Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Illik-e lovagolni egy santa...

Illik-e lovagolni egy santa lovat?

Figyelt kérdés
Szerintem egyaltalan nem, fuggetlenul attol, hogy honnan santa. Mert ha mar santa, akkor nem lesz teljes egyensulyban szerintem, nem tud megfeleloen terhelni mind a negy labara. Nyilvan, ha seteltatni kell, mert az a gyogyulasat segiti elo, akkor kezen lehet vezetni. Tehat: maradandoan vagy atmenetileg santa lovat be lehet-e fogni iskolalovagoltatasra? (Nyilvan csak az iskolalovakkal van pofajuk ezt megtenni, az otmillas sportloval nem...)

2014. szept. 23. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

most akkor pontosan mi a kérdés? hogy ha valakinek van egy tartósan sánta lova, néha felülhet-e rá 20 percre, vagy hogy lovasiskolában lovagoltathatnak-e sánta lóval.


a sántaság így eleve kicsit túl tág fogalom, mert van az a sántaság, ami fáj neki és ahogy terheli egyre jobban fog fájni, de van olyan sántaság is, ami inkább lépés hiba, egy asszimetria, amivel vígan elszaladgál.


én ismertem ilyen lovag is, olyan furán ment, hogy azonnal szóltál, hogy jaj sánta, de így 10 évig elvolt, ment kocsiban, háton, nem mondom, hogy maratont, de ment és nem rosszabbodott neki, kedve volt menni.


most képzelj el egy sánta embert, aki biceg, de attól még szívesen kirándul, nem a szobában tölti az egész életét!


az alap kérdésre a válasz természetesen az, hogy NEM, de az egész ennél sokkal árnyaltabb, főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy mi a másik lehetőség. azt gondolom sejted, hogy a mai gazdasági helyzetben egy lovarda nem teheti meg, hogy sánta lova(ka)t csak úgy tartson, még ha náluk is sántult le. ha arra még használható a ló, hogy kisgyereket vezetgessenek rajta, vagy ilyesmi, akkor ez a jobb megoldás, a másik lehetőség az lenne hogy lecserélik egy egészséges lóra, ami pont annyit eszik, viszont gondolhatod, hogy egy sánta ló innen hova kerül... vágóba.

2014. szept. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 HorvathBenceJanos válasza:
69%

Haat ez nagyon összetett dolog:

1. A ló sérülés miatt ideiglenesen sánta vagy így született?

2. kb hány éves?

3. kanca vagy csődör?

Ha ezeket nagyábol elmondod akkor tudok valami hasznosat mondani.

2014. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Ez csak felmerült bennem, úgy általánosságban kérdeztem.
2014. szept. 23. 19:23
 4/11 HorvathBenceJanos válasza:
100%

Nos akkor ha csak serult akkor SZIGORUAN TILOS hiszen igy

(bizonyos esetekben) maradandó sérulést okozhatunk.

Ha eleve sánta (születés,korábbi törés miatt) akkor lehet de csak úgy hogy a problémás lábat nem/kevésbé terheljuk. Pl: nem csinálunk 2pontos könnyü ügetést,Àtülésekkel illetve könnyített patanyomfigurákat csinálunk....

Kb ennyi remélem segítettem:)

2014. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy tényleg sánta-e. Van, amelyik rájön, hogy ha ő sánta, akkor nincs munka, de minimális fokozás hatására már lépésben is eltűnik a sántasága. Akkor persze, nyomassad.

Ha meg tényleg sánta, akkor orvost kell hívni, és majd ő megmondja, hogy mi legyen. Mondjuk akármit is mond, az biztos, hogyn em normális, ha napi 5-6 ember átmegy rajta. Az adott esetben lehet, hogy pl. kimennek vele egy 20-30 perces csak lépés terepre, vagy ilyesmi. HA az állapota olyan, persze.

2014. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem illik,de sajnos nem ritka eset,hogy bizony az amúgy is elnyűtt iskolaló biccentve megy a tanuló alatt. Nem azért,mert nem akar dolgozni...
2014. szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyik csodás lovasiskolás élményem témába vágó. Öt perc után visszaadtam a sánta lovat és leléptem, csak néztek.

Más sánta lovára, főleg lovasiskolában, soha nem ülnék. Ha valaki tudja az okát, és hogy biztosan nem okoz fájdalmat a lónak (ami ritka), akkor az más tészta, de én úgy gondolom, hogy amelyik sánta, azt leginkább legelődísznek érdemes tartani, hiszen asszimetrikusan mozog, asszimetrikusan terhel, kopik, idő előtt elhasználódik, máshol (is) fog fájni neki. Egyszóval én nem lovagolnék sánta lovat.

2014. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg mindentől függ. Nem olvastam el az előttem kommentelőket, de valószínűleg pont egy ellenpéldát fogok rájuk mondani, hogy érzékeltessem, mennyire függ a körülményektől.

Az egyik lovamat novemberben műtötték, utána sétáltunk vele stb amit előírtak, de amikor eljutottunk odáig, hogy el lehetett volna kezdeni vele dolgozni, még mindig sánta volt. Így vártunk még 1-2 hónapot, eredetileg le akartuk tenni egy évre pihenni, talán becsikóztatni is, és utána újra felhozni. Szóval, 1-2 hónap után újra megnéztük azért, és jobb volt - bár még mindig sántított. Igaz, hogy csak addig, amíg be nem melegedett. Azért elkezdtünk vele dolgozni, és B2-ben versenyzek vele. Edzés elején sántít, és muszáj vele vágtával kezdeni hogy bemelegedjen (az kényelmesebb neki), de miután bemelegedett, már nem sántít és jól is ugrik. Szóval nála egyszerűen megmaradt a sántaság, bár makkegészséges és jobban dolgozik meg ugrik, mint előtte. (Bár had tegyem hozzá, hogy ma "be volt fosva" a fedelesben a nyitott ajtótól, annyira, hogy nem vágtával hanem ügetéssel kezdtem és nem sántított. Szóval ha bepörög az agya akkor el is felejti.)

2014. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vágta lehet a bemelegítés része, sőt, de nem véletlenül nem azzal szoktunk kezdeni. Akkor se, ha azzal hamarabb melegszik be. Letapadó izmok, izom/ínrándulás, szakadás, és miegyéb... Szóval én ezt nem ajánlanám, akkor se, ha amúgyl egelőn van.
2014. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magyarán egy sánta lóval kezdtetek el dolgozni, valószínűleg idejekorán. A makkegészséges mit takar? Orvosok monták, hogy nyugodtan kaphat versenyterhelést annak ellenére, hogy sánta? Egyáltalán mi a sántaság oka?


Mindig van, aki azt hiszi, szimulál a ló, ha sántít, mert bizonyos esetekben nem sántít, pl. amikor megijed valamitől. Erre azt tudom mondani, hogy az ember, ha ki akarják rabolni, törött lábbal is baromi gyorsan tud futni.

2014. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!