Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a alábbi...

Mi a véleményetek a alábbi lovakról? (lóvásárlás előtt állunk)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy döntöttünk a családommal, hogy vásárolunk egy lovat, így a hosszú évek óta tartó lórajongásom után. Nem szeretnénk elkapkodni semmiképp de eddig ezt a négy lovat néztük ki. Valószínűleg tél végén vennénk, amikor már több időm lenne rá meg nem lenne olyan hamar sötét. Bár jobb lenne minél hamarabb de azt meg nem szeretném hogy addig álljon szegény. Nos a tudnivalók: 7 éve lovagolok, 14 éves lány vagyok, 53 kg, kb. 155-160 magas nem is leszek ennél sokkal nagyobb). Szeretnénk egy olyan lovat, ami megbízható, nyugodt, tudok tőle tanulni, de azért mégis van benne egy kis kihívás, tehát nem egy befásult iskolaló. Szeretném a véleményeteket kérni az alábbi lovakról, amiket kinéztem :) Persze ha ott tartunk már akkor élőben is megnézzük, természetesen hozzáértő ember kíséretében. A paci ridegben lenne (egy karám+beálló), hetente kb. 3x-4x tudnék kimenni hozzá, de ha én éppen nem érnék rá, akkor a szüleim is tundák mozgatni.


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. okt. 8. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az arab telivér apaságút kevésbé ajánlanám, mint a többit. Egyébként szimpatikus mindegyik. A somogyszilinek nagyon magas a marja, bő kápájú nyereg kell hozzá. Jó kis felhozatal.
2014. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsőt kicsit aránytalannak tartom, mintha az eleje hangsúlyosabb lenne, mint a fara.

Az utolsó elég szimpi.

2014. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon bejön az első, szép kis ló talán a színe miatt mert nekem is hasonló színű van. Én a sodrottakat szeretem, így nekem az arab jellegűek nem jönnek be. A szürke az egyáltalán nem tetszik, az utolsó az amire azt mondanám hogy na akkor még talán.
2014. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező! Sohasem fajtát választ az ember, hanem egyedet. Egy társat, akivel harmonikusan, örömmel, sikeresen tud űzni egy sportot. Kicsit hasonlít a párválasztáshoz. Ha lovat szeretnél venni, mindenképp próbáld ki (lehetőleg többször is) és az egészségen, mint egyik fő szemponton kívül az legyen a legfontosabb, hogy mennyire “működtök“ jól együtt.Magasságod szempontjánál vedd mindenképp figyelembe, hogy fogsz-e még nőni és előreláthatólag mennyit, mert társat jó esetben nem 1-2 évre választ magának az ember...

Nekem egyik se nyerte el a tetszésemet, egyik se túl szimpatikus.

Az első kiválasztottad egy 7 éves kanca.Nekem ahogy kinéz, áll, olyasmi tükröződik róla mintha "támadós vagy hagyj, nem érdekel a véleményed" lenne.Lehet nem ilyen, de nekem ez jön le.

Másik választottad egy 9 éves sárga herélt.Az hogy herélt, azzal nincs semmi baj, sokak szerint a heréltek a legnyugodtabbak, és tökéletesek a kezdő tartóknak a kancák után.Nekem a kiállása nem tetszik.Hosszú a nyaka a testéhez képest, és vékony is, mert ha rendszeresen dolgoztatnák akkor izmosabb lehetne.

Harmadik választottad egy szürke herélt, ami nagyon aranyosan néz ki.

Negyedik választottad egy 7 éves herélt, ami megint csak nem szimpatikus.

Ezek közül még nem tudom melyiket válaszd, de leírom a véleményem, remélem nem hurrognak le és te is elolvasod!


