Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagláshoz megteszi a bicikli...

Lovagláshoz megteszi a biciklis bukósisak is?

Figyelt kérdés
Ismerősömék elhívtak lovagolni hétvégére. Mivel még soha nem lovagoltam, csak egy egyszeri alkalomról lenne szó, nyilván nem is töltenék túl sok időt a nyeregben. Ehhez jó lesz a biciklis bukósisak is (amúgy sokat biciklizem, és hozzájuk is így mennék), vagy feltétlenül egy lovaglókobakot kell kerítenem?
2014. ápr. 29. 12:58
 1/6 Lakatos Posszeidon válasza:
46%
Hát figy a bicikli sisak nem törik el betonon ha el esel bicikliden,akkor leesel a lórol pld: Földre majd csak nem törik be a fejed xD
2014. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%
Az nem bukisisak te fogyi!!
2014. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahol "adnak" lovat, gondolom, ott lesz olyan lovas sisak is, hiszen nincs mindenkinek saját, aki kiszeretné próbálni a lovaglást :)
2014. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rendszeresre nem. Erre az egy alkalomra megteszi, hiszen bizonyára nem akarnak semmi igazán durvát csináltatni veled. De rendszeresen nem jó a biciklis sisak, ugyanis a lovas esése egészen más jellegű, mint a biciklisé. A lovas igen gyakran hátára-tarkójára esik rá, ami egy biciklisnél majdnem soha nem fordul elő, és szintén előfordulhatnak halántéktájékra történő esések. A legdurvább kombináció pedig az, amikor a lovas egyenesen a fejére esik. Sajnos ez is gyakori. Egy biciklis bukósisak elsősorban a homloktájon véd jól.


És még egyvalami. A lovas sisakja, sajnos vagy nem sajnos, a rúgás ellen is kell hogy védjen. Így a teljes sisak műanyag borítású. A biciklis sisakok egy része tiszta hungarocell műanyag borítás nélkül.


És még valami :), terepre nagyon jót tesz a lovas sisak ellenzője, hogy ne verje ki az ág a szemedet.

2014. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor majd megkérdezem tőlük, hogy tudnak-e adni kobakot.


De ezt is pl. nem tudtam, hogy a másféle esés miatt is kell másféle fejvédő. Mondom, hogy soha életemben nem ültem még lovon...

2014. ápr. 29. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Első órákra teljesen jó, ha nem is szeretnél rendszeresen lovagolni, felesleges 10e forintot kobakra költeni. Mint előttem leírták, rendszeres lovagláshoz szükséges a kobak, de az első órákra jó lesz a biciklis is.

Ha nagyobb lovardába mentek tuti van pont ilyen alkalmakra kobak.

2014. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!