Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanácsok az első lóhoz?

Tanácsok az első lóhoz?

Figyelt kérdés

Most vagyok 17 éves gimnazista,kb 1 éve lovagolok.Nagyon jó,rendes oktatóm van.Terepen még nem voltam és akadályt sem ugrattam át,kb 3 hónapja kezdtem el vágtázni.Nagyon szeretnèk egy saját lovat,apukám max 350 000Ftot szán rá.1.Ennyiből lehet hobbilovat venni,aminek rendes papírjai vannak?

Tőlünk 20 percre lenne bértartásban,ahová járok lovagolni,napközben legelőn,este boxban.2.Ha heti 2x 1 órát lovagolok az oktatomnál a lovammal,akkor még ezen kívűl mennyit dolgozzon?Mennyi legyen a pihenője?Miket csináljak vele?Terepre nem tudom,hogy menjek ki:(

3.Nyerget vegyünk újat,vagy a leendő lónak a használt nyerge megfelel?

4.Miket vegyünk ezeken kívül?Gumi vakaró,szőrkefe,patakaparó,felszerelt kantár zablával,tajtékvonó,takaró,nyeregalátét,kötőfék,elsősegély doboz,ínvédő,futószár,szivacs,vödör

5.Szerintetek meg tudnàm oldani suliidőben?Van okyan,aki meg tudta oldani?

6.Kancát vagy heréltet?

Minden hasznos válasznak nagyon örülnék:)

Kérlek ne nézzetek le,kezdő vagyok.Tavaszra szetetném a lovat,akkor lenne 2 éve hogy lovagolok


2014. júl. 26. 23:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

jó azért ne legyünk ennyire szentimentálisak! igen, egy ló 25 évig elél, de akár el is adhatja, korábban is volt másik gazdája, később is lehet még.

nem gondolom, hogy rossz gazda az, aki eladja a lovát, ha az életkörülményei megváltoznak, vagy akár csak azért, mert nem passzolnak össze.

nyilván nem vágóba, vagy kupecnek kell eladni, de ha egy lovad megvan x évig úgyse azon akarsz majd meggazdagodni, hogy jó áron eladod, hanem keresed neki a legjobb gazdát.


az szerintem ne tartson vissza senkit, hogy mi lesz 5, vagy 10 év múlva, mert ennyi erővel elég kevés embernek lenne lova, pl. a húszon éves nők ne vegyenek lovat, mert valószínűleg 10 éven belül szülni fognak és akkor majd a terhesség alatt végig nem tudnak lovagolni és utána is sokkal kevesebb idejük lesz?

2014. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Drága kérdező, itt látszik, hogy mennyire gyerek vagy még.


Simán kihagyod a fejedben az egyetem 3-4 évét, az egész jövődet meg elintézed azzal, hogy majd a lóhoz választasz szakmát. Aha persze. Munkahelyet is a lóhoz választasz? Azt megnézem. És előbb-utóbb ezek mellé még magánéletet is szeretnél majd. Vagy esetleg csak annyit, hogy elutazhass nyaralni. Vagy esetleg édesapádnak nem lesz minden hónapban 50000 forintja arra, hogy pengessen a lóért.


Én nem mondom, hogy ne legyen lovad, mert legyen. De én alapvetően a gyerekeknek való lóvásárlást nem támogatom. Abból, hogy gyereknek lovat vesznek, általában az szokott lenni, hogy amikor a gyerek elmegy továbbtanulni, akkor hirtelen ráébred, hogy az egyetem mennyivel több erőfeszítésbe kerül, mint a középsuli, és a lovacskát szépen eladják. Vagy időközben rájönnek, hogy jé, a lótartás nem egyszeri költség, nem annyi, hogy kifizetek 350 ezret és kész, hanem havi. És akkor még bele se számoltuk, ha esetleg a ló beteg lesz, egy műtétje simán kerülhet annyiba, mint amennyit édesapád az egész lóra szán.


Szóval nincs ez átgondolva, az egyértelmű. Én amellett vagyok, hogy az ember a saját pénzéből, a saját felelősségére, a saját megszilárdult időbeosztására támaszkodva vegyen lovat. Jelentős (!) pénzügyi tartalékkal!!!

2014. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

szerintem még nem kéne lovat venned...ha még csak nem rég tanultál vágtázni.de itt vannak a válaszaim (de ezek mind szerintem csak )

1.lovat bármennyiért vehetsz.de szerintem kijönne.

2.hát ha versenyezni akarsz vele akkor heti4-5-6 napot kell neki dolgoznia,és 1 napot mindenképp pihennie.mondjuk ha csak heti 2x lovagolod,akkor számíts arra ,hogy kb. minig a 2 edzésből az egyiken tele lesz.

3.hát ha adnak hozzá egyet,akkor próbáld ki milyen,és ha neked nem tetszik keress rá egy olyat ami mind a kettőtöknek jó.

4. hát ezek az alapok.és akkor még milió egyéb kis vicek-vacak.

5.távolsági busz.igen megtudtam.

6.jó lónak se színe,se fajtája,se neme.

2014. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti:) Apukámmal ezt átbeszéltük és képzeld,mindig lesz annyi pénze minimum,de ha kéne 500000ft kólika műtétre,azt is megoldaná.Nem akarok vele nagy versenyekre menni,max ilyen póni klubbosokra(évente 5-6),és a heti 2x edzővel lovagolnék,a többin egyedül,csak még nem tudom mennyi az ideális.Segíteni fog az oktatóm egyébként.
2014. júl. 31. 01:41
 15/16 anonim válasza:

Az élet igazságtalan. Tudod, mennyi profi lovas van, aki álmodni se mer saját lóról, pedig évtizedek óta lovagol?

Persze ez nem azt jelenti, hogy kezdőknek nem lehet saját lova, de...szerintem is korai.

Nyerget mindenképp használtat vegyetek, vagy ha újat, ne bőrt. A bőr nyereg iszonyatosan kényelmetlen tud lenni, ha új és nincs kiülve, és mivel kezdő lovas vagy, az ülésed nagy eséllyel nem hibátlan, így lehet, hogy a nyereg is máshogy (rosszul) formálódna. Tehát vagy új textil nyerget, vagy használt, megbízható bőrt vegyetek.

Első lónak 8 év feletti heréltet ajánlanék.

A többiekkel teljes mértékben egyetértek.

2014. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Lett végül lovad? :D
2022. febr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!