Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lotenyesztonek kell...

Egy lotenyesztonek kell tudnia lovagolni?

Figyelt kérdés
marmint ha nem profi valaki de tud lovagolni . Vagtazni nem de ugetni tud es ismeri a terformakat es a lovakat is az eleg ?
2015. jan. 3. 13:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Furcsa lenne, ha egy autószerelő nem tud autót vezetni! Mellesleg nem kell tudni a tenyésztőnek lovagolni, de kell mellé egy olyan csapat akik nem csak lovagolni tudnak, de belovagolni is! Az is kérdés, hogy kit és mit értesz a tenyésztő fogalom alatt? Az még nem tenyésztő, akinek van hátul az udvarban egy kancája és néha ellik egy csikót.
2015. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
"Ja azt nem említettem hogy vagy 10 lovardát megjártam hogy jo oktatót találjak ezért mindenki az elejétől kezdette velem ezért nem haladtam." Ezek alapján nem fordulhat elő, hogy nálad van a probléma? Ha minden oktatód újra kezdte veled, és még csak eddig jutottál el, akkor nagyon valószínű, hogy nem az oktatókkal van gond! Ha tökéletes az ügetésed nem tartom valószínűek, hogy bármilyen elvetemült oktató csak azt gyakoroltatta veled, biztos előbb, utóbb sor került volna a vágtára is! Ha tíz lovardában nem tanultál meg vágtázni, akkor elképzelhető, hogy nem az oktatókban van a hiba, hanem benned! A tudatos tenyésztés (ami hozzáértést, és tapasztalatot igényel)és a csikógyártás közt is van némi különbség! A tenyésztés csikók "előállítását" jelenti, amiket be kell lovagolni, ehhez viszont jól kell tudni,lovagolni, sőt jól kell tudni belovagolni és a kettő nem ugyanazt jelenti! Az, hogy elméletben tudod az egy másodlagos dolog, a gyakorlati oldala a fontosabb!
2015. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nos nem nem bennem van a hiba . Oké túloztam . Kb 5 lovardában voltam de az oktatót leszartak a fejemet ..... Volt hogy elmentem a megbeszélt órára es azt mondta hogy hoppá elfelejtettem en meg mehettem haza .
2015. jan. 6. 15:11
 14/15 A kérdező kommentje:
Ne gondoljatok mar azt hogy csak csíkókat akarok gyártani . Tisztességesen ki akarom tanulni a tenyésztést úgyhogy kérlek titeket hogy ne bombázzatok itt előítéletekkel engem .
2015. jan. 6. 15:13
 15/15 A kérdező kommentje:
Az oktatók meg akkor nem kezdtek ujra velem hanem ott folytattuk ahol az előző helyen megálltam ha így jobban tetszik ..
2015. jan. 6. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!