Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a alábbi...

Mi a véleményetek a alábbi lovakról? (lóvásárlás előtt állunk)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy döntöttünk a családommal, hogy vásárolunk egy lovat, így a hosszú évek óta tartó lórajongásom után. Nem szeretnénk elkapkodni semmiképp de eddig ezt a négy lovat néztük ki. Valószínűleg tél végén vennénk, amikor már több időm lenne rá meg nem lenne olyan hamar sötét. Bár jobb lenne minél hamarabb de azt meg nem szeretném hogy addig álljon szegény. Nos a tudnivalók: 7 éve lovagolok, 14 éves lány vagyok, 53 kg, kb. 155-160 magas nem is leszek ennél sokkal nagyobb). Szeretnénk egy olyan lovat, ami megbízható, nyugodt, tudok tőle tanulni, de azért mégis van benne egy kis kihívás, tehát nem egy befásult iskolaló. Szeretném a véleményeteket kérni az alábbi lovakról, amiket kinéztem :) Persze ha ott tartunk már akkor élőben is megnézzük, természetesen hozzáértő ember kíséretében. A paci ridegben lenne (egy karám+beálló), hetente kb. 3x-4x tudnék kimenni hozzá, de ha én éppen nem érnék rá, akkor a szüleim is tundák mozgatni.


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. okt. 8. 18:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ja és még ő tetszett meg nekem nagyon:

[link]


Lehet, hogy őt is meg lehetne érdeklődni, igényesnek tűnik, árban ugyan az általad írt felső határ, de ha olyan, mint amilyennek a képek is mutatják, akkor ő egy jó lovacska, temperamentumos, amivel akár a hobbi, akár a sport megvalósítható, de lehet, hogy heti 3-4 alkalomnál több mozgásra lesz majd szüksége.

2014. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Röviden: ezért vettem én telivért, mert ilyen volt a felhozatal az árkategóriában...

Azzal se lenne kevesebb gondod lovaglásügyileg, mint ezekkel, de legalább leinformálható, vannak papírjai, biztos, hogy annyi idős mint amennyinek mondják.

2014. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

300 ezer környékén is lehet jó lovat kapni, de a kupec-gyűjtő OLX-en meg jófogáson nézelődj. Már csak azért sem, mert a hirdetések 90%-a minőségen aluli...

Érdeme sa környéken is keresgélni, helyi lovasoktól kérdezősködni, mert lehet olyan ló, mely nincs meghirdetve, de számodra jó lehet. Persze azt is nézd, hogy mire szeretnéd használni.

2014. okt. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

3. válaszoló:

Attól még hogy rosszul ír, mert nem jól fejezte be az iskolát, vagy más, attól még ÉRTHET A LOVAKHOZ, ÉS LEHET JÓ IS A LOVA.


Ne a képekről itélj, ezért kell elmenni és megnézni a lovat. Attól még hogy a lovasok.hu ki van csicsázva és ott minden részletesen meg van adva, és nem cigányok teszik ott fel a lovukat, attól még ugyan olyan. És tök mindegy.



Válasz a kérdésre: Nézd meg amelyik a legjobban tetszik, de ha nem kedves vagy akármi, akkor nézz meg egy másikat és így tovább. Has az első amit megnézel tetszik, de a többit is meg akarod nézni: nyugodtan!

2014. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
"Attól még hogy rosszul ír, mert nem jól fejezte be az iskolát, vagy más, attól még ÉRTHET A LOVAKHOZ, ÉS LEHET JÓ IS A LOVA. " - ha jól értem, nem nekem szól ugyan a kritika, de most azért felteszek egy komoly kérdést. Szerinted valóban kell egyetemi diploma hozzá, hogy a hátasló kifejezést ne hátazik-ként írd le, vagy elégséges a befejezett 4 elemi? Ha komoly a szándékod, és el akarsz adni valamit, az a minimum, hogy magyarul és értelmezhetően add meg az adatokat róla, ha egyedül nem megy, akár kérsz segítséget is hozzá, mert egy ló százezres nagyságrend, szóval nem lehet annyival elintézni, hogy "lú". Te melyik lovat néznéd megy, amelyik ennyi: "eladó ló XY-ban", vagy ahol nagyon kompakt képet kapsz a ló tudásának szintjéről, felmenőiről, a ló saját eredményeiről, esetleg a felmenők és az ivadékai teljesítményéről, az egészségi állapotáról, jól beállított képeket láthatsz, ami alapján már így meg tudod ítélni, tetszik-e a ló kiállása, külleme, izmoltsága alapján látod, hogy kb milyen munkát végezhet és milyen minőségben, stb...? Mert normális leírást az is adhat a lováról, akinek nincs 30 milliós hiper-szuper lovacskája, állítom, többre is mennének az eladás során. Igényesség.
2014. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem leírásból nem lehet kiismerni egy lovat . Mert valljuk be mindenki szépít egy kicsit és ezek a leírások nem mindig a valóságot tükrözik . Csak akkor vásároljatok lovat ha már lovagóltál rajta hiszen látásból nem lehet megállapítani hogy tényleg olyan amilyennek mondták . Persze a kinézet sem utolsó de szerintem minek veszel egy gyönyörű lovat ha nem is lehet rajta lovagolni ? Meg elég keveset írtak le ... Van olyan ló amelyikről csak 2 sort . ha valamelyik nagyon megfog akkor keresd fel az eldót vagy telefonon vagy e-mailon vagy akármilyen más úton . A lényeg hogy bizonyosdj meg a ló előző tartrási kürölményieről , betegségeiről , sérüléseiről , eredményiről .... Sok sikert a ló vásárláshoz remélem segítettem kicsit !
2014. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Először is azt javasolnám hogy bármelyik lovat is nézed ki magadnak mielőtt megvennétek mindenképp hívjatok ki hozzá egy állatorvost!!! Lehet hogy plusz költség de annyival nem több mintha megvennétek egy beteg lovat és szinte lovaglás nélkül költhetnétek rá a milliókat. Egyik imerősöm nem rég vett egy lovat de előtte már vagy négy lovat megnéztek állatorvossal együtt mire találtak egy olyat ami tényleg teljesen egészséges.


Másodszor is: ne a ló fajtája, neme..stb. alapján keress lovat, hanem képességei alapján. Lehetőleg próbáld ki előtte és nem csak a lovaglást hanem pucold meg, sétáltasd egy kicsit stb. Kérdezd meg a tulajdonostól van-e bármilyen fura szokása, miktől fél/ijed meg, van-e allergiája. Ki jön-e a többi lóval?


Ami viszont szemet szúrt a kérdésedben, hogy majd tél után szeretnél lovat hogy addig ne kelljen ott állnia és hogy ki tudj hozzá járni. Miért télen nem tudnál? Csak mert lesz következő meg azutáni tél is és remélhetőleg a ló még akkor is meg lesz....

2014. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!