Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes ínvédőt tenni patkolt...

Érdemes ínvédőt tenni patkolt lóra?

Figyelt kérdés

Tehát, a lovam csak az első két lábára van patkolva. Különösebben nem szoktam invédőt használni se terepen, de pályán. Olvastam már olyat is, hogy érdemes lenne ínvédőt használni patkolt lóra, mert ínszalag szakadása lehet.. Edzőmet is megkérdeztem, ő pedig azt tanácsolta, hogy ne használjak, mert felesleges és nem véd olyan sokat. (Csak az "összeütődés" ellen)

Nektek mi a véleményetek erről? Mit javasoltok, használjak ínvédőt?


2014. aug. 7. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem azért használunk ínvédőt, mert a ló patkolt, hanem hogy megvédjük a lábát a külső sérülésektől, ütésektől. Legalább terepre érdemes feltenni, ártani nem árt, viszont előre sosem tudja az ember, hogy mikor történik olyasmi, amikor jó szolgálatot tett volna.
2014. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az inakat pont nem fogja tartani az ínvédő. Ha üti a ló a lábát, akkor érdemes feltenni, mert simán véresre csiszolhatja. Tiszta járású, erős lábú lónál szerintem nem feltétlenül szükséges terepre sem az ínvédő, kivéve, ha pl öreg már.


E.

2014. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
patkótól független a használata,attól függ mennyire üti össze a lábait. Terepre viszont mindenhogyan érdemes ,nem felesleges. Egy faág vagy gally ellen is védelmet nyújthat .
2014. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én terepre azért nem használok invédőt, mert ha belemegy alá a kosz, többet árt mint használ, kidörzsöli a lábát. De amúgy félregépeltem a kérdés leírása közben, pályán sem használok ínvédőt.
2014. aug. 8. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
mért dörzsölné ki? nekem még egyszer nem adódott ebből probléma,ellenben faág cseszte már szét a lábát kint terepen.
2014. aug. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem biztonság kedvéért tegyél rá pályán is. Terepen mindenképpen.

Nem egy nagy összeg egy egyszerű ínvédő, nem kell 30.000 forintosat venni.

Ez nem olyan, mint a segédszárak, hogy ha feleslegesen ráteszed, akkor könnyedén árthatsz vele. Ettől semmi baja nem lesz. Ráadásul nem fásli, még csak elszorítani se tudod a lábát.

Tehát szerintem ruházz be egyre. Aztán max. felesleges. És akkor mi van? :)

2014. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lovak milliói dolgoznak ínvédőben minden nap és nincs kidörzsölődve a lábuk... Ha nem akarsz használni, hát ne használj, te tudod, hogy mennyire szokása a lovadnak a saját lábát megütnie.
2014. aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy van ínvédőm. (néha ugró edzésre rakom rá) Nekem már kidörzsölte a lovam lábát, terepen. (Belelépett a sárba, bekerült az ínvédő alá a kosz és feltörte. Lehet, hogy ez egy átlag lónál nem fordulna elő, de az enyém extra érzékeny, mivel pigment hiányos. Lovaglás végére tiszta sebes volt az ínvédő alatt, lejött róla a szőr) A terep végén edzőm javasolta, hogy ne rakjam rá az ínvédőt terepen, mert van, hogy többet árthat mint használ. Sima pálya munkára sem használok ínvédőt, nem szokása összeütni a lábait.
2014. aug. 9. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!