Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek jó lenne nekem...

Szerintetek jó lenne nekem egy haflingi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok 163 cm magas és kb 40 kg.

7 éve rendszeresen lovagolok és édesanyámmal és nevelő apámmal arra az elhatározásra jutottunk hogy venni fogunk egy lovat.Már ki is választottuk a tulajt is felhívtuk és 2 hét múlva ki is próbálom.Tisztában vagyok vele hogy a lótartás nagy felelőség, és hogy ne fajtát hanem egyedet válasszak.Szerintetek a magasságom,súlyom ideális egy haflingi kislóhoz?

A válaszokat előre is köszönöm!

A rossz indulatú válaszolók kerüljenek!!!!

Ha van benne helyes írási hiba kérem nézzék el nekem!!!



2015. jan. 12. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ezt így nem lehet megállapítani. Amúgy igaza van az előző válaszolónak! biztos értesz a lovakhoz? mert aki ért hozzá az nem tesz fel ilyen hülye kérdést...
2015. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat én nem akartam "hülye" kérdést feltenni és igen biztosan értek a lovakhoz de ha nem is értenék akkor se lenne oka "kedves" 1. válaszolónak ilyen stílusban választ írnia!De ha ti 1 kérdés után megállapítjátok,hogy én értek-e vagy nem a lovakhoz akkor csináljátok!Csak gratulálni tudok hozzátok!
2015. jan. 12. 18:08
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2015. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó. Menj el kipróbálni, nézze meg állatorvos, és ha minden rendben, akkor előre is gratulálok az új lovacskádhoz.


Különben nem értem, miért egy 13 éves lányt kell piszkálni a hozzá (nem) értésével. Lelkes, be van zsongva, feltett egy kérdést. Anyu vagy apu ha felelősek, akkor nem fognak lovat venni neki, ha segghülyék a lótartáshoz, vagy ha segghülyék a lótartáshoz ÉS nincs pénzük megfizetni egy bértartást. Márpedig ha haflingiben gondolkoznak, akkor gyanítom, nincs sok gond az anyagiakkal.

2015. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
Hát persze hogy jó! én vagyok 51kg , 157 cm magas. És nekem is van haflingim meg fjordom :) és egyébként ez a kérdés nem normális tényleg mert ha értesz hozzájuk akkor tudni kéne hogy melyik mit bír el! vagy te az első lovaglás órán lovagoltál????
2015. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A méreteid megfelelőek egy haflingi számára, vígan elbír. Bár én sem értem, hogy aki kimeri jelenteni, hogy "biztosan ért a lovakhoz", hogy tehet fel ilyen kérdést. :)

Mintha azt mondanám, hogy értek én a dieselekhez, de mégis hol a szikra?:)

Menj el, nézd meg, akár többször is (az lenne az ideális). Mutasd meg állatorvosnak és szakértő lovas se árt, ha látja. Aztán, majd lesz értelme gondolkodni máson is. Meg, hogy egyáltalán tetszik e és megfelel e az elvárásaidnak...

2015. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem csak a méretekről van szó. A haflingi egy aranyos, jóindulatú lovacska. Nagyon sokan kezdenek ezzel a fajtával, de olyanról még sosem hallottam, hogy valaki panaszkodna rá, hogy nem bír vele.
2015. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem a haflingi teljesen jó hobbiló, a könnyebb súlyú felnőtteket is elbírja, bár némelyik kicsit makacs:D volt már velük tapasztalatom, de persze minden egyed más, de sztem első lónak teljesen alkalmas és szép is:) de ne kinézet alapján válassz hanem próbáld ki és ha élvezed a lovaglást és kényelmesnek találod a lovat akkor érdemes elgondolkodnod azon hogy vegyél egyet..aztán ne feledd a jó nyerget sem :D ;)
2015. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem meg mert van egy elég utálatos osztálytársam és ő mondja mindig hogy én kövér dög vagyok és hogy kínzás hogy pónin ülök meg túl magas vagyok stb én tisztában vagyok azzal hogy egy hafi mit bír el csak hogy ti mit gondoltok erről :)
2015. jan. 12. 20:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Na már megint kezdik...Egyik mondatban írjátok, hogy ne általánosítsunk, meg, hogy egyedet nézel. Másikban meg magadra cáfolsz, hogy a hafi milyen kedves és aranyos.

6-hoz volt eddig szerencsém. 4 kanca, 2 herélt

A heréltek elég makacsok és ijedősek voltak. A kancák közül 2 kezes bárány, a másik 2 viszont igazi hisztis p**sa. :)

Ha én ez alapján ítélnék, akkor azt kéne, hogy mondjam, hogy határozott lovast igényelnek. De ez ostobaság lenne.

Nem hiába célszerű többször is megnézni egy adott lovat, a legjobb "váratlanul" betoppanni, mert akkor kevesebb az esélye, hogy előtte kihajtották a lelket is belőle és ezért "nyugis", stb. Aztán meg haza viszed és ágaskodik fűre, fára...

A kötekedő kis csajnak meg húzz be egyet, egy normál méretű pónihoz teljesen meg felesz még. :D

2015. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!