Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül eltartani egy...

Mennyibe kerül eltartani egy lovat?

Figyelt kérdés
Akarok egy lovat venni már nagynénémnél van még egy hely a lónak szóval ott tartanám nála de fizetnem kell neki a szénát meg minden.Mennyibe kerül egy ló és kb. mennyibe kerül havonta eltartani meg lovardába mennyibe kerül?
2009. dec. 23. 13:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
38%
Rühös cigányok is eltudnak lovakat tartani, akkor nehogy már így elkeserítsétek... Fogalmam sincs ti hol élte, de a munkatársam 80 e ftos fizetése mellett tart két lovat. Ahol tartja, ott bedolgozik, mindig kukutatja, hol mi a legolcsóbb. Évek alatt szép csendbe összeszedett mindent, ami kell.
2009. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
13:38 én nem lovardában tartanám és nagynéném minden nap kihajtaná őket én meg mindig kimennék minden nap a lovakhoz
2009. dec. 23. 13:43
 13/26 A kérdező kommentje:
13:42 azt én se értem akiitől majd a lovat vesszük annak is kb.havonta olyan 80 ezer a fizetése és van 5 lova akkor nekünk is csak futná havonta 1 db. lóra.
2009. dec. 23. 13:46
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag lovardában (Bp.) a bértartás 100 ezer forint körül van havonta. Erre jön még a patkolás, a táp (ha nem csak az alap takarmányozást szeretnéd). A felszerelés időnként tönkremegy, cserélni kell, legyen az a kantár vagy a lovaglónadrág, ezek nem olcsó dolgok (nyilván nyerget nem veszel 3 havonta újat, de nem csak nyereg létezik, ínvédőtől kezdve a zabláig rengeteg fogyóeszköz van). Plusz még vitaminok, bőrolaj, patazsír, ami sok kis apró kiadás de összeadva elég sok. Még saját lóval is érdemes időnként edzőt fogadni, aminek szintén komoly költsége lehet. Ezen kívül, legyen félretéve legalább fél millió, ha történik valami baj, akkor ki tudd fizetni az állatorvost és a gyógyszereket. Nagy állat nagy pénz, kis állat nagy, de kevesebb pénz. Gondolj bele, egy kutyával történik valami, az mennyibe tud kerülni, hát még egy lóval...

A másik meg, hogy másfél éves csikót még legalább másfél évig, de inkább 2 évig csak úgy tartasz, a pénzt fizeted, de lovagolni még nem lehet, mert fiatal. (Erre legjobb, ha legelőre adod remonta koráig.)

Nem megvenni drága a lovat, hanem eltartani, kivétel ez alól, ha saját istállód van otthon, nem kell fizetned külön lovászt és magadnak megtermeled a takarmányt vagy legalábbis nagyon olcsón, nagy tételben be tudod szerezni (egy lóval vagy kettővel nem is tudsz túl nagy tételt, mert mire föletetnéd, tönkre megy). Szóval, ha bértartásban tartanád, ismerős ide vagy oda, havi 150 simán elmegy. Vidéken is benne van egy százasban minimum. És még lehet, keveset is mondtam, ha beleszámolom az edzőt is pl.

Remélem 16 éves lovas múltammal hitelesnek tartod a válaszomat. :)

Ja és nehogy azt hidd, hogy 300 ezer forintból annyira könnyen fönt lehet tartani egy családot...

2009. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%

"Akarok egy lovat venni"

nem, akarsz egy lovat VETETNI!


és te nem tartod el, apád tartja el max.

2009. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

Az vagyok, aki a hosszú választ írta.

Azt tudom még mondani, hogy minden helyzet más és más. Én is tudok kukutyinban olyan helyet, ahol 30 ezer, de ott nincs pálya, sem fedeles, sem öltöző. Tehát ez elég sok mindentől függ. Ha rideg tartás, akkor is olcsóbb, mert reggel kirakják a lovakat a legelőre, így kevesebb takarmány kell a legelés miatt és egész nap nincs rá gond.

Beszélj a rokonoddal, ő tudja megmondani, hogy a mennyiért gondolja a bértartást, mi innen maximum a saját tapasztalatainkat tudjuk leírni.

De két észrevételem van:

1. Nem hiszem el, hogy még ha ő trágyáz és maga termelné a takarmányt, hogy 80 ezerből el tudja tartani magát és 5 lovat is.

2. Lehet az emlegetett cigány is eltart akárhány lovat, DE HOGYAN? Omladozó istállóban, az út széléről kaszált, ólmos szénával etetve? Azért álljon már meg a menet... A lókupec meg annyit is ér, ha arra gondolt az egyik válaszoló, az nem lótartás, hanem kínzás, ahogy egyesek nem csak lovat, hanem általában véve állatot tartanak... A normálisnak meg ára van és most nem a luxusról beszélek.

2009. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom egyesek hogy taretanak lovat, de ilyen 150 meg 200 ezer az brutális, nekem 60ból kijön bértartással együtt (ami ebből 40), igaz vidéken, és nincs beleszámolva az orvos és a patkolás, de erre a célja amúgy javasolt egy tartalék összeget elkülöníteni, és akkor nincs gáz. De akkor sem 150:P Persze bármennyi pénzt el lehet rá költeni, az nem kérdés...


A 1,5 éves csikó pedig felejtős, nagyon. Neked, mint tapaztalatlan lovasnak idősebb, tapasztaltabb ló - lehet, hogy kezdetben drágább megvenni, de a csikóra hamar rámenne még jóval több pénzetek is.

2009. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
de őszintén 300 000 ft-ból futná?
2009. dec. 23. 14:08
 19/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány tagú a családod, mekkora házban laktok, van-e autótok, hitel stb. Egy családnak 300 ezer forint nem olyan sok pénz szerintem.

Vidéki vagy? Mert ott valóban sokkal olcsóbb a bértartás, de ez is sok mindentől függ.

De miért is minket kérdezel? Mint írtam, mi csak a saját tapasztalatainkat tudjuk a gép mögül mondani.

Ülj le a nénikéddel vagy kivel, meg a szüleiddel és beszéljétek meg.

DE amúgy meg kezdő létedre én nemhogy csikót nem ajánlok még, hanem saját lovat sem. Előbb tanulj meg lovagolni, szerezz több tapasztalatot minél többféle lóval, mert minden ló más.

Öreg mondás a lovasvilágban: Tapasztalt lovasnak fiatal lovat, kezdő lovasnak tapasztalt lovat adunk.

2009. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%

Ha rájuk hallgatsz sose lesz lovad.

A szüleiddel keress olyat, aki lovakat tart, és van még hely még egy lónak. Egyezzenek meg a felnőttek, te pedig apránként tanuld meg a lótartás csínját bínját.

2009. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!