Magam részéről én biztos hogy a Lovasok.hu oldalról venném a lovamat.Sokkal megbízhatóbb ott minden.Ott egy lónak van útlevele, oltási papírja, származási lapja, jobb esetbe sütése, amik alap dolgok.Innen az OLX-ről nem vennék lovat, azért mert többségébe kisebbségi emberek ajánlkoznak és adják el, sok esetbe a ló származását nem lehet tudni, útlevele sincs és sütése se, nagyrészt nullás lovak.A te kiszemeltjeid közül nem venném meg egyiket se.Az elsőnél máris nem tetszik a leírás.Te 155-160 cm körüli lányka vagy, a ló meg 10 cm-er nagyobb, ami nem is gond, de könyörgöm, ki használja azt a kifejezést hogy magyar keverék?!Tudtommal magyar félvér, de az eladóból már most süt le hogy nem nagy lószakértő.Attól hogy még puccos és csillivilli kertben fotózta a jószágát, és odavetett pár sort a képek alá, attól még nem lehet biztos információkat és meglátást szerezni az állatról, ezért kell elmenni és megnézni.A második kiválasztottadnál meg mint említettem az egész ló nem tetszik.Nem esztétikus, igaz kedves tekintete van szemből, de nem valami jó ló.Ami feltűnt és kicsit gyanús hogy az ember csak úgy egy hirdetésben nem teszi bele a lova lábát, kivéve ha problémája van, vagy leápolta.A harmadik kiszemelted egy 158 cm-es herélt pacika.Pont az előbb említettem hogy itt miért nem szabad lovat venni.Pont az ismeretlenség miatt.Ennél a lónál csak az apaállat az ismert, ami telivér, az anyaállat meg ismeretlen.Ránézésre egy nagyobb testű póni lehetett az anyja, vagy valamilyen sodrott ló, mivel kis testű és vaskos lábai vannak.Oldalról nézve rámás, de szekérről/kocsiról kicsi.Az utolsó képen ahogy a gyerek görnyed a nyeregben rajta, borzalmas.Mivel kb. olyan magas mint te, ezért nem lenne a legjobb választás, inkább egy picivel magasabbat keress, hátha nősz még.

Negyedik választottad talán jobb a többinél.Az első kis képen úgy néz ki mint egy 3-4 éves csikó.Tipikus telivér formájú, nyurga, hosszú nyakkal, lábakkal, testtel.De ha a második képet nézed, már látsz benne némi kisbéri félvér jellemet is.Nekem ez már viszonylag szimpatikus, de a leírás nem sok mindent árul el.Kocsizik, hátazik?! Egy újabb olyan kifejezés, amit a nemértők szoktak írni.Olyan nincs hogy hátazik, csak hátas..Többek között ezért se venném meg.Ha elkezdenek vele dolgozni, akkor izmosabb is lesz, meg ha normálisan tartják, akkor felerősödik.


Összefoglalva többek között maga az OLX oldal miatt és az itt lovat áruló, kupecek-hozzá nemértők-kisebbségiek miatt, az ismeretlen származás-lóútlevél-sütés miatt se vennék lovat, még ha az életembe kerülne is.Inkább adok több pénzt egy normális lóra, minthogy ilyen selejtekre dobjak ki aprópénzt.A helyedben nagyon meggondolnám méh ezt a lóvásárlást, és körülnéznék a lovasok.hu oldalon is.Kérdésedből azt írtad hogy csak hetente 3x-4x tudsz kimenni a lóhoz, és vészhelyzetben, vagy ha nem érsz rá, akkor a szüleid is eltudják mozgatni, látni.A ló ebből kifolyólag gondolom lovardában lesz, de még ez sem elég.Ha beteg leszel, ha lázas, ha nem érsz rá, muszáj kimenned hozzá, nem lehet mindig a szüleidnek.Elég nekik hogy ők fogják fizetni a tartást és a dokit, na meg ők is veszik meg, de ha a barátnőiddel elmész fagyizni vagy vásárolni, akkor még ők is mozgassák le és látogassák meg.A ló egy 500 kg állat, és egy élőlényről van szó, aki saját gondolkodással bír.Ha előbb-utóbb rendszeresen nem fogsz kimenni hozzá, akkor majd a szüleidhez fog jobban ragaszkodni, vagy ha sokszor kimész akkor a tanulásod rovására is mehet.Inkább várj még pár évet mikor végeztél a sulival és a magad keresetéből eltudsz tartani egy lovat.Hidd el, megéri.

