Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lotenyesztonek kell...

Egy lotenyesztonek kell tudnia lovagolni?

Figyelt kérdés
marmint ha nem profi valaki de tud lovagolni . Vagtazni nem de ugetni tud es ismeri a terformakat es a lovakat is az eleg ?
2015. jan. 3. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem szükséges.
2015. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is állattenyésztő mérnök, azon belül a lovak felé szeretnék tovább menni. Lovagolni éppen tudok, ügetni csak meg lépésben. De mellette ismerem a tartástechnológiát, takarmányozását, szóval szerintem nem alapfeltétel, de jó azért ha tud.
2015. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

lovagolni alapvetően nem kell tudni, de attól függően, hogy milyen lovat tenyészt az adott sportágat nagyon is ismernie kell és érteni kell hozzá, mert ha nem is alatta, hanem egy fizetett lovas alatt de a lovaknak tenyészszemlén teljesíteniük kell, tudni kell, hogy a kanca, illetve a csikó mozgása mennyire alkalmas az adott sportra, stb.


De gondolom még gyerek vagy, mire tenyésztő lesz belőled bőven van időd megtanulni akár magas szinten lovagolni, vagy akár fogatozni, ha olyan fajtát választasz.

2015. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a tartástechnológia az csak egy dolog, azt minden tenyésztőnek tudnia kell, de jó tenyésztő akkor leszel, ha az adott fajtában a legjobb sport eredményeket elérő lovakat tudod kitenyészteni, ahhoz viszont tudni kell azt, hogy mivel nőhet a teljesítmény, milyen felépítés, milyen genetikai háttér kell ehhez és ezt milyen lovak párosításával lehet kimaxolni. ez nem olyan egyszerű, hogy van 7 db x fajtájú kancám, veszek még egy mént és akkor évente születik 7 csikóm és én most lótenyésztő vagyok. ez is egy szakma, amihez évekig kell tanulni először könyvekből, majd a saját bőrödön.
2015. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

hogy csak egy nagyon egyszerű példát írja, lehet, hogy nem tudsz lovagolni, de látod-e, ha egy ló rossz lábra ugrik be és hamisan vágtázik, látod-e, hogy a saját patanyomát átlépi, stb.

ezeket a dolgokat lovaglás közben elsajátítja az ember, de teszem azt ha valaki mozgássérültnek születik és nagyon érdekli a dolog megtanulhatja csak az elméletet is, de nagyon kell érteni a lovak mellett a lovagláshoz is (még ha csak földről is) egy tenyésztőnek.

2015. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) amúgy 18 éves vagyok es mar 4 éve lovagolok , volt is egy nagyobb esesem amikor kórházba kerültem , azóta is imádom a lovakat es ismerem minden porcikajukat es eddig oktató akartam lenni de ez a nagy esés kicsit eltantoritott .viszont a tenyésztés nagyon érdekelni kezdett azóta .
2015. jan. 3. 14:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Ugyan off és lefogtok pontozni, de, ha 4 év alatt nem jutottál el a vágtáig sürgősen keress másik oktatót. Csak egy jó tanács.
2015. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja azt nem említettem hogy vagy 10 lovardát megjártam hogy jo oktatót találjak ezért mindenki az elejétől kezdette velem ezért nem haladtam .
2015. jan. 3. 17:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül szükséges de ha a csikóidat be akarod lovagolni/lovagoltatni akkor semmiképp ne te ülj rá és akard megtanítani. Bár szerintem azért ha lovak közt élsz előbb utóbb megtanulsz lovagolni még ha nem is olyan profi szinten. Bár ha van egy méned és azzal sorra nyered a versenyeket azért az javít a hírnéven .
2015. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze nem en lovagolnam be őket . Amúgy arra gondoltam hogy most van egy nagyon jo származású kanca es ot fogom majd megvenni egyenlőre es befedeztetem a hozza megfelelő mennel . A menekkel versenyeznek a kancakkal tenyesztenek
2015. jan. 4. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!