Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül eltartani egy...

Mennyibe kerül eltartani egy lovat?

Figyelt kérdés
Akarok egy lovat venni már nagynénémnél van még egy hely a lónak szóval ott tartanám nála de fizetnem kell neki a szénát meg minden.Mennyibe kerül egy ló és kb. mennyibe kerül havonta eltartani meg lovardába mennyibe kerül?
2009. dec. 23. 13:10
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
eddig mindenik lebeszélt róla de a barátnőm azt mondta hogy nekem könnyebb mint másoknak mert nem kell fizetnem a szinte semmit hiszen ott van tanárnak a nagynéném neki nem kell fizetnem van pálya van minden övé a lovarda oda jönnek diákok lovagolni ők 40 ezret fizetnek havonta nekem meg nem kell semmit fizetnem persze besegítek a táboroknál meg takarítok csutakolom a lovakat szénát hordok meg ilyenek és most hívott nagynéném hogy az egyik diák vett egy lovat ezért van egy szabad ló és az az enyém és megbeszéltük hogy havonta 5 ezret fizetek neki meg ügye besegítek a takarításban szóval nem kell ló.
2009. dec. 23. 15:53
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

A ló ára elég sok mindentől függ 200 ezertől a 2 - 3 millióig is elmehet, de egy jó hobbyló kb 400-500 ezer, arra figyelj, hogy legyen származási lapja vagy lóútlevele (sok kellemetlenséget megelőzöl). Sok lovat próbálj ki, és vásárláskor vigyél hozzáértő embert is, aki jobb lovas (pl nagynénéd),mert könnyen átverhetnek! Felszerelést elég egyszer megvenni (akár használtan), ha vigyázol rá, viszonylag egy 100asból bőven megúszod ha nem akarsz márkás 200ezres nyerget venni. Patkolás 2 havonta kb 5-10 ezer,de ez sok mindentől függ. Állatorvos évente nem sokszor kell szerencsés esetben, mivel a féreghajtót vény nélkül is kiadják (évi 3-4 alkalom).

Széna nekünk 60000-ből kijött a télre igaz sok saját területről van. Tápból egy zsák 8-10 ezer, zabból kell sok.

Bértartás nálunk 25 ezer, de nagy loviban 35 ezer a környéken, Pest környékén kérhetnek 45 -70 ezret is.

Szerintem úgy járnál a legjobban, hogy bértatást fizetnél a nagynénédnek a lovad után (20-30 ezer korrekt összeg, ez fedezi a szénát, az abrakot,vizet,sót stb).


Vágj bele, ha ilyen feltételeid vannak! A lovaglás nagyszerű sport és egy saját ló igazi társ.

2009. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menne, de én nem ajánlom a csikót, inkább vegyetek idősebb, tapasztaltabb lovat, azon rögtön lovagolhatsz, és kezdő lovas mellé ajánlottabb is.
2009. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

Ha van havonta kb 30-50 ezer forintod a lóra, akkor el tudod tartani már nagyon jó színvonalon a nagynénédnél. Talán még ennyi sem kell. Tavasztól lemegy a széna ára, ha olyan helyen laksz, akkor te is kaszálhatsz jó minőségűt, és ha ügyesen adagolod, akkor friss füvet is legelhet a paci. Azt persze szép óvatosan kell neki adagolni, mert a vizes fű nem tesz jót neki, de hozzá lehet szoktatni. A zab sem vészesen drága, szalma sem, féreghajtani félévente kell (kb 7000 ft egy adag), patkolás 6 hetente (ha kell egyáltalán patkó, itt az árak változók), és legyen félrerakva 150-200 ezer forint állatorvosra, ha valami baja van.

7 éve diákmunkából el tudtam tartani a lovamat, csak ügyesen, előre kellett gondolkodni. Vágj bele bátran, ha a megfelelő feltételeid megvannak. De csak akkor van értelme, ha gyakran tudsz rajta lovagolni és foglalkozni vele.

2009. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
VEDD MEGFELE MENNYÉL KASZÁLJ GAZT OSZT INGYEN VAN
2010. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Itt felénk 15.000/hó a bértartás.

Szerintem otthon sem olcsóbb.

2010. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!