Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi kaját kap a lovatok,...

Mennyi kaját kap a lovatok, miből és hányszor?

Figyelt kérdés
Köszi fontos lenne! :)

2014. nov. 20. 13:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Csak nekem tűnt fel a "térdre" esős ló kétszer is?:D

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__6299795-ki-fiz..

2 napja még meggyőzni akartad apukádat. Most meg már edzel a lóval? Vagy csak én nem értem?:D

2014. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Reggel abrak (1 fándli árpa, fél korpa), utána legelő (nálunk még mindig bőven van mit legelni, este széna, kis lucerna, abrak (u.a. mint reggel, plusz egy fél literes tejfölöspohárnyi Omolene 300 lótáp). Nemrég álltunk át istállóra, amíg a legelőn aludtak, addig egyáltalán nem ettek szénát, csak abrak plusz a zöld, de az korlátlanul (több hektárnyi legelő jut lovanként). Sportlovaim vannak.
2014. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De, 11-es, én is néztem, csak nem akartam szólni, gondoltam én kombinálok itt össze-vissza :D
2014. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Két ugró versenylovam van.

Az egyik, 6 éves telivér herélt napi 3x 1,5 fángli tiszta zabot kap, illetve gyógyszeres müzlit a köhögésére, meg pataerősítőt (most biotin). Régen napi 2 zabot kapott, csak túl sok energiája volt versenyen és szó szerint az összeset végigbakolta :)

A másik, 12 éves magyar sportló kanca napi háromszor kap 2 fángli zabot.

Mindegyik napi háromszor kap még egy jó adag szénát, néha hozzá lucernát, meg almát-répát edzés után. Ha versenysorozatban vagyunk, kapnak még import müzlit (nem tudom mi a neve, fehér zsák és sárga csík van rajta).

Emellett heti két ugróedzés, 2-3 idomító és 1-2 laza lovaglás és egy szünnap. 2-3 hetente pedig szabadonugró.

2014. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
utolsó: Nekem is egy 6 éves herélt telivérem és egy 12 éves sportló kancám van :DD
2014. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!