Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam. Herélt.6...

Van egy lovam. Herélt.6 hónapos korától én nevelem, most 4 éves. Folyamatosan csipked és harapdál? De nem a fogával hanem a szája hegyivel. Szerintetek rossz indulatból teszi?

Figyelt kérdés

2014. júl. 15. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Dehogy, ezt azért csinálja mert kedvel téged!
2014. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az írtad harapdál,nem igaz? A szája hegyével hogyan tud "harapdálni"?

Az a helyzet,hogy elkapattad.

Egy lónál az még megengedhető,hogy nyaldosson,-mivel sós a kezünk-,hogy "matasson" (az ajkak ide-oda mozgatása a kézben,mint amikor a kukoricát vagy egyeben keres a porban.Ezek miatt nem kell büntetni.

Azt is figyelni kell,hogy a testbeszéde mit sugall.

Ha megpróbál ledönteni,konyít akkor rosszindulatú a dolog.

Azonban mivel még csikó,a csipkedés lehet játékos is a részéről,ami később,ha nincs fegyelmezve,akár foggal csipkedésre,harapásra is változhat.

Ha rosszindulatú,akkor meg főleg.


Figyeld a testbeszédét,ha elkezd csipkedni,az orrára kell húzni,de ne akkorát,h leszakadjon az orr.Figyelmeztető jellegű enyhe "pofon".Ha most kipróbálta,hogy packázhat veled ás te szó nélkül tűröd,akkor hidd el,csak rosszabbodhat.


Az én lovam is 4 éves,de egyszer sem csinálta ezt meg velem,mert mindig odaütöttem az orrára egy csöppedt,amikor az ajkával csipedt meg.Azóta ugyan úgy odajön,matat,nyalogat (van előtte nyalósó mindig,de ez mégis csak más)de sosem csíp meg.

Ha pedig akkor teszi,ha ráülsz,vagy engedetlenségből teszi vagy pedig azért,mert a szerszámmal gond van,fáj neki.Ha az utóbbi a valószínűbb,nézd meg a szerszámjait.

2014. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!