Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha van egy paci és azzal...

Reptoid kérdése:

Ha van egy paci és azzal lovagolok a városban, azzal lehet csajozni?

Figyelt kérdés

Igazából nem értek lünösebben a lovakhoz, csak most láttam, hogy a házunk előtt ellovagolt egy lány, és úgy megtetszett ez az egész. Én is lovagolgatnék délutánonként.

Anya testvérééknek vannak lovaik, úgyhogy a lehetőség lehet meglenne rá, bár nem tudom, hogyan működik ez a dolog. Kell hozzá valamilyen jogosítvány?



2014. jún. 17. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen hangzik, de valójában a lányok nagyon lenéznének, ha nem tudnál helyesen lovagolni. A lovaglás és a cipeltetés két külön dolog. A lovas társadalom pedig kőkemény. Szóval, ha nem tanúsítasz kellő alázatot és tiszteletet a lovak iránt, akkor a csjok kivégeznek! Ne azért lovagolj, hogy csajozz! Ha mégis megpróbálod, akkor balul fog elsülni! Nem szeretéd ugye, hogy rajtad röhögjenek és hülyét csinálj magadból?
2014. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem lehet, pláne ha van csinos a nővérkék között a traumatológián, ahová lovaglástudás nélkül hamar bekerülnél.
2014. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És amikor a ló ürít az aszfaltra, akkor azt nekem fel kell takarítanom?

Vidéken élünk, van sok igásló is, amik szekerek elé vannak befogva, azok mindig összepiszkítják az utat, de még sosem láttam volna, hogy feltakarította volna a gazdájuk.

Azok, akik ezeken a szép lovakon lovagolnak, azok fel szokták takarítani maguk után? Csak mert úgy tanultam még a járműveknél, hogyha azok beszennyezik az utat pl sárral, akkor azt is le kell takarítani.

2014. jún. 17. 16:29
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Tehát 0 tudással faluról akarsz bekocogni a városba? Tuti sikered lesz! Ha máshol nem, hát a sürgősségin biztos...:D
2014. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Az hogy te egyedül képes legyél terepen/városban/forgalomban lovagolni, szükséged van egy erős lovastudásra, amit egy edző mellett szerzel meg 1-2 év alatt. (ami ügye pénz).

Lovastudás híján a falutábláig nem jutnál el, ráadásul veszélyeztetnéd saját és mások testi/tárgyi épségét.

Tapasztalt lovassal is történhet baj az úttesten, sokan haltak már meg így, na meg jogi értelemben közúti veszélyeztetésnek minősül.


Amúgy komolyan be kéne vezetni egy lovas jogsit, hogy vizsgázottan, csak egy bizonyos tudás szint felett lehessen közterületen lovagolni.

2014. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 x) ***** válasza:
Hát én ezek alapján inkább kiröhögnélek... És bármilyen más lovas is valószínűleg. Aki lenézi a lovaglást és azt hiszi, hogy könnyű, 10 perc alatt megtanulható dolog az sose fogja vele semmire vinni. Ha meg olyan csajt szeretnél, aki nem ért a lovakhoz, akkor is elég gáz lesz ha esel egy szépet meg téped a ló száját. Még avatatlan szemnek is feltűnik, ha valaki nem tud lovagolni. Szóval én lovas lányként rád se néznék inkább.
2014. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amúgy megyeszékhelyen élünk, nem falun, ettől még sok itt a szekér, persze nem lehet mindenki budapesti.

Meg ne egyetek, éppen hogy csak érdeklődök.

A lócitromos dologgal mi a helyzet?

2014. jún. 17. 17:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen,azt fel kell takarítanod a lovad után.

De inkább felejtsd el,csak csajozás miatt ne tanulj meg,mert ha csak az vezérel,nem fog menni...Inkább vegyél egy harleyt és azzal menőzz,talán kicsit értelmesebb lenne.

2014. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem csak a csajozás miatt, bevallom, az szerencsétlen megfogalmazás volt, hanem ahogy írtam is a részletezésben, ez az andalgás fogott meg.

Szeretek csendben élni, sétálgatni erdőben vagy csendes kisutcákban. Van itthon motorja szüleimnek, bár nem harley, hanem egy chopper suzuki, de ki nem állhatom a hangját, ahogy a dízeles autóknak sem.

Különösebb vonzalmat nem érzek a lovak iránt, ez tény, de mondjuk a kutyák iránt se, de sétálgatni szeretek velük. Ez nagyon hülyén hangzik, tudom, de ne értsétek félre.


Szóval lehet-e úgy is lovagolgatni, hogy az ember nem imádja különösebben őket, nem ez tölti ki a napjait, hanem csak úgy. Itt vannak a kutyáink is, szeretem őket meg minden, de eszembe nem jutna könyveket, fórumokat bújni róluk stb. Remélem értitek.

2014. jún. 17. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy érted lehetsz-e úgy lovas, hogy nem vagy megszállott ló rajongó, nem a lovak töltik ki minden gondolatodat? Persze, hogy lehetsz. Bár az igazán elvakult lovasok lehet nem fognak megérteni, de nem kell mindenkinek egyformának lenni.
2014. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!