Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lesz baja, ha nem pont jó rá...

Lesz baja, ha nem pont jó rá a nyereg?

Figyelt kérdés
Sajnos nyugdíjazni kellett a lovamat. Annyira hiányzott az edzés, hogy rögtön vettünk is egy másikat, jövő héten hozzuk haza. Heti 6 edzésem lenne vele, ebből kb 3 díjugrató. Az a baj, hogy az ő méretére készült nyereg csak 2-3 hét múlva érkezik meg, addig a régi lovam nyergében tudnám lovagolni, ami nem pontosan passzol rá. Ha tennék alá zselét, vagy szőrmét, akkor működhetne ez így pár hétig? Tudom, hogy a legjobb ha a nyereg tökéletesen passzol, de nem lenne jó, ha 3 hetet ki kéne hagynunk emiatt. Elég hasonló alkatúak, mindketten magas, csontos sportlovak, de a régi lovamnak kicsit alacsonyabb marja volt.
2014. okt. 24. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes bármit is alá tenni, ha tudod, hogy mit szeretnél vele kompenzálni (rossz egyensúly elöl, hátul, túl széles markamra, stb. Ha túl szűk, ne tegyél alá semmit.)


A legrosszabb, ami történhet, hogy feltöri, illetve lovaglásilag adódhatnak belőle problémák.

2014. okt. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát vagy igen, vagy nem. ez attól függ, hogy mennyire nem jó rá a nyereg.


de ha az első 3 hétben mondjuk nem heti 6 edzéssel nyúznád az új lovad (amúgy ez normális, heti 6 edzés és ezek mellett mész még terepre, vagy az egyáltalán nincs is?), hanem könnyű munkával, akkor kisebb eséllyel törné fel a nyereg.

2014. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon forgalmas a környék, nem tudunk sajnos terepre járni. Időnként túrákat szervezünk, kocsival kivisszük őket és az erdőkben túrázunk, de általában csak edzünk. Most is ilyen munkában van, heti 6 edzést kap, és versenyez, úgyhogy nem lenne neki hirtelen sok a munka.
2014. okt. 24. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Addig nem tudnál szerezni rá kölcsön nyerget? Vagy akitől veszed arra a 2-3 hétre kölcsön kérni?

Rosszul felfekvő nyereg így is úgyis nyom, akármit teszel alá. Ha meg ilyen szorított tempóban edzenél vele, akkor többet ártanál vele, ha feltöröd a hátát, fájdalmat okoznál neki, esetleg emiatt romlana az edzések minősége....

Gondolom nem kétfilléres lóról van szó, és szerintem a volt gazdája is tudná értékelni az igyekezeted, és nélkülözné 2 hétre azt a nyerget.

2014. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem aki versenyez annak kéne talán a legjobban tudnia, hogy mennyire számít a nyereg mérete. A zselé, szőrme és társai csak látszat megoldások, ha meg úgy nem jó a nyereg (mivel ezt nem írtad), hogy kicsi, akkor még rosszabb, ha alá pakolsz.

Ha kicsit kifejtenéd, hogy pontosan miért is nem jó ez a nyereg talán többet tudnánk írni.

Egyébként, ennek a megoldásnak se vagyok a híve, mert sose tudni, de a lovardában nem tudnál kölcsön kérni egy nyerget, ami jó rá? Vagy az új ló előző nyergét esetleg kölcsön kérni, ha van rá mód?

2014. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahh, #4-es megelőztél. :D
2014. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért szoktam úgy venni lovat, hogy veszem vele az előző nyergét is. :-) Ha el nem adják, esetleg kölcsön talán igen... illetve ha van (akár kölcsön) egy cserélhető marvasas nyerged, akkor no problem, fogtok tudni dolgozni, legfeljebb marvasat kell venned rávalót, az meg nem őrült összeg.
2014. okt. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!