Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El lehet szokni a lovaktól?

El lehet szokni a lovaktól?

Figyelt kérdés
13 éves koromban kezdtem lovagolni, de sajnos csak két évig jártam a lovardába. Nem szerettem volna felhagyni vele, de a körülmények nem engedték, hogy folytassam. Azt követően is lovagoltam itthon párszor, bár nem saját lovon. A lovardákba többnyire kezes lovakat foglalkoztatnak, de akikkel azóta találkoztam egyikre se lehetett volna nyugodt szívvel mondani, hogy az volt. A lényeg tehát, hogy 4 éve nem vesznek körül lovak, ha pedig még is, akkor azok mondhatni csak "megtűrik az embert a hátukon".. Azt vettem észre, hogy tartok tőlük, pedig ezt anno sikerült levetkőznöm magamról. Más is tapasztalt ilyet? Vissza lehet szokni, és ha igen akkor nem nagyobb hátránnyal indul az ember? :(
2014. aug. 24. 01:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem el lehet szokni tőlük, nekem is volt egy éves kihagyásom, és utána féltem a lovaktól (nem durván, de nem voltam olyan határozott, mint előtte). De nyugodj meg, vissza lehet szokni, nekem pár lovaglás alatt sikerült, újra a régi vagyok. :)
2014. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul már ez.Nem volt durva félelem...

Leestem,eltörtem a kulcscsontom,műtét stb.

Rá pár hónapra megkaptam a lovam/csikóm.

A hevederért nem mertem át nyúlni a hasa alatt...

Mostanra átbújok alatta,egyedül megyek vele ki terepre,nagyihoz szőrén és kötőfékkel megyünk,szóval visszatért a régi énem,és még bátrabb lett.El is szoktam tőlük akkor,kis félelem volt bennem,de muszáj volt leküzdeni.Sőt! Most már sokkal bátrabb vagyok,tapasztaltam sok mindent,szóval szerintem az az esés nem lett hátrányomra.Lehet mit mesélni a barátnőknek! :D

2014. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Húú de jó ezt látni! :) Valójában nekem is van egy lovam, már lassan 6 éves.. amikor megkaptam még egész kezelhető volt, folyton vele voltam, ápolgattam és sokat játszottunk is. Egy kicsivel később csipkedni kezdett, folyton sunyított, már-már úgy viselkedett az emberrel mint egy másik lóval. Gondolom az elszokásból adódóan egyre kevésbé mertem bemenni hozzá, mára már egyáltalán nem, mivel tényleg eldurvult a helyzet. Pár napja azonban olvastam, hogy mi lehet ennek a hátterébe, és azt is, hogy talán még a korát tekintve se reménytelen a helyzet, így most szánt szándékom, hogy megbarátkozok vele. Olvastam pár dolgot, amit, eddig nem is hallottam, ami talán jól jöhet, nyugtatja, vagy épp a lelkére hat.. Ha az életben nem lovagolhatok rajta (bár eredetileg nem is lehetett volna mert murás, tehát termetéből adódóan nem igazán lett volna rá alkalmas, de most így teljesen kifejlődve, egy tök szép, arányos, formás lovat kaptunk, aki még jó lehetne hátas lónak), szeretném ha "jóba lennénk", mert rengeteg embernek nem adatik meg, hogy ló közelbe legyen, én pedig nem szeretném elpazarolni a lehetőségem :)
2014. aug. 25. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!