Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bakol, amikor még csak...

Miért bakol, amikor még csak odateszem a pálcát a farához?

Figyelt kérdés
Egy kancáról van szó, nem fél a pálcától, amikor csak földről csinálom ugynezt, azt le se sz*rja. De ha rajta ülök... Vannak hisztis napjai, alapjában véve jó fej, de azért van, hogy kell a pálca. Használjam inkább csak a vállánál? Vagy valahogy hozzá kéne szoktatni, hogy ne ugráljon?
2014. dec. 22. 20:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A pálca egy segédeszköz, amit csak akkor használsz, ha érdemes, illetve kell. Ha csak hobbyra használod és egyébként mindent szépen csinál, felesleges a pálca.

Az viszont biztos, hogy nem szabad ráhagyni. Az még sose szült jót.

Az én egyik lovam úgy került ide, hogy az előző helyén a futószárazás az ostorral körbe verést takarta jóformán. Lábát, ha nem adta alárúgtak, hozzávágtak ezt azt (kalapács, reszelő, ami épp kéznél volt). Az első pár hetem azzal telt, hogy egyáltalán a közelébe lehessen menni. Szép fokozatosan. Ha nem bízik benned nem is fog tisztelni alapon. 1 hónap után, már ha mellé léptem a kaparóval szépen magától felemelte a lábát, csak meg kellett fognom...Erőszakkal nincs értelme próbálkozni, mint az előző helyén, úgyis ő az erősebb. (A gazdának leharapta az ujját, a fiának meg eltörte 3 bordáját egy aktuális bántalmazás során. Okos fiú. ^^)

2014. dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Múltkor: Mentunk terepre, es nem volt kedve menni, ezért visszafordult. Nem tudtam vele semmit csinálni, rugdoshattam akármennyit, meg a szárat is huzogathattam, nem, ő csak ment, mimt a tank... csak akkor volt hajlandó elindulni, amikor a barátomék jöttek kvaddal előtte, aztán ment utánuk...
2014. dec. 23. 11:50
 13/13 anonim ***** válasza:
Mindig ezt csinálja? Szerintem ne a farához tedd, hanem inkább a csizmáddal adj nagyobb segítséget, vagy a vállához inkább. Az én lovam meg annyira érzékeny, hogy ha már a csizmámhoz csapom egy kicsit a pálcát, attól is elindul :) az edzőm szokta mondani, hogy pl ugrás előtt csapjak oda neki, mire én megmozdítom és egyből figyel és kiugrik :D szóval ha odatenném a farához, ő is bakolna.
2014. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!