Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen a lovam?

Miért ilyen a lovam?

Figyelt kérdés
A lovam ha meglát sunyít és elfordul felőlem, ha megpróbálok oldalról menni akkor is úgy fordul hogy ne tudjam megközelíteni.Ha a kantárt vagy a kötőféket látja meg a kezemben akkor is ezt teszi.Még csak 1 hete van velem és félek hogy nem kedvel, és ez nem fog változni.Mit tudnék tenni,hogy tudja hogy én szeretem és megbízhat bennem?
2015. jan. 1. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
nincs lovam,ès nem is vagyok profi lovas, de szerintem mindig vigyèl be neki rèpát, almát ilyesmit, akkor egyből odamegy hozzád. Utána simogasd szeretgesd ès lehet hogy utána nem fog elfordulni.. de ehhez idő kell. Majd kialakul köztetek a bizalom. Csak sokat töltsd az időd a lovad mellett! :) Gratulálok a lovadhoz. Ui: nekem is ilyen az egyik kedvenc lovam, ès ez a "módszer" mindig beválik. :)
2015. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. jan. 1. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
A lovad a tükröd.
2015. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hat,a repatol nem fog jobban megszeretni ezt modt mondom...Egy ket labon jaro kajas zsaknak fog nezni.Amugy meg,igen...A lovad a tükröd.Kedves kérdező valamit nagyon nem csinalsz jol.:)
2015. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden ló bepróbálkozik új helyen, előbb-utóbb. Az, hogy elmegy, nem csak azt jelenti, hogy nem szeret, hanem azt is, hogy nem tisztel. Tudja, hogy meg akarod fogni, de leszarja és még rád is sunyít. Mivel az ilyet erőszakkal megoldani nyilván nem lehet, így nyugodtan vihetsz neki kaját, de azt csak a karámon kívül add neki oda. Ezt a ki-be vezetgetést gyakorolhatjátok akkor is, amikor a ló nem dolgozik. Ez ugyanis a lényeg, hogy a ló szeressen veled lenni. De nem a kajától fog szeretni veled lenni, hanem attól, hogy úgy dolgoztok együtt, hogy az számára kellemes. Ez nem jeleti azt, hogy nem szabad korrigálni és csak simogatni lehet. Következetesen, szeretettel, azonnal korrigálni kell, de dicsérni is kell. Így fog benned megbízni a ló, mert tudja, hogy mire mit fogsz reagálni.
2015. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már azért jutalomkaját kap mert odamegy hozzád akkor az lesz belőle ,hogy rászokik és a végén jutalomkaja nélkűl már az istállóból nem fogod tudni kihozni ,mert követelni fogja. Csak teszttel,ha érzi ,hogy határozott vagy majd abbahagyja . Most próbálgatja mit tehet meg veled szembe.
2015. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hajtsd el magadtól. Vigyél be valamit, amivel ezt meg tudod tenni. A ménesben a lovaknak a mozgás az istenük, tehát, amelyik ló kontrollálni tudja a másik mozgását értsd, mikor menne megállítja, mikor megáll elhajtja.

Én vezetőszárat javaslom, fogod és mikor rádfordul elhajtod magadtól. Hidd el egy idő után meg fog várni szemből és bevár.

2015. jan. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egyik mondatot nem fejeztem be most látom, tehát:

Hajtsd el magadtól. Vigyél be valamit, amivel ezt meg tudod tenni. A ménesben a lovaknak a mozgás az istenük, tehát, amelyik ló kontrollálni tudja a másik mozgását értsd, mikor menne megállítja, mikor megáll elhajtja, az hierarchiában magasabb pozíciót foglal el. És ez a kulcs, hogy te legyél magasabb pozícióban.

Én vezetőszárat javaslom, fogod és mikor rádfordul elhajtod magadtól. Hidd el egy idő után meg fog várni szemből és bevár.

2015. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elküldést, a "dominanciát" nagyon szuperül lehet gyakorolni mondjuk futószáron, de most elképzelem, ahogy a kérdező a sunyítós lova után rohangászik egy szál vezetőszárral (ami ráadásul olyan közel viszi a lóhoz, hogy az simán meg tudja rúgni és nagy valószínűséggel meg is fogja). Jó, ha az ember egy fokkal okosabb a lónál és olyan körülmények között gyakorol vele, amikor a feltételek az ő oldalán állnak és nem a lóén, mert ha nekikezd egy szál kötéllel lovat zargalászni, azzal könnyen lehet, hogy csak még jobban aláássa a tekintélyét, hiszen a körülmények a lónak kedveznek.
2015. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hoyg nem kedvel. Itt más csak a bájital segíthet: [link]
2015. jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!