Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért vannak leszólva azok...

Miért vannak leszólva azok akik "csak" két-három éve lovagolnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy sajnos egy csomó kérdésnél tapasztalom, hogy ha egy teljesen normális kérdést (normális stílusban) feltesz valaki és megemlíti leírásban, hogy két éve lovagol akkor a válaszok min. 50% nem is veszi figyelembe a kérdést csak leugatja a kérdezőt, hogy két évnyi lovas tudással mire veri magát, és hogy két év alatt nem lehet megtanulni jó szinten lovagolni (emlékeztetőül: ha jól tudom, a nemzeti vágtán a kis huszár kategória győztese is két éve kezdte a lovaglást). Most nem azokat akarom védeni, akik amint lekerülnek a futószárról profinak nevezik magukat, pedig egy nyerget nem tudnak helyesen felrakni a ló hátára, hanem azokat teljesen alázatosan megkérdeznek valamit és csak a sok negatív kommentet kapják akár ezen az oldalon akár élőben... Most nem rólam van szó én is már több éve lovagolok verseny szinten, de én például mindig mindenben megpróbálok segíteni a nálam kezdőbbeknek mert emlékszem mikor még én voltam a helyükben. De egyeseknek ez annyira fáj? Hogy nem mindenki profi lovasként jön a világra?

2015. febr. 9. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, de én még hozzátenném azt, hogy aki felnőtt fejjel kezd el lovagolni, azt kb. megölik, mert hogy minek pazarolja erre a pénzt.

Persze, aki 3 évesen valami pónin imbolyog évekig, és kiadnak a szülők erre meg a felszerelésre rettentő sok pénzt ő biztos hős.


Ne foglalkozz az ilyenekkel!

Valamikor el kell kezdeni!


Szerintem sokkal, de sokkal többet ér az az ember aki saját döntéséből akár 60 évesen elkezd lovagolni, mint akire ráerőltetnek 4 évesen valami vidámparki körbe-körbe hül....et, aztán TALÁN 20 évesen elkezd "lovagolni" de mindenhol azt híreszteli, hogy ő már 4 éves kora óta "lovagol".

2015. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

A probléma az, hogy manapság a lovaglás "úri sport". Ebből kifolyólag sokan úgy érzik, hogy ők az elit része és ezt nekik éreztetniük is kell. Én mindig jól kiröhögtem az ilyeneket és folytattam tovább a munkát. Nem kell velük egyszerűen foglalkozni és majd megunják.

Azzal én is egyetértek, hogy tökre fölösleges a 3 éves gyerekre ráerőszakolni. Az, hogy lötyög egy 20 percet a pónin senkinek sem jó (max annak aki zsebébe a pénz vándorol), ráadásul azért az átlag gyerek 7-8-9 éves kora előtt még igen csak szeleburdi, figyelmetlen, biztos nem arra fog koncentrálni, hogy úristen jól áll e a lábam.

Én is felnőtt fejjel (19 évesen) kezdtem neki, mert nem engedhettük meg magunknak. Most pedig már egyre komolyabb szinteken edzünk. Mi lett volna, ha nyámnyila vagyok és meghallgatom a véleményüket? Valószínűleg rég nem is lovagolnék...

