Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patkó de csak egy hónapra?

Patkó de csak egy hónapra?

Figyelt kérdés

hello. egy ismerősöm tőlem kért segítséget, de ebben tanácstalan vagyok..

van egy szép huculja és ugik vele.. elszeretné vinni egy kisebb amatőr versenyre, de ott füves a pálya..az időjárás meg nyirkos. megpatkoltatná de csak a verseny idejéig .. vagyis hogy megpatkoltatja és a következő körmölésig rajt hagyná.. hát nemtudom hogy ez mennyire tesz jót a lónak.. mi mind a 4 lábra vasaltatunk minden lovunkat szóval nemtudom mit válaszoljak erre az esetre..



2014. dec. 9. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A patkó eleve "nem tesz jót" a lónak. Egy versenykére szerintem annyira felesleges..mellesleg vannak, akik az évi egy amatőr versenynél komolyabban nyomják mezítláb, ő sem élet-halál harcot fog vívni a pályán, szerintem, szóval én nem látom az értelmét.
2014. dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De egyáltalán milyen jellegű versenyre? Mert nem mindegy azért, hogy egy full vágtás szlalom vagy egy "falusi ugribugri" során használják a pályát?

Ha meg annyira süppedősre ázott a talaj ésszerű el sem indulni.

Én nem tennék fel emiatt patkót.

2014. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először mentem füves pályán életemben, gondoltam én se rakatok ezért hátsó patkót (elsőn volt, be is volt az elsőkre sarkalva), utolsó akadály előtt akkorát estünk a lóval együtt, mint a ház (az én hibám is volt persze), egyébként megnyertem volna a versenyszámot. Amikor legközelebb mentünk oda üttettem rá hátulra is....
2014. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!