Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor érdemes terepre menni?

Mikor érdemes terepre menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék terepre menni (legelső lenne) de viszont nem tudom, hogy ilyen "szinttel" mehetek-e. Az ügetés mindkét formáját tudom, viszont nem tudom hogyha még vágtázni nem tudok, de ügetni igen, mehetek-e terepre. Meg nem tudom eldönteni, hogy milyen időben érdemes menni. És, hogy mire kell figyelni. A válaszaitokat előre is köszönöm! 11/l
2014. júl. 26. 22:57
1 2
 1/14 KGabi0000 ***** válasza:
Igen mehetsz,de egy nem ijedős,tapasztalt lovon,tapasztalt vezetővel.Az idő az mindegy csak ne legyen túl meleg,ne essen az eső.A terepnél nem kell semmire sem figyelni,hiszen pont az a lényeg,hogy jól érezd magad a szabadban a lovaddal.De azért mindig figyelj egy kicsit,mert ha megijed a lovad,akkor könnyen leeshetsz erre legyél felkészülve és mindenképp csak tapasztalt,jó lovassal menj ki.
2014. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!:)
2014. júl. 26. 23:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig semmiképpen nem kéne addig terepre menni, amíg vágtában nincs egy ülésbiztonságod. A ló bármikor megijedhet, még a legbambább iskolaló is, elég egy felreppenő fácán, egy bokorból kiugró őz, egy hirtelen felbukkanó crossmotoros, vagy egy szél hordta nagy nejlon zsák. Ha ilyen esetben megugranak és elindulnak a lovak úgy, hogy te még sosem vágtáztál örülj, ha fent maradsz, arra nem fogsz tudni koncentrálni, hogy még meg is fogd a lovat.


Én biztos, hogy semmilyen körülmények között nem vinnék ki olyan lovast terepre, aki még soha nem vágtázott!

2014. júl. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 KGabi0000 ***** válasza:
Nálunk táborban is úgy mentünk ki,hogy volt olyan,aki nem vágtázott,de tapasztalt lovakkal,olyanokkal akik nap,mint nap mennek terepre és mindent láttak már.
2014. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem se menj,olyan nincs,hogy egy ló mindent lÁtott márt
2014. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van olyan megoldás is, hogy kísérő sétál a lovas mellett, de egy kört a lovarda körül simán lehet menni nyugis lóval.


E.

2014. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lova válogatja, van, amelyiken simán ki lehet vinni téged egy "sétaterepre", és van, amelyiken nem. Nem csak mert ilyedős, van, amelyik magától is gyorsul visszafelé, ha már látótávolságban van az istállója. Amúgy meg tőled is függ. A vágta kényelmes, kellemes, sokkal könnyebb, mint a hülye könnyű ügetés, szóval hogyha nem tojsz be attól, hogy a ló átvette a kezdeményezést, és jármódot váltott, akkor kis szerencsével (ha nem visz neki semminek) simán hazautazol rajta. Ha viszont begörcsölsz, jól belekapaszkodsz a nyakába, netán közben még sikítozol is, abból garantáltan teljes katasztrófa lesz.
2014. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki terepre akar menni, az tudjon tisztességgel lovagolni minden jármódban, legyen biztonságos ülése, tisztességes szárkezelése, adja helyesen az alap segítségeket.

Egy 11 éves kislány, aki még sosem vágtázott, nem való terepre. Tisztességes oktatónak eszébe se jutna ilyet csinálni, főleg, mert ha neked bajod lesz, rajta verik el a port. Tessék megtanulni tisztességgel lovagolni, aztán majd jöhet a terep.

Ja és amíg kérdés a "milyen időben érdemes menni", addig valószínűleg olyan szinten vagy, akit visszaraknék futószárra.

2014. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt velem is :) Én is ennyire tudtam lovagolni amikor kimentünk első terepre. Egy lépős és ügetős terepre ki lehet menni! Különben ha megugrana a ló meg tudnád ülni gondolom! Úgyhogy kedves néhány válaszoló nem tudom miről beszél... Sok sikert szerintem inkább tavasszal menjetek! 12/L
2014. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És a lovaglás mindenhol saját felellőségre megy! Néhány helyen ki is írják! Előző vagyok
2014. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!