Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a vágtától (? )

Félek a vágtától (? )

Figyelt kérdés
Mit tehetek hogy ne féljek? a könnyű ügetésnél tartok az oktatómmal de először az ügetéstől is féltem. a ló meg hát olyan nem is vad csak ha valaki nem jól ül rajta meg minden akkor megvadul :/. Hogy készüljek fel rá?
2015. jan. 2. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Essél túl rajta, és utána már nem fogsz félni. Ugyanúgy, mint az ügetés esetében.
2015. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon nehéz? ráadásul a ló meg bakol
2015. jan. 2. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Olyan helyre nem járnék, ahol nincs egy tisztességes futószáras ló.

Egyébként nem nehéz, sokkal könnyebb, mint az ügetés.

2015. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. jan. 2. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Először juss el az ügetésben olyan szintre hogy már teljesen biztonságba bárhogy menjen szint már észre se vedd ne arra kelljen koncentrálnod hogy fenn maradj a lovon, aztán jöhet a vágta.Elején kicsit ijesztő lehet, vagy gyors esetleg ha van rá módod kapaszkodj meg a nyeregkápában hogy jobban biztonságban érezd magad( persze csak ha az oktatód is megengedi). És beszéld meg előtte mindenképp az oktatóddal hogy mit hogyan csináljatok nehogy rossz emlékek maradjanak meg róla. Mondd meg neki azt is hogy egy kicsit félsz a vágtától akkor valószínűleg ő is még óvatosabb, figyelmesebb lesz. Sok sikert!:)
2015. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A vágtázás a világ legjobb dolga. Annál nincs is jobb érzés, amikor vágtázol, sőt repülsz (mármint a ló hátán vele együtt, nem róla... :) ), akkor úgy érzi az ember, hogy minden gondját leveszik a válláról. Én például olyankor szeretek nagyon vágtázni, ha nagy stressznek vagyok kitéve. A vágtázás az egy jó dolog, nem kell tőle félni. A vágtázás nagyon kényelmes, ringató érzés, sőt, kényelmesebb és jobb, mint az ügetés. ;)
2015. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én sokszor mondtam neki hogy legyen óvatos. 24 éve tanít és mondta hogy csak ha az ügetés jól megy! legérdemesebb elöl kapaszkodni vagy hátul vagy mindenhol? pónin jobb vagy nagy makacs lovon?
2015. jan. 2. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A vágta könnyebb és jobb, mint az ügetés. Csak nem szabad begörcsölni a félelemtől, mert akkor megette a fene az egészet. Ha laza vagy, gyorsan rá fogsz érezni.

Ezt az "addig nem vágtázhatsz, amíg nem udsz helyes lábon ügetni" dolgot sosem értettem, szerintem rablóduma. A westernesek példul egyáltalán nem is ügetnek, csak lépnek meg vágtáznak.

2015. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy ló jobb kezdésnek, mert a pónik makacsabak.
2015. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg inkább egy pónin kezd. Első indok: Kisesebbet esel.

Második indok: Ha nem vagy túl magas a pónihoz akkor az elején könnyebben fogsz tudni együtt mozogni a lóval.

Harmadik indok: A pónik általában kicsit lassabbak, hamarabb visszaállnak ügetésbe -> kisebb az esélye hogy az előtt beugrik vágtába és elrohan mielőtt te azt akarod.

Negyedik indok: azt kérdezted póni v makacs ló. Lehet hogy a póni makacs de ha mindkettő az akkor inkább a póni.



ui.: Kedves #7-es válaszoló, úgy látom nem igazán értesz a lovagláshoz, hülyeségeket ne írogass! Már hogyne lenne westernben ügetés?! Gondolom láttál egy reining videót és abból szűrhetted le mind ezt. Javaslom nézz pleasure-t és trail-t is mert akkor rá fogsz jönni hogy teljesen értelmetlen amit írtál a westernnel kapcsolatban. Mondjuk nem is értem hogy azt hogy gondoltad hogy azoknak akik westernben lovagolnak nem kell megtanulniuk ügetni? vagy akkor hogy melegítsenek be? felmennek a pálya, lépnek két kör és Gyiá?

2015. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!