2014. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Azért a jó felhozataltól ez elég messze esik. Igazából az egyetlen, amit én kimennék megnézni, az az arab telivér apaságú, a többiről még csak normális leírás sincs, de vegyük sorra.

Első (besnyői): milyen nemű a ló? Mik a felmenői? Attól, hogy magyar félvér (...magyar félvér?), valamit még csak lehet tudni róluk, kivéve, ha totál nullás, de néha még akkor is tudható ez-az. Vannak-e a lónak papírjai (útlevél? oltások? féreghajtás?), van-e körmölve, patkolva? A lóról egy érdemi kép sincs (oldalról négyl ábra trhelően, egyenes talajon állva), így aztán nem is megállapítható róla ennyiből semmi. Lovas alatt nincs kép, videó pláne, így nehéz megítélni, hogy van lovagolva, mennyire van elrontva, lehet-e bármi fizikai baja emiatt, stb. Maga a ló aránytalannak hat, és küllem alapján biztos, hogy nem megfelelően van képezve, az izmoltsága nem ezt sugallja. Szeretnél vele verseyezni? Mert tú sok szakágban ezzel a lóval eredményesen nem fogsz. Ez nem a ló ellen szól, sajnos ma ilyenek a szabályok, csak nagyon speciális lótípusnak kedveznek. Ez nem az.

Kisteleki: Milyen fajta? Van sütése vagy chipje? Van útlevele? Volt oltva, vagy csak féreghajtva?! Ha nincs útlevele, akkor amúgy ne vedd meg. Ha jó, ha nem jó, útlevél nélkül nincs ló. A nélkül hivatalosan a kertkapun sem viheted ki, ráadásul a nélkül nem igazolható, hogy van-e oltva a ló - így ennek hiányában egy lovarda, vagy épeszű lótulajdonos sem enged be, mert bármi baja lehet a lónak. Ráadásul ha nincs útlevele, akkor a szerződés írás is elég macerássá válik... Érdemi kép, videó erről sincs, de arányosabbnak hat, viszont a lábait élőben át kéne nézni, akár röntgeneztetni is.

Dunavarsányi: lesznek papírjai, legyenek benen az oltások is. Arab telivér az apja, király. Pörgős ló lehet, temperamentumos, igényli a mozgást, de a ridegtartás pont ideális lenne neki, ráadásul jó korban van, és herélt. Jó kép, videó erről sincs, de én mindenképp megnézném, apai oldal minimum garantálja, hogy jól idomítható, gonolkodó lovat kapsz, ami egyszerre pozitívum és kihívás. Orvosi átnézés ennél is ajánlott persze (kehesség, lábai, háta, nyaka), a nélkül ne hozd el. Méretben is király, ne legyen nálad magasabb semmiképp. A mai sportlovas irányelvek szerint legyen egymagas a ló a lovassal (szemed a marja magasságában), így a ló nagyobb teljesítményt tud leadni. Klasszikus elvek szerint a ló 20 centivel alacsonyabb a lovasnál, így rálátsz a hátára, mikor kézen dolgoztok.

Arra figyelj, hogy a képen egy kapukulcs van a szájában, ha azzal lovagolják, akkor elég komolyan el lehet rontva, aminek a korrigálása sok időt, türelmet és hozzáértést követel. A lovas alatt sem a legszebb a tartása, de egy kiragadott kép alapján nem ítélkezünk.

Somogyszili: "hátazik"... Ez szerintem mindent elmondott. Érdemi kép nincs a lóról, csere érdekelné, mire és miért... Ha másik, normális lóra, akkor felmerül a kérdés, hogy ezzel mi a baj...? Milyen magas a ló? Milyen fajta? sütés/chip? Útlevél? Oltások? Patkolva van-e? Igénytelen és komolytalan a hirdetés, annyi infó hiányzik... Egyébként, hogy milyen siznten "hátazik", azt mindegyik diszkréten elhallgatja.


[link]

[link]

[link] - ezt esetleg meg lehetne kérdezni, mizu a lábával pontosan...

[link] esetleg ezt is fel lehet hívni...

[link] saját orvossal kivizsgáltatva esetleg...

