Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akkor én most minek számítok?

Akkor én most minek számítok?

Figyelt kérdés

kezdő vagy haladó vagyok?

tudok ügetni, a vágtát meg most tanulom,a vágtatással nincs is baj, csak nem mindig tudom beugratni elsőre a lovat.

lovardai alakzatok többségét meg tudom csinálni, de lehet hogy csak másodszorra.

kb. 3-4 éve lovagolok, az oktatóm megdicsérte az ülésemet :)


csak azért kérdezem mert megyek lovastáborba és majd felmérnek tudás szerint.(gyakorlatban)

ha keveset írtam kérdezhettek ti is :)

bár szerintem ez a középhaladó szint (ha van ilyen)



2014. jún. 21. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha táborba mész, ott haladónak :) ott az a kezdő, akit futószárazni kell, mert most tanul. Akit már el tudnak engedni, beteszik osztályba (a legtöbb helyen). De egyébként meg ha nem tábori/napközis körülményeket nézünk, akkor még bizony kezdőnek.
2014. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

és hosszú szárral, egyre gyakrabban zabla nélkül lovaglok

megtudom csinálni a lóval az eleje körüli fordulatot, normálisan, nem a ló száját tépve, hanem támaszkodva a hátra léptetést is

2014. jún. 21. 20:09
 3/12 anonim ***** válasza:

ahogy az első írta lovastábori szempontból haladónak, a hétköznapi életben én a középhaladó szót használnám.

amíg egyedül nem tudsz biztonsággal terepre menni bármilyen belovagolt lóval szerintem nem számítasz haladónak.

2014. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KGabi0000 ***** válasza:
Ez kezdőszintnek számít,legalábbis szerintem.Nálunk a haladó az a lovas,aki most kezdi az ugratást,de nem tudom.Szerintem mindenhol máshogy nézik.
2014. jún. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

az előzőtől kérdezném pusztán érdeklődés képen, hogy nálatok minek számít valaki, aki még soha nem ült lovon, ha 3 év lovaglás után valaki kezdő? vagy elkezd járni oda hozzátok és addig kezdő, amíg nem kezd ugrani?


azért nem gondolnám, hogy 2 kategória van. amikor (nagyon régen) még jártam lovardába ott osztályban és terepen is volt középhaladó és haladó, értelem szerűen a kezdő nem mehetett osztályba se, az futószárra ment.

2014. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem nem az számít,hogy ki hány éve lovagol.Ismerek olyat,aki 5 év lovaglás után is még vágtázni alig tudott.De ismerek olyat is,aki 1 év után szépen szabadon vágtázott.Szóval ne alapozzunk arra,hogy ki mennyi ideje lovagol.Amúgy 3 kategória van, én úgy tudom:kezdő,haladó és profi.Bár szerintem minden lovastáborban úgy van,hogy az első lovaglás alkalmával ítélik meg a képességeket.
2014. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KGabi0000 ***** válasza:
Egyébként én írtam a 4-es és a 6-os választ is.
2014. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg attól, hogy valaki vágtázik = vágtázó lóról nem esik le, még nem jelenti azt, hogy ő bármilyen kategóriába is bele esik. Annál, hogy mit tud lovagolni, sokkal fontosabb az, hogy hogyan lovagol. Lehet valakinek százszor jobb érzéke, hozzáállása, szakértelme egy év minőségi lovaglás tanulás után, mint egy olyannak, aki 10 éve a pusztában vágtázgat fel-alá és annyit tud, hogy jobbra húzom: jobbra megy.


Semmi értelme kategorizálni, mert nem lehet. Egyedül arra jó, hogy a táborban be tudják rakni egy olyan csapatba, ahol nem fog olyat csinálni, amihez nem rendelkezik megfelelő alappal, vagy ahol nem fogja halálra unni magát.

2014. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-4 éve lovagolsz és még nem megy tökéletesen a vágta, akkor nem csak te számítasz kezdőnek, hanem csókoltatom az "oktatódat" is, aki ezek szerint szintén full kezdő.

Egy teljesen átlagos képességű lovas nálam néhány hónap után, ha heti kétszer lovagol, egészen biztos, hogy gond nélkül beugratja a lovat, vágtázik. Viszont egészen biztosan nem csinál eleje körüli fordulatot, ha az alakzatok többségét meg tudja csinálni, de lehet, hogy csak másodjára. Aki ugyanis nem tud tökéletesen lovagolni pl. kiskört, körben válts-ot vagy kígyóvonalat, az nem képes az eleje körüli fordulat segítségeit helyesen adni. Az meg nem cél, hogy elb--szódjon a ló, vagy rosszul rögzüljön a lovasnál a feladat, mert később annál több munka kijavítani.

Amúgy az, hogy kinél mi számít haladónak, az teljesen egyéni, szerintem kár is ezt boncolgatni, egy lovastáborban valószínűleg azt tenném kezdő csoportba, akit még futószárazni kell, DE az is biztos, hogy nálam nem kerül le futószárról az, akinek nem megy a vágta.

2014. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 22. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!