Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire engedhetem meg a...

Mennyire engedhetem meg a pónit terep közben?

Figyelt kérdés
Ha nem ismeritek a talajon a kis gödröket stb. akkor mennyire engeditek meg a pacit terepen?
2014. júl. 29. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyira,hogy időben észrevegyem az ilyesmit.Tempósabb vágta.
2014. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lazább vágtákat megyek ilyenkor, hogy ha valami van, akkor fel tudjam venni egyből, illetve ha lehet ki lehessen kerülni. Szóval nem kell elszállni, mint a győzelmi zászló.
2014. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismeretlen talajon ne nagyon...feltétlen térképezd fel a terepet, mielőtt jól megereszted, mert elég egyetlen rossz lépés.
2014. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ha ismeritek a talajon a kis gödröket" - ha tudom, hogy gödrös egyáltalán nem engedem meg.


én többnyire lassú vágtát megyek, viszont néha, kb. minden 2. lovaglásnál megengedem egyszer, hagyom hadd menjen amit akar (nem mindig megy mint az állat, pedig pályáról vásárolt telivér) de csakis jó minőségű, homokos úton, amit ismerek, tudom, hogy nem gödrös és belátható.


szóval én néha hagyom neki ami a csövön kifér, de akkor is úgy, hogy utána felveszem és egy lassabb vágtával fejezzük be, hogy ne szálljon el az agya.

2014. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi:)nekem is pályáról lejött telivérem van, meg egy pónim, de a telivérrel nem megyek terepre gyakran egyedül, érhető, hogy miért. a hafimat tudom kontrollálni vágtában, meg vele fedezem fel a terepet általában. pocsolyákat, hogy bírjátok?
2014. júl. 29. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:

én többnyire egyedül járok a telivéremmel, örülök, ha nagy ritkán jön velem valaki...


a pocsolyákat lépésben, max ügetésben, vágtában átugorja, amúgy meg nem látod mi van benne, ha tehetem én is kikerülöm, félek, hogy van benne egy éles kő, üvegszilánk, akármi.

2014. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!