Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti megvennétek egy félszemű...

Ti megvennétek egy félszemű lovat?

Figyelt kérdés
Valamiért az egyik szemére vak. Nem látszik rajta semmi (nem szürkehályog meg ilyesmi) csak nem lát. Nagyon tetszik amúgy, de félek, hogy nehogy a másik szemére is megvakuljon... Nem értek a szembetegségekhez, nem tudom, mennyire valószínű, hogy megvakuljon teljesen. Ha nem romlana tovább, így félszeműként is megvenném, nagyon szép ló... :)
2014. okt. 26. 20:14
 1/7 anonim válasza:
Ha nem akarsz vele komolyabb versenyekre menni és tetszik akkor vedd meg :) A versenyen biztos nehéz lenne neki egy szemmel.
2014. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megnézetném egy állatorvossal, és ha biztosan nem vakul meg a másik szemére is, megvenném. Ismerek egy ugrólovat, akinek egyáltalán nincs meg az egyik szeme, és mégis vígan jár versenyekre, és nem ijedős. :)
2014. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Versenyeznék vele, de láttam felvételeket versenyekről, nem zavarta semmiben, hogy nem lát.
2014. okt. 26. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha díjlovagolni akarsz vele, akkor nem gáz, de ha ugrani, akkor már probléma. Mind a két szeme kéne az akadály távolságának a felméréséhez. Viszont ha már így született, akkor simán megtanulhatta kompenzálni, egy próbát megérhet. Szerzett vakság macerás, nem tud úgy alkalmazkodni az ép szeme a hiányhoz, mintha egy veleszületett probléma lenne.

Hogy megvakol-e a másik szemére, azt könnyen kiderítheted. Derítsd ki, hogy miért vakult meg. Ha mondjuk belecsapódott egy ág vagy belerúgta, vagy akármilyen külső behatás miatt vakult meg, akkor kevés az esélye, hogy a másik szemére is megvakul, persze baleset mindig lehet, de ahhoz nagyon pechesnek kell lenni, hogy mindkét szemét baleset érje. Ha valami betegség vagy annak a szövődménye, akkor nagyobb eséllyel van veszélyben a másik szeme is. Akkor orvossal mindenképp meg kell nézetni, egy részletes vérképet mindenképp érdemes nézni, jelenleg a szervezetében lévő fertőzéseket is tesztelni, mert simán megbújhat olyan, aminek nincs tünete, viszont befolyásolja pl a szem működését.


Magyarul én mindenképp nagyon utána járnék, hogy miért is vak, természetesen doki bevonásával, akár több dokival is konzultálhatsz, és ha tényleg tetszik, akkor kipróbálnám, hogy boldogul egy szemmel, ugranék is vele meg minden, mindjárt kiderül, hogy megfelelő lesz-e neked.

2014. okt. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Írtam privátot!
2014. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Versenyzésre semmi esetre sem.
2014. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekünk is volt egy félszemű lovunk és szó ami szó sokkal szebben ment mint egy egészséges . Korrekt ki paci volt és több versenyt is nyertem vele . Azért nem árt egy dokival megnézetni :)
2014. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!