Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megvennétek ezt a lovat?

Megvennétek ezt a lovat?

Figyelt kérdés

2014. okt. 10. 13:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
én sem ajánlanám,se papírja semmi,belovaglása meg valóban annyi lehet ,hogy ment 2 kört a faluban . Én hobbira sem venném meg.
2014. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én is néztem ezt a lovat,tetszet,tetszet,de felmerült bennem pár kérdés: Ha annyira be van lovagolva és kocsizva,miért nincs róla kép? Miért ilyen szögekböl van fotózva?Miért nincs egy kép akkor amikor pl lépésbe van?Milyen oltást kapok,vagy milyent nem? Tehát,ha megakarod venni,írj az eladónak üzit,mert én,egy oltatlan lóé,még fel se hívnám,mivel az is pénz...
2014. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy egy próbát megérhet. A hirdetés nem igényes, a képek alapján semmit nem tudtunk meg, a leírás alapján is csak a korát. Az eladó nem írja, hogy nincsenek papírjai, úgyhogy akár lehetnek is. Attól, hogy a hirdetés olyan, amilyen, a ló még lehet jó. Nyilván egy ilyen tessék-lássék hirdetés baromi nagy utánajárást igényel, orvos legyen melletted, nézzetek sántaságot, egy vérképet is csináltathattok neki, próbáld ki, papírjait ellenőrizzétek le, tényleg nagyon figyeljetek oda, de főként, ha a közeletekben van a ló, veszíteni nem sokat veszítesz vele. Egy esélyt kaphat ő is, hátha. Én vágóban találtam meg álmaim lovát, aki 9 éve társam és barátom. :)
2014. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Na igen, csak ennyi erővel elmehetne megnézni azt a másik 30 lovat is, amit hasonlóan hirdetnek, aztán nagyon valószínűséggel csak tapasztalatot szerezne, lovat nem.
2014. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha a kérdező a másik 30 így hirdetett lóra is kíváncsi lenne, akkor nem ezt az egy linket tette volna be, hanem felsorolt volna 30 másikat is mellé. Ebből én arra következtetek, hogy valami megtetszett a kérdezőnek ebben a lóban, akkor meg mit ne nézhetné meg? Nem azt mondtam, hogy most utalja is el a pénzt, de ha tetszik neki, nézze meg. Ha mást nem, lesz tapasztalata, hogy érdemes-e ilyen hirdetésekkel foglalkozni vagy nem. Legrosszabb esetben hazamegy tapasztalatokkal a zsebében, legjobb esetben meg talál magának egy lovat, akibe beleszerethet. Csak azért, mert a hirdetés nem olyan igényes, mint a lovasok.hu-n, még azért nem kell a lovat elásni. Egyébként is kevés az a lovas, aki kimegy megnézni egy lovat é s haza is viszi, egy lóvásárlásra időt kell fordítani, ha 30 lovat nézek ki, akkor 30 lóhoz megyek ki, csak hirdetés alapján nemigen vesznek lovat. Meg ennyi erővel ne fogadjon senki menhelyről kutyát, mert volt valami igénytelen barom, aki kidobta. Én még mindig azt mondom kérdező, ha tetszik, nézd meg, de nagyon figyelj oda minden apró részletre! Kipróbálod, meglátod, ha beválik, orvossal kivizsgáltatod, ha ő is rábólint, akkor szép jövőt.
2014. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Csak ha sikerül átb.ni, akkor fizeti a ló sütését, útlevéllekérését, a bírságot amiért zugtenyésztett ló (és feltehetően az - én nem látok rajta sütést, de szóljatok, ha ti igen), fizeti a vérképet, a röntgent a lábáról, és kap egy belovagolatlan kocsilovat, ha ezek után megveszi. Na most... Ha nem is hozza el, simán rá lehet terhelni az állatorvos díját (kiszállás, vizságlati díj, kehesség-vizsgálat, lábröntgen, vérvétel), plusz még ő maga is menjen el a helyre. Azért a "nincs mit veszíteni" elég sokat jelöl.
