Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a lovas fiukra is igaz?

Ez a lovas fiukra is igaz?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__6579716-lovas-..

Itt nem tul hizelgo leirasokat lehet olvasni a lovas lanyok tobbsegerol. En sajnos soha nem jarhattam lovagolni, de orulnek egy lovas fiunak, mert imadom a lovakat. De vajon ok is ilyenek?


2015. febr. 12. 12:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%

Egyáltalán nem vagy szörnyű Jelekh. Van aki nem érti a poént vagy épp egy szúrósabb beszólás esetén rögtön sírva fakad, de az esetek döntő többségében igazad van.


Bár nagyon eltértünk a témától. :D

2015. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
én lovardámban van egy lovas fiú, és igen elég beképzelt,de ettől függetlenül vannak normális lovas lányok és fiuk is
2015. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az igazság az ,hogy kevesebb fiunál van az ,mint a lovardalotyónál. Van mind 2 nemben sznob,aki azt hiszi Ő a valaki de valahogy a lányoknál ez jobban előjön,elsősorban talán azért,mert létszámfölényben is vannak.
2015. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ne keverjuk ossze azokat a lanyokat akik csak szemmel szeretik a lovat. Akik szivvel szeretik azok altalaban nem sznobok. Vagyis csak szerintem. Azert nem is jarok lovardaban ..minek? Csak leneznek mert ok sokkal jobbak egyebkent is otthon minden jobb senki nem zavar es en vagyok a fonok.👌😁 en tuti nem neznelek le .. En tologatom a loszart ez nem ciki .. aki lovazik az ezzel jar 😊
2015. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én a lovas fiúknál nem a sznobságot, hanem inkább a túlzott magabiztosságot és kivagyiságot hoznám fel példának. Főleg a hagyományőrzőknél lehet felfedezni az olyan mértékű "bátorságot", ami már erősen a felelőtlenség felé tendál. Hajlamosak túlbecsülni a saját képességüket és lovas tudásokat, bevállalnak olyasmiket is, ami veszélybe sodorja a lovat, sőt, ha csoportosan lovagolnak, akkor a gyengébb lovast is (mert nincsenek rá tekintettel, lovon ül, oldja meg, különben sose lesz belőle férfi! - gondolják ők).

Az pedig elég nevetségesen néz ki, amikor a 190cm magas fiú rácsüccsen a 145cm magas huculra, mert ő most hagyományt őröz.

Azon kívül harsányan képesek hangot adni a lenézésüknek mindennemű kifinomultabb lovas ágazat felé (díjlovaglás a leggyakoribb célpont), magas ívben tojva rá, hogy kit bántanak meg ezzel, hiszen egyedül az lehet a lovaglás, amit ők művelnek, a többi csak bohóckodás.


Tisztelet persze a kivételnek, akik rendesen csinálják ezt a szép szokást, tiszteletben tartva a többi lovast. Őket igen nagy becsben tartom, de néhány tagnál bizony-bizony kifigyel ez a "betegség". :)

2015. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nálunk nincsenek ilyen sznobok. Nem tudom,hogy marhadrága helyeken ez hogy van,de nálunk se minden olcsó...

Aki azt nézi,hogy a másikbak milyen a ruhája,az nem igazi lovas. Egy lovasnak tudnia kell,hogy ez ezzel jár. Nem azért lovagolunk mert ez menő vagy mi, hanem mert ez egy csodás sport,de sajnos ezt nem mindenki érti meg... (És is 12 vagyok) 😉

2015. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#14 : Örülj neki hogy te megtudod oldani ,hogy otthon tartsd a lovat, aki nem tudja hazavinni az kénytelen lovardába járni ,gondolhatod , ha lenne rá lehetőség senki nem fizetne 80 ezreket , mindeki saját maga tartaná a lovat,nem örömből járnak lovardába. Te szerencsésnek mondhatod magad ebből a szempontból.
2015. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül "ezzel jár", mert bár én imádom ellátni a lovamat, csináltam is pár hónapig boxbérlés mellett, de azért van előnye is a bértartásnak. Nem mindig poén munka mellett, hajnali hatkor, meg este nyolckor kimenni trágyázni, etetni és akkor még lovagolni is legyen időd, meg hát ugye kedved. Minden nap. Én inkább fizetek érte, mert különben a napi 24 óra nem lenne elég. Ha ez már sznobság xy szemében, azt magasról letojom.


A másik: nagyon szeretik az emberek azt hinni, hogy akinek drága lovai vannak, nyolcszor annyiba kerül a nyerge, mint másnak a lova, az már csakis hp lehet. Ez hülyeség. Ismerek ilyet, aki ráadásul otthon is tartja a lovait, ő trágyáz, etet, térdig jár a sárban, ha arról van szó, virraszt a lova mellett, stb, de ezt aki csak versenyen látja, meg nem mondaná, csak lehülyepicszná kapásból, mert a cuccból, ami rajta van, lovat lehetne venni. Szóval amíg nem ismerünk valakit, az ítéletünkkel csak magunkat minősítjük - meg hát többnyire az irigység beszél ilyenkor, csak nem szeretik beismerni. Mutogatni sokkal jobb.


Biztos van sok kinyalt fenekű tinipcsa is, ismerek olyat is, verseny után leszáll a lóról, aztán asztalaviszta.

De az, hogy valaki pénzes az = hülyepcsával, aki meg csóró, az meg tuti normális, nagyon nem igaz.

2015. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ja, a lovas"fiúkról".

Az exem mellettem szerette meg a lovakat. Önként trágyázott, tolta nekem a talicskát, ápolta a lovat, sétáltatta, futószárazta, magyarán nem kellett félteni. Tanulni akart. Igaz, ő 29, nem fiú már.

Hogy milyen az átlag, azt sajnos nem tudom, pedig alacsony szinten nagyon hiányoznak a fiúk a sportból, alig látni őket, pedig a túlzásokba esett énkicspónim lányok mellé, akik agyonszeretik a lovat, de közben néha ők vágják haza, mert nem értenek hozzá, igencsak elkélne néhány, a realitás talaján álló fiú, akik részéről ezt a fajta romantikus imádatot azért nehezen tudom elképzelni.

2015. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A fiúknak alapvetően mások a motivációik a lovaglással kapcsolatban. A csajok hajlamosak érzelmi alapon megközelíteni, vagy sznobériát csinálni belőle, a pasik viszont nem érzelgősek, és mivel pasi körökben kb. annyira se menő lovagolni, mint kórusban énekelni, így hát sznob pasik a legritkább esetben szédülnek be önként a lovardába. Az a kevés, aki oda jár, az a mozgásért, jó levegőért, jellemépítő hatásáért megy ki, vagy legeslegrosszabb esetben azért, hogy megpróbáljon felszedni valami atomgazdag lovas csajt a hozományáért. Így hát a lovas pasikkal könnyen lehet őszinte barátságot építeni. Csak az nem könnyű, hogy egyáltalán lovas pasira akadj. A hobbylovasok 70-80%-a nőcike. Legalábbis angolban. Westernben egy kicsit jobb az arány.
2015. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!