Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy adnátok abrakot egy...

Ti hogy adnátok abrakot egy olyan lovat, akin nem lovagolnak? Kapjon zabot?

Figyelt kérdés

Egy fiatal kisbéri heréltem van. Sajnos az egyik ízülete csúnyán sérült, ezért soha többet nem lehet lovagolni valószínűleg. Most boxban van, de minden nap karámozzák, és napi 20 percet sétáltatom meg kicsit ügetünk, ennyire felülök rá, de komoly munkát nem végez, és nem is fog, mert rossz a lába. Találtam neki egy lovardát, ahol éjjel-nappal karámban lehet, nemsokára el fogom vinni oda, hogy ott pihenjen, az állatorvos szerint ez a legjobb neki.


Ti adnátok így neki szemestakarmányt? Egy kis kukoricát mindenképp adnék neki, mert elég vékony. Árpa, vagy zab kell neki, vagy így, hogy nem lovagolom, nem kell neki?


2014. ápr. 14. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kukoricát hanyagolnám, maradnék a zabnál. Most még veled van, kap abrakot? Ha sovány, akkor feltétlenül adnék neki, mert a legtöbb ló igényli akkor is, ha nem dolgozik. Hogy mennyit, azt majd a ló megmutatja.
2014. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Most nem kap semmit, mert bezárva volt pár hónapig amíg próbáltuk kezelni a sérülést, és akkor nem adtunk neki, mert a zabtól csak becsavarodott volna, ha meg bezárva kukoricát kap, könnyebben kólikázik. (Tapasztalat sajnos.)


Ha elviszem az új helyére ott is fogom látni szinte minden nap, és ugyanígy fogom sétáltatni, ezt kifelejtettem.

2014. ápr. 14. 20:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Kukorica helyett adj neki tápot. Zabot csak minimális negyed fándlit etetésenként.
2014. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Zab mehet neki, azt adj egy keveset. Kukoricát kerüld inkább. Mellette legelőfű kell sok neki, plusz jó minőségi széna
2014. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha abrak nélkül fogyott, mert azt írod, most sovány, pedig nem is mozgott mellé, akkor szerintem egyértelmű, hogy szüksége van abrakra akkor is, ha nem dolgozik. Adhatsz tápot is, de szerintem ha nincs semmilyen speciális szükséglete a lónak (pl. a sérüléséből kifolyólag bizonyos vitaminok, ásványi anyagok), a zab tökéletesen megfelel és jóval olcsóbb is és fel is fog tőle hízni.

Az én lovam sajnos nem úgy volt etetve az előző helyén, ahogy kellett volna, nem volt jó a kodija, így kb. fele arányban kapott kukoricát (gondolván, attól majd hízik), a többi zab és táp volt, de csak fogyott. Két hete csak zabot kap, de jóval többet, már kerekedik.

2014. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Zabtól nem hízik a ló, csak ha nem dolgozik mellé, zizi lesz. Maréknyi kukorica, kevés árpa, korpa áztatva mehet neki. Ettől hízni is fog, meg nem is lesz dilis.

Esetleg ha kevés lucernát tudsz vele etetni, az is sokat segít, hogy hízzon.

2014. ápr. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gabka, a lovam két hete kizárólag zabot kap, 5 fánglival naponta, sérülés miatt ebből a két hétből másfelet boxban volt és napi 10 percet kézen sétált. Egyrészt hízik, másrészt nem zizi, pedig 5 éves telivér, úgyhogy kár ilyeneket általánosságban kijelenteni.
2014. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon különleges lovad van. :-) Akkor azt mondom, a lovak 99%-a nem hízik, hanem hülyül a zabtól.
2014. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hű akkor jól bírja a lovad. Ha az enyémbe tolnám a napi 5 fándli zabot, még munka mellett is szétdobná az istállót.

Mondhatni a kivétel erősíti a szabályt. Én azért nem adnék egy álló lónak sok zabot, mert szét fogja vetni az energia.

Amúgy táppal jól lehet hizlalni, nem is olyan vészes árban és hamar van eredménye.

2014. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismerem az általános vélekedést, de egy próbát azért megér, mert lova válogatja, ahogy az enyém, úgy más ló is lehet nyugodt és könnyen kezelhető ilyen mennyiség mellett is. Telivérként igényli is az abrakot és nem hogy nem lett nehezen kezelhető tőle, de még a karámban sem ranadalírozik. Nem tudom, lehet, hogy ha 10 fánglival kapna, talán megmozdulna magától is. :))


Anno én is néztem neki tápot, az Omolene 500-ról nagyon jók a tapasztalatok, ezt kiegészítésként kell adni kis mennyiségű abrakhoz, szintén kis mennyiségben, illetve telivérfutattók előszeretetettel etetnek St. Hyppolit tápot, hízlalásra a La Rosslet-et néztem ki, de nekünk szerencsére nincs rá szükségünk, elég a zab.

2014. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!