2014. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Ott kezdődik, hogy első megnézésre csak nagyon ígéretes lóhoz viszek állatorvost, amit valószínű, hogy akkor vagy az elkövetkező napokban el is hozok. 7 lovam van, egyiknél sem vittem az első kipróbalásra orvost, teszem hozza, nem is 300-400 km-ekre voltak a lovak. Így nincs eleinte se kiszállasi díj, se orvosi vizsgálati költség. Első látogatásra a kérdező kimegy, meg tudja kérdezni, hogy mi a helyzet a papírokkal, itt már lehet, hogy magbukik a történet. A ló jobb oldala egyik képen sem látszik, plussz a bal oldalt a nyaka sem, ami azt jelenti, hogy akár lehet is sütése, de ha nincs, a történet még itt is megbukhat. Ha a kérdező felül, és egy kicsit is tapasztalt, egyből le tudja szűrni, hogy lovagolható-e, hogy megfelelően dolgozik-e kocsiban, attól függően, hogy a kérdezőnek milyen tervei vannak vele. Ha minden rendben, egy következő látogatásra lehet vinni orvost, így ha sütés, papír nélküli, paraszti hátas, a kérdező csupán az utiköltséget bukja el. Ezt tapasztalatból írom, nem akarok itt veszekedni, de egy ló első megnézése közel sem kerül 10 meg 100 ezrekbe, ha azt az 1-3 ezer forintot, max 4-5 ezret meg valaki az útiköltségre nem tudja kifizetni, az a későbbiekben hogyan akar lovat tartani, mikor ilyen mértékű plusz költségek havonta szinte mindig adódnak valamiért... Persze ez csak az én véleményem, nem veszekedni akarok, mert ez abszolút nem az a hely, de nekem az a meggyőződésem, hogy egy telefon, egy látogatás még nem jár olyan költségekkel, hogy az verjen egy leendő lótulajdonost hatalmas adósságba. Tényleg nem akarok veszekedni, ne annak vedd, kedves válaszoló, ez tényleg csak egy vélemény és egyben tapasztalat. :)
2014. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Teszem hozzá, igazad van neked is, természetesen egy vadidegen ló orvosi vizsgálatait nem fizetném én sem ki, ezért első sorban én járnék utána ezeknek a dolgoknak, csak utána hívnék orvost további vizsgálatokra.
2014. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KGabi0000 ***** válasza:
Én nem venném meg,de nem csak azért mert nem nekem való,hanem a hirdetés miatt sem,mert ha veszek egy lovat,akkor legalább a hirdetés legyen helyesen írva és egy kép legyen a sütésről,meg elvárok még egy-egy képet,ahol be van bizonyítva a hirdető állítása,miszerint be van lovagolva és kocsizva,de a Te döntésed,egy próbát megér.
2014. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha másodszorra megy, és akkor csináltat orvossal bármit, még mindig megbukhat a dolog. Egyrészt. Másrészt igen,nálam már ott megbukott az egész, hogy egy tisztességes kép sincs, ennyi erővel a ló árnyékát is fotózhatták volna, mert se sütés, se munka közben nem látszik, de még rendesen beállított, felszerelés nélküli kép sincs, ami azért már kínos, főleg a hirdetés szövegével együtt. Ha el akarok adni valamit, ami százezres nagyságrend, az a minimum, hogy épkézláb hirdetést állítok össze róla, hogy a vevőben bizalmat ébresszek, és biztosan tudja, mi az, ami után érdeklődik.

Egyébként hallottam már én olyat, hogy nem engedtek el úgy, hogy ne vettél volna lovat, vagy max úgy, hogy még egy hétig halálfélelmed volt... Érdekes a kupecek világa néha, néha meg jó is akár. Nem azt mondom, hogy a hirdető kupec, félreértések elkerülése végett.

2014. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!