Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Túl agresszívan léptem fel?

Túl agresszívan léptem fel?

Figyelt kérdés
Lovam ha nyergelni akarom akkor mindig kivágja a hisztit. Nem heveder iszonyos mert: 1:a nyereg tökéletesen illik rá ezt megmondta már egy "nyeregszakértő" is 2: soha nem volt vele rossz élménye;nem törte fel nem "dobtam" a hátára stb. Naszóval ha ráteszem az izzasztót és a nyerget akkor már utána elkezd forogni,táncolni nem tudom becsatolni a hevedert az első lyukba se(mindig fokozatosan húzom) mert odanyom a deszkához.(csak hisztizik mert a heveder a hasához se ér) Már párszol így kézzel arrébb nyomtam meg rácsaptam egy kicsit a seggére de ilyenkor se hagyja abba hanem sunyít és az egyik hátsó lábával kirúg hátra. Már sokszor nagyon durván odanyomott a kikötő rudnak és a multkori alkalommal már nem hagytam magam hanem pálcával mentem és akkor mikor megint oda akart nyomni az oldalával a falra akkor egy nagyon nagyot rávágtam a seggére pálcával és akkor arébb ment sunyítva. Amikor még egy lyukat akartam húzni rajta akkor megint odanyomott ilyenkor már kettőt húztam rá hogy ugyan már vegye komolyan hogy ilyet nem csinálhat. Főleg nem 500kg-val. Akkor megint arébb ment és a következő heveder húzásnál már nem nyomott oda. Megdicsértem és aztán lovagoltam rajta meg minden stb. Másnap a farán meglátszott a csík ahol ráhúztam a pálcával, be volt dagadva egy ilyen vonal mentén. Nyergelésnél már nem csinálta hogy odaszorít. Most nagyon kemény voltam vele vagy pont jó? Ti mit csináltatok volna a helyemben?

2014. aug. 19. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Basszus lehet benned erő xD Amúgy az volt a cél, hogy ne nyomjon oda, nem? És most nem nyom oda... szóval, jól. Tudom, most van ez a parelli őrület, de azért 500 kg-val ha ilyet csinál.. ./
2014. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A fontos,hogy a ló értett a dologból.Előtte mást is megpróbáltál,sikertelenül.A ménesben a vezér is sokszor erélyes a rangsorban alatta levővel.
2014. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

mi az, hogy nem heveder iszonyos? hát mi a heveder iszony, ha nem ez?

pont az a lényege, hogy nagyjából tök mindegy, hogy te mit csinálsz, ha ez egyszer kialakult nála valami miatt a múltban, akkor azt nagyon nehéz kinevelni belőle. az egy dolog, hogy jó rá a nyereg és nem dobod rá a nyerget, de ki tudja az előző helyén miket csináltak vele.

vagy te lovagoltad be?


az a baj, hogy a hevederiszony az nem csak egy sima hiszti, annak van oka a múltban, valami nagyon rossz élmény, amit összeköt a nyergeléssel. erre nem igazán megoldás az, hogy hurkásra vered pálcával...


ha most nem táncikolt, akkor az jó, de én nem vennék rá mérget, hogy ez tartós javulás lesz.


sokkal jobb megoldás a nyergelést kellemessel összekötni, nem pedig veréssel, mert ha a nyergelések során jól megruházod pálcával, akkor legközelebb ha meglátja a nyerget már nem csak a korábbi, hanem az új félelmei is előjönnek.


szóval szerintem tévúton jársz.

2014. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Megverni egy hevederiszonyos lovat? Nem túl etikus, hogy rövid legyek.
2014. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt is jó lenne tudni, hogy hevederiszony vagy csak feszkó volt-e. Mert hevederiszonyra nem a legjobb megoldás, viszont (!) ha iszony ha nem, az soha nem lehet opció, hogy a maga 500 kilójával beszorít, mert az végzetes is lehet szélsőséges esetben... És vésse a fejébe, h ez soha nem opció.
2014. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ilyen volt, vagy most kezdte el? Ha most kezdte el a hisztizést, akkor biztos hogy nem hevederiszonyos.

Ha nem hevederiszonyos, akkor teljesen jól jártál el.

Még egy fokozatot mondjuk kipróbáltam volna, hogy nem fal mellé kötöm, hanem az istállóban középre kétoldalt két szárral.

2014. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne heverediszony? Akkor szorítja oda bárhová is, amikor a hevedert igyekszik becsatolni és már akkor ideges, amikor az alátétet ráteszi. Nem ápoláskor, nem vezetéskor, nem felszálláskor. Ha egy ló valakit oda akar nyomni valahová, mert csak, akkor az meg fogja próbálni minden adandó alkalommal, nem kizárólag nyergeléskor. Azért gondolkozzunk már el, hogy ha egy lovat fájdalom, kellemetlenség ér, hogyan tud védekezni? El kéne gondolkodni azon, hogy mi a baja a lónak a nyergeléssel vagy a lovaglással és nem hurkákat vágni a farára, mert a ló semmilyen megnyilvánulása nincs ok nélkül.
2014. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Abszolút nem biztos. Simán összekötheti az alátét megjelenését, a nyergelést a munkával, és tiltakozhat az ellen is, azt ugyanis nem tudjuk, hogy milyen jellegű munkát végez, és, hogy ott hogyan teljesít, stb. Ismerősöm western nyeregben jár terepre, ha azt a nyerget tette rá, a lónak semmi baja nem volt. Az angol nyeregnél viszont fára mászott. Mindkettőnél van heveder pedig...
2014. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ló nem nyomhat oda soha semmihez!!!

Szerintem csak hisztizett és kóstolgatott, én is akkorát lekevertem volna neki,(ha hevederiszonyos, akkor sem juthat ilyen eszébe) hogy azt megjegyzi. A pálca azért nem jó, mert attól kezd el félni, nem téged fog tisztelni...

1-2 hete van meg az új pacikám, már felnyergeltem 2x, és pár napja mondja egy csaj, hogy hevederiszonyos, de úgysem tudom majd leszoktatni róla..ezért izomból meghúzza a hevedert...(nem mintha erről "leszoktatni" kéne a lovat). A levegőbe harapott közben, nagyon feszült volt, na ez hevederiszony. Milyen érdekes, amikor én húztam meg finoman a hevedert bóbiskolt tovább. Ééérdekes..


Szóval néha elég csak finomabbnak lenni és megszűnik a probléma :)

2014. aug. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez így van, a ló nem nyomhat oda semmihez. Csak én szeretem a lovat, mint érző, gondolkodó lényt számításba venni és nem ignorálni egy ilyen erőteljes megnyilvánulását. Ha a ló nem nyomja oda úton-útfélen az embert mindenhová, akkor értelemserűen a nyereggel, a munkával van gondja. Én a problémát szeretem megoldani, nem a tünetet. De kinek hogy.
2014. aug. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!