[link] meg lehet kérdezni, meg biztos lehet itt azért alkudozni... egyébként sem éri meg a ló árán spórolni, megvenni egyszer kell, tartani minden hónapban, ha nem most veszed meg, hanem egy hónap múlva, akkor máris van rá +20-50 ezred, tartóhelytől függően...


De ha szereted a kihívást, akkor angol telivér, vagy ügető! Átlovaglás után baromi jófej, kedves és nagyon érzékeny kis lovak, de azért fel kell kötni a gatyát náluk, és egyből szólnak, ha valamit elbliccelsz a képzésükben.

2014. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó alulizmolt, szarvasnyakú, kiállásában is több hiba van, én csak akkor foglalkoznék vele, ha nagyon muszáj. Mármint, ha magamnak veszek lovat, akkor olyat ávlasztok, amivel egyből érdemi munkát lehet kezdeni, és nem korrigálni kell, meg kiállást, küllemet csiszolgatni (kovács, meigyéb).
2014. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen heréltet szeretnék 8-11 év körülit, a kancát csak azért tettem be, mert nagyon megtetszett. A linkeknél a furioso nagyon megtetszett és lovasok.hu-n is nézelődtem persze, de meguntam mert a 3/4 résznél nincs kép. Max 300e-ig engedik a szülők, mert még a nyereg stb. is sokba kerül :)
2014. okt. 8. 19:47
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőp felejtős, a 1. képen látszik egy kéz, amit gazdája temrészetellenesen begörbít. Ez arra utal, hogy fél, nem bízik a lóban, de egyben agressziót is sugall. Valszeg ez amolyan cigányló, ímmel-ámmal tudjaa dolgokat, de mert megtanulta és nem mert normálisan megtanították.

A második egész elfogadható, megérheti szemrevételezni. Valamiért a lába nekem se tetszik, de így kép alapján nem tudnám megmondan iaz okát. Talána jobb mellső patájában zavar valami, ahogy áll. De ez csak találgatás, lehet semmi baja.

A harmadik lónak jó lehet, arabnak kissé randa. Sajnos az anya is nagyon átütött, és amolyan igazi keverék hatást kelt. Attól persze még jó lehet.

Uccsó nekem nem jön be, főleg ennyiért.

2014. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Részletes keresésnél be lehet állítani, hogy csak képpel feladott hirdetéseket szeretnél látni! ;)
2014. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Arról már nem írok, hogy azok milyenek, amiket választottál, mert egyet kell értenem az előttem szólókkal, nem valami meggyőző hirdetések, ennyiért már találsz szerintem is jobbat.


Viszont! Pontosan milyen terveid vannak a lóval? Szeretnél versenyezni? Ha igen, milyen ágban? Vagy inkább megmaradnál hobbi lovasnak, többet járkálnátok terepre, mint a pályán lovagolgatni? Mert az 5. válaszoló linkelt nagyon pofás kis lovakat. Nekem például a sportpóni nagyon tetszik, akár még versenyekre is elmehetsz vele, a maga kis 140 centijével még jó lehet neked. A furioso is jól néz ki, versenyzésre akár az is beválhat de azt mindenképp többször próbálnám ki.

Ha hobbira szánod, inkább a kirándulós, terepes része érdekelne, akkor a pej magyar félvért is azért megnézném, hiába hivatkoznak a lávaira, azt egy orvosi ellenőrzéssel meg lehet nézetni, viszont nagyon meggyőzőek a képei, nagyon kedves, nyugodt tekintete van, én biztosan megengednék egy telefont, ha nem tervezel versenyzői karriert, ráadásul ha heti 3-4 alkalommal tudnád látogatni, lovagolni, akkor a lábai miatt lehet, hogy pont be is válna. Természetesen súlyosabb sérülés esetén ne vedd meg, mert állatorvosra a gatyátkat is odafizethetitek.

És ami még jó tipp, a pályáról lehozott, átlovagolt telivérek, kincseket lehet köztük találni, bár némelyikük elég nagy falat is lehet, ők szintén többszöri kipróbálást igényelnek azért...

Remélem sikerül majd választani valamit, ami megfelel! :)

2014. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!