Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meddig kell futószáron lovagol...

Meddig kell futószáron lovagolni, hogy aztán egyedül is lovagolhass?

Figyelt kérdés
Szeretnék lovagolni, azonban ez a futószáras dolog nem valami csábító.
2009. máj. 15. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az én véleményem szerint addig, míg meg nem tanulsz egyensúlyozni a lovon, a lábsegítségeket, a lépést, ügetést (könnyített és tan), a vágtát meg nem tanulod. bár vannak olyan "lovasiskolák", ahol már az első alkalommal egyedül mehetsz. én ajánlom a futószárazást, nagyon hasznos. hidd el, nem olyan könnyű a lovaglás, mint amilyennek látszik.
2009. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Pedig elég hasznos ha valóban meg akarsz tanulni lovagolni, és nem csak tötyögni a karámban a többiek után... Legjobb ha futószáron tanulsz meg ügetni,vágtázni is, és ott tapasztasz meg minden olyan helyzetet, ami érhet egyedül is. Minimum fél év szerintem.Ha komolyan gondolod, és kitartó vagy.
2009. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Addig kell futószáron lovagolni, amíg elég biztosan ülsz és mozogsz már ahhoz a lovon, hogy ne kapaszkodónak használd a kantárszárat, amivel aztán fájdalmasan téped a ló száját.
2009. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Hát én fordítva csináltam a dolgot...

Mármint a páromnak vannak lovai, amikor találkoztunk én még talán közelről lovat sem láttam. Nem nagyon stresszelte magát, felnyergelte az egyik kancát, közölte hogy üljek fel, aztán irány terep, ha fennmaradok, akkor jó :D Szóval elég autodidakta módon sikerült megtanulnom lovagolni, de elég sok rizikós helyzetben fenn maradtam a paccon :)

Aztán engem csábított az, hogy mit tudhatnak azok, akik tanulják rendesen, szóval a helyi lovasegyesülethez kezdtem el járni tanulgatni. mit ne mondjak millió dolgot tanultam, bár elég hamar elengedtek futószárról :)

2009. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Változó, általában akinek komolyabb céljai vannak, az tovább marad futószáron, de megfelelő lóval egy hobbilovas szinte azonnal mehet, ezt edzője válogatja. Én pl kb 15 órát futószáraztam, utána egyedül mentem, igaz a lovat nem is kellett szinte irányítani, egyéb utasítás híjján ugyanis ment körbe-körbe:)


Viszont a hozzáálásra már most kezdhetsz gyúrni, mert olyan nincs, hogy "nem csábító". A lovaglás nem olyan, mint a tévében, keményen melózni kell.

2009. máj. 16. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Legyél türelmes. Ez attól függ, hogy ki milyen magabiztos, és hogyan tud egyensúlyozni. Én 1 hónap után egyedül lovagoltam már. Úgy hogy hetente 1-2x jártam lovagolni.
2012. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!