Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi kaját kap a lovatok,...

Mennyi kaját kap a lovatok, miből és hányszor?

Figyelt kérdés
Köszi fontos lenne! :)

2014. nov. 20. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

4 éves magyar sportló csődöröm van. Minimum minden második nap vagy egy intenzív edzés vagy egy méretesebb terep elé nézünk.

Széna korlátlanul áll rendelkezésére, legeltetésnek már nem nagyon van értelme. Emellett 1 fándli zabot, hidegebb időkben 1 fándli kukoricát is, egy kis lenolajjal, megtoldva almával, répával.

Tápot jelenleg nem kap.

2014. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2 sodrottam van, meg egy szamár. Szénát napi 2-3 alkalommal kapnak, egy-egy villával. Zabot hidegben naponta, ha meg van dolgoztatva akkor kicsit többet kap. Zöldségfélét meg heti 1-2 alkalommal.
2014. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy telivérem és egy lippem van. Napi 2x abrak (1 fángli zab, 1 fángli árpa) és ad libitum széna, emellé legelőjük is van, de már nem igen találnak rajta semmit. Széna nyáron is van előttük folyamatosan (nem bála bedobva, hanem villázva szépen, de mindig van előttük)
2014. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2fangli zab (vagy zab+kukorica), nap 2x, nappal karam, delutan legeles, plusz a munka, 2-3 ora, es estere szalas van neki bedobva, a regi gazdajanal elegge lefogyott most egy picit hizlalom igy telire szerintetek jo? Egy 11 eves gidran x ? fele pacirol van szo, jol tartja magat de van egy kis bibi a terdevel nem faj neki semmi csak regebben terdre esett a gazdajanal a nagy sulyt huzatott vele (-.-), es van neki egy kis bibije de nem faj neki meg ilyesmi.. fereghajtot is kapott
2014. nov. 20. 15:58
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja es herelt :)
2014. nov. 20. 15:59
 6/15 intrepid ***** válasza:
53%
Én az enyémnek adok 500 forintot, vegyen magának amit akar.
2014. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Napi szinten én a 2-3 óra munkát azért sokallom. azt minimum azért egy órával rövidíteni kéne, de ha napi szinten tényleg ennyit dolgozik, az azért szerintem sok. Márha munka alatt lovas edzéseket, terepeket értesz, kocsiban más a helyzet, de azért sztem még oda is sok ez rendszeresen. A 2x2 fánglit is lecsökkenteném valamennyire, ettől csak puffadni fog, ha azt akarod, akkor inkább tömd kukoricával, hamarabb lesz eredménye, bár ha ennyit dolgozol vele, akkor lehet, hogy nem olyan sok neki. Én abrakot egyébként csak napi 1x adok, az esti etetésnél. Ha hízlalni akarod, akkor ne tömd, hanem hagyd, hogy kicsit kevesebbet dolgozzon, ne használja fel az összes tápanyagot, amit elfogyaszt, és mindjárt fog hízni.
2014. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Fel ora belemegites, aztan 1 es fel ora munka (nem vagyok hajtos, szep nyugodtan) benne pihivel, aztan levezetes setalunk nyugodtan, vagy kimegyunk setalgatni egy fel orat terepre :)

De soha nem hajtom tul, egyebkent hobbi, semmi kocsi meg dijlovaglas ugrunk par picit meg ilyenek de nincs hajtva :) nyugis elete van :D

2014. nov. 20. 17:02
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyebkent van 2 piheno napja mikor csak kimegyek hozza, fesulgetem, tisztitgatom, setalok vele szoren par kort, legfeljebb setalunk a mezore legelni, elvagyunk, ennyi :) a tobbi napon meg azok :) en is csokkentemi akarom az adagjat, csak nem olyan reg kaptam, es elozo gazdajanal igy volt etetve, es fokozatosan lesz csokkentve :)!
2014. nov. 20. 17:06
 10/15 anonim ***** válasza:

Két lovam van.Az egyik most elég duci, a másik viszont nagyon könnyen le tud fogyni, neki most emeltem az adagokon:

Egyik: reggel és este is: széna bőséggel, 1200 g zab (pihenőnapon kevesebb)


Másik: reggel és este is: széna bőséggel, 1300 g zab (pihenőnapon kevesebb), 1000 g kukorica, 800 g árpa

+ délután, vacsi előtt kap egy kisebb adag szénát

+ napi kb 2 órát ki tudom rakni őt egy (még most is) nagyon jó, zöld legelőre.


Szalma napi 1x van rakva alájuk a beállóba takarításkor, ha akarnak, esznek belőle.

2014. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!