Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Túl agresszívan léptem fel?

Túl agresszívan léptem fel?

Figyelt kérdés
Lovam ha nyergelni akarom akkor mindig kivágja a hisztit. Nem heveder iszonyos mert: 1:a nyereg tökéletesen illik rá ezt megmondta már egy "nyeregszakértő" is 2: soha nem volt vele rossz élménye;nem törte fel nem "dobtam" a hátára stb. Naszóval ha ráteszem az izzasztót és a nyerget akkor már utána elkezd forogni,táncolni nem tudom becsatolni a hevedert az első lyukba se(mindig fokozatosan húzom) mert odanyom a deszkához.(csak hisztizik mert a heveder a hasához se ér) Már párszol így kézzel arrébb nyomtam meg rácsaptam egy kicsit a seggére de ilyenkor se hagyja abba hanem sunyít és az egyik hátsó lábával kirúg hátra. Már sokszor nagyon durván odanyomott a kikötő rudnak és a multkori alkalommal már nem hagytam magam hanem pálcával mentem és akkor mikor megint oda akart nyomni az oldalával a falra akkor egy nagyon nagyot rávágtam a seggére pálcával és akkor arébb ment sunyítva. Amikor még egy lyukat akartam húzni rajta akkor megint odanyomott ilyenkor már kettőt húztam rá hogy ugyan már vegye komolyan hogy ilyet nem csinálhat. Főleg nem 500kg-val. Akkor megint arébb ment és a következő heveder húzásnál már nem nyomott oda. Megdicsértem és aztán lovagoltam rajta meg minden stb. Másnap a farán meglátszott a csík ahol ráhúztam a pálcával, be volt dagadva egy ilyen vonal mentén. Nyergelésnél már nem csinálta hogy odaszorít. Most nagyon kemény voltam vele vagy pont jó? Ti mit csináltatok volna a helyemben?

2014. aug. 19. 14:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a csatát megnyerted az tény, viszont tényleg utána kell járni, hogy ez csak sima hiszti, vagy tényleg nem bírja a hevedert. Amikor nyugisan tűri a nyergelést, akkor dicsérd meg, kapjon pozitív megerősítést, hogy most jól viselkedik. Ez főleg egy büntetés után fontos dolognak tartom.


A hevederiszonyt azzal is tesztelheted, hogy futószáras hevedert teszel rá, ezzel szűrheted, hogy a nyereg látványa=munka okozza a problémát, ha akkor is hiszti van, akkor nem ártana utána nézni a felszerelésnek és a lónak, mert lehet tényleg töri valahol. Esetleg tehetsz rá szőrmét.

2014. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szerintem biztos hogy csak az erejét akarja fitogtatni mert korábban is voltak dolgai pl: nem adta a patáját,elrántott legelni;szóval probálgatta hogy ki a domináns. Másrészt pedig szőrmével van kibélelve meg puhitott anyagból van a heveder. Ennél kényelmesebb màr nem lehet csak ha nincs rajta. Egyébként meg én sem azon dühödtem be hogy utálja ha nyergelem hanem hogy odaszorít a falhoz ami balesetveszélyes. De hogy igy hogy bedagadt most lelkifurdalásom van hogy nem kelett volna ekkorát. Szerintetek túlzás volt vagy ti mit csináltatok volna vele?
2014. aug. 20. 18:22
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A ménesben a vezérkanca olyat rúg a rendbontó oldalában,hogy csak úgy döng.Vagy akkorát harap bele,hogy azt rendesen megérzi.Ha a normális figyelmeztetésből nem tanul,ez a büntetés.

Te sem tettél mást,mint erélyesen figyelmeztetted és helyretetted a rangsort.Felejtsd el,ne rágd magad ezen.Én nem bántok állatot,a húsz év alatt talán ha két lóval bántam hasonlóan,de nem bántam meg.

2014. aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ok köszi és egyébként egy hónapja jött rá a hisztizés azelótt pedig semmi nem történt vele. Viszont ma is odaszorított a rúdhoz=nem tanult semmit a hétfőiből most akkor mit csináljak? Húzzak rá megint?
2014. aug. 21. 12:25
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Tanulni biztos tanult, de még mindig próbálgat.

Épp most olvasom Monthy Roberts könyvét és abban benne van, hogy egy csikó a ménest állandóan terrorizálja. A vezérkanca elküldi jó pár órára a ménestől, vissza engedi, megint terroristát játszik a csikó és ez megy még egy darabig, míg a csikó meg nem tanulja, hogy mi a rend.

Igazából merem ajánlani a könyvet, mert tényleg sok olyan van benne, amit tud hasznosítani az ember a lovakkal szemben, ha hasonló probléma van. Bár nem kell feltétlen az ő elveit követni, de 1-2 helyzetben lehet jól jön :)

2014. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nem volt az eljárásoddal. Az állatok a könyörgésedből, a kérlelésedből nem értenek semmit. Először ráhúztál, utána ugyanazt csinálta, úgyhogy annyira nem hatotta meg a dolog. Harmadszorra már nem próbálkozott. Mindenképpen meg kell tanulnia, hogy ki hol áll a rangsorban, kivel mit lehet tenni. Mivel hatalmas méret és erőkülönbségek vannak köztetek, így ha ilyen brutális módszerekkel is, de meg kell tanulnia, hogy nem játszhat ilyent.


Viszont!!! Nevelni, tanítani csak büntetéssel nem lehet, így nagyon jól tetted, hogy megdicsérted, mikor nem próbálkozott. Fontos, hogy meglegyen a pozitív megerősítés is, sőt, az erős legyen, vagyis akár jutalamfalatot is adhatsz neki, ha nem mászik rád, majd ha egyre gyakrabban csinálja jól, csökkented a "minőséget", csak simi, aztán csak néhány szép szó, és megtanuljy. Természetesen hatalmas türelem kell hozzá, és mint írták, elhanyagolhatatlan, hogy kiderítsd, hogy miért csinalja ezt. Kitartás a kis makacshoz!

2014. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. aug. 24. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!