Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kezdtetek bele a lótartásba?

Hogy kezdtetek bele a lótartásba?

Figyelt kérdés
Hogy lehet belekezdeni? Hiszen akinek még előtte nem volt lova, az nem ért hozzájuk. Elolvas róla mindent, de az messze van az élőben történő dolgoktól. Mindenki írja hogy aki nem ért hozzá, az ne tartson lovat.. Akkor mindenkinek születése óta van? Ezt nem értem. Ha hely megvan , a többi utána hogy megy?..

2014. máj. 7. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre jó a bértartás, belekóstol az ember a lótartásba, csak éppen nem ő almozza a boxot, meg eteti a lovat, de még a bértartáshoz is elég sokmindent kell tudni ahhoz, hogy az ember problémamentesen tartsa, lovagolja a lovát.
2014. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el egy komolyabb lovas helyre és melózz a lovakkal. Jó sokat. Azzal tanulsz legtöbbet. Próbálj ki mindent az etetéstől az almozáson keresztül a lovak ápolásáig, fogd a lábukat körmöléskor/patkoláskor, legyél ott, amikor valamelyiknek baja van és állatorvos kezeli, nézd meg, milyen egy kólika (előbb-utóbb sajnos találkozni fogsz vele), miről lehet felismerni, mit tegyél, amíg nincs a helyszínen orvos stb. Utána már hazaviheted a saját lovadat viszonylagos biztonsággal.
2014. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ó, ez egy nagyon szép történet. Mi akkoriban még egy cipősdobozban laktunk az erdő szélén. Egyszer, egy esős tavaszon egy pocsolya képződött a doboz mellett abba vettem az első tengeri csikómat. Akkoriban minden bélyeget megnéztem, amire lovak voltak rajzolva, és hamarosan egész jól tudtam bánni vele, ám - fájdalom - idővel a pocsolya kiszáradt. Mivel ekkora már betöltöttem a hatodik életévem, felvettek a szénbányába vájárnak, és egy óvatlan pillanatban zsebre vágtam egy bányalovat. Ennek már igazi lábai is voltak, ami idővel megkönnyítette a dolgomat. Igaz, a szüleim nagyon haragudtak, amikor véletlenül összetaposta a cipősdobozt. Onnantól fogva a ló alatt laktunk. Este ráterítettünk egy nagy ponyvát, ami kétoldalt a földig lógott, a ló úgyis állva alszik, mi meg alatta felváltva. A soros örszemnek kellett a többieket arrébb húznia, ha a ló arrébb ment, valamint neki kellett egy vederben felfognia a lóhúgyot, nehogy valakinek a nyakába follyék. Haj, azok voltak csak a daliás idők... hát így kezdtünk bele a lótartásba.
2014. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

"Hiszen akinek még előtte nem volt lova, az nem ért hozzájuk." Cáfolnám ezt a mondatod, hiszen pont az lenne a kérdésedre a válasz, mint Gabka77 írta.

Legelőször meg kell tanulni lovagolni, legalább 3 jármódban és terepen biztosan.

Ezután ha rám hallgatsz a lovardában felajánlod segítséged, akár lovaglás előtt-után, akár a nyári hónapokban, a lényeg, hogy úgy járj-kelj ott mint aki ott él, és a lovarda lovait is úgy gondozza, mintha sajátjai lennének.


Sose ess abba a hibába, hogy veszel el lovat, bértartással tartod és a lovagláson kívül nem foglalkozol vele. Ismerek én ilyen lányt, és nekem kell elmondanom neki, hogy szénát eszik a ló, nem szalmát, vagy hogy nem szabad nekitúl sok abrakot adni, vagy épp a ló szájában nem a kengyel van hanem a zabla stb... De ez egy másik véglet.

2014. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előző vagyok, lemaradt az, hogy nem ítélem el a bértartást, remek mód a lótartásra, csak ugyanúgy te ápold, gondozd és ha tudod etesd/almozd a lovad!
2014. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!