2015. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazad van a felnőtt korban elkezdett lovaglással kapcsolatosan is, de én most azért emeltem ki külön a gyerekeket mert ők egymással különösen kegyetlenek tudnak lenni, ha valaki gyengébb pedig nekik még kéne a biztatás. Az én lovardámhoz képest én is viszonylag később kezdtem el a lovaglást mint a többiek (12 évesen) és tudom, hogy szörnyen rossz érzés volt, hogy a velem egy idősek már rég mindent tudnak amit én még csak most tanulok és ezt ráadásul az orrom alá is dörzsölik.
2015. febr. 9. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Azzal van a gond hogy egy csomó 12 éves vagánykodik a neten, 2 vagy néhány éves múltat sokszor úgy állítanak be mintha 2 évtized lenne,nekiállnak flegmázni a tapasztaltabb lovasokkal lekezelő stílusban,holott azt se tudja kinek ír,de látatlanba ő annyit "fel tud m mutatni" mint aki tizenéve lovazik napi szinten komolyan. Nemzeti vágta pont egy harmatgyenge példa,ott nem kell tudni lovagolni,csak fentmaradni. Hullanak is a lovak,igazi húsdaráló. Szóval én nem nézem le a kezdőket,de kinyílik az ember zsebébe a bicska mikor egy ranglétra alján álló kis csitri akar beleszarni egy rangidősebb lovas szájába ,és sokszor nevetséges h ezért tanul évekig az ember meg hoz ezernyi áldozatot h egy kezdő neki áll kioktatni,. A lovasok között itthon nem tisztelik egymás tudását,mindegyik azt hiszi ha fent tud maradni a lovon már egyből lovagolni is tud(tisztelet a kivételnek). Ezt a nemzeti vágtát meg tényleg hagyjuk, az nem lovaglás.
2015. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azok vannak lenézve akik 2 év után "lehetek belovagló?" És társaik. Meg jár egy edzőhöz , pár éve lovagol, szerinte ő már mehet versenyre,edző még nem engedné mert stabil szárkezelése nincs. Elmegy egy másik edzőhöz aki pénzért nyomatja egy automata lóval,fogja és felülbírálja a 2 éves múltjával az előző edzőjét aki 30 éve a szakmába van és kürtöli h nem ért hozzá,csak azért mert nem vitte versenyre mert kb még a szárat sem tudja fogni . Legyen az embernek önbizalma,de ugyanennyi egeszséges önkritikaja is,ne essen át a ló túlsó oldalára. Az ilyeneknek nincs alázatuk,aki ilyen nem is lehet máshogy hozzáállni. Nemzeti vágta na az aztán komoly verseny :D
2015. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt igazából annak kapcsán hoztam fel, hogy még ősszel egy kislány jött lovagolni és nem ott kezdte a lovaglást ahova én járok és mikor az edző mondta neki hogy hozza ki az egyik lovat, akin még csak egyszer-kétszer ült, véletlenül összekeverte egy másikkal (mindkettő sárga volt) és azok a lányok akik már régebb óta ott lovagoltak, egy csomó ideig piszkálták meg kiközösítették ezért, pedig szintjéhez képest viszonylag jól tudott lovagolni. De a háta mögött mindig kibeszélték és persze mindig az volt a fő téma, hogy két éve lovagol és már profinak képzeli magát, pedig amikor én beszélgettem vele teljes kedves volt meg mindig kérdezett, hogy mit hogyan csinálok,csak a többiek előtt nem mert többet kérdezni.


A nemzeti vágta lehet hogy rossz példa volt, de el lehet érni más eredményeket is 2 év lovaglás után.

2015. febr. 9. 20:03
 7/9 A kérdező kommentje:
És még számos ilyen esetet tudnék felhozni...
2015. febr. 9. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Magam részéről a lovardai ringyókat utálom és még a mentőbe is ütném őket,ezek mindenkit leszólnak ,nemcsak a kezdőt hanem a profit is. Nem azért viselkednek így mert kezdő,azért mert sznob majmok és ez a lovardai divat. én aki rendes,nem szólom le soha a 2 éve miatt,annak ugyanúgy megadom a tiszteletet,viszont van amelyik tényleg megérdemli a sorsát ha úgy tetszik.
2015. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jajj az ilyen beképzelt pitsákkal nem kell törődni. Azok mindenkit leszólnak, tudod míg más szemében a szálkát is meglátják a sajátjukban, meg a gerendát se...

Elég egy álszentbagázs és általában a hasonszőrűekkel lógnak. Ha valaki szerényebb, vagy netán ügyesebb náluk, vagy nem olyan genyó beállítottságú mint ők, akkor már rögtön elkezdik cikizni meg hasonlók.

Ezt nem kell felvenni senkitől.

Mondjuk itt tényleg vannak abszurd kérdések, amiket főként a tizenegynehány éves lánykák teszik fel, hogy lehet-e saját lova, meg hogy 2 éve lovagol belovagolhat-e egy csikót és hasonlót. Nem tudom az ilyen mit vár, talán biztatást, hogy igen csináld?

2015. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!