Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Appaloosa vagy Quarter horse,...

Appaloosa vagy Quarter horse, Paint Horse?

Figyelt kérdés
Westernes vagyok így ez a 3 fajta jöhet szóba leginkább. Arra lennék kíváncsi, hogy ezek közül melyik mire alkalmasabb westernen belül és melyikre kevésbé, illetve, hogy árban melyik éri meg jobban.

2015. márc. 30. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
"minél több a foltja, annák bolondabb" -hallottam ezt egyszer western körökben. :) én a quartert ajánlanám szinte minden western szakágra, bár nem vagyok hű de hozzáértő. nekem jellemre, képességekre, intelligenciára a quarter tűnik a legjobb választásnak, de egy fajtatiszta csikónak meg is kérik az árát rendesen..
2015. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy az Appaloosák nem feltétlenül a kiviváló idegrendszerükről híresek, de azoknak talán kissé barátiasabb áruk van (bár, igazán jót nem kapsz egyik fajtából sem 1 milliónál kevesebbért).
2015. márc. 30. 19:13
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Akárhány appaloosa-t ismertem meg életem során,mondhatom,nagyon intelligensek..mellesleg nagyon barátságos alapjába véve a fajta.Sörényük és farkuk viszonyt vagy túl sok van,vagy szinte nincs is,szóval úgy válassz lovat.. :)

Egyetlen egy izgő-mozgó volt,de az is csak tréning kérdése,a többi mind halál nyugis volt,mikor megvolt az alap képzésük a nyereg alatt már vágtáztunk rajtuk kötőfékkel,minden rosszindulat nélkül. :)

Szóval én az appaloosákat is ajánlom,de igazi weszkós lovat akarsz,akkor quarter.

Habár a painteket nem ismerem,de őket aktívabb fajtának tudom elképzelni.

2015. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Ismerem mind a 3 fajtát. Én angolos vagyok, de remélem gudok segíteni, mert volt már dolgom ilyen lovakkal... Én appaloosát ajánlanék, mert a quarter horse marha drága... A paint horse meg nem kifejezetten western