne, ha rendesen, komolyan, edzővel lovagolna, de így?!

Figyelmeztetni lehet a lovakat egy kis pálcával, de nem lehet elengedni a szárat az akadály előtt 2 vágtaugrással.

Csak tönkreteszik így a lovakat :/


E.

2014. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenki kezdi valahol.
2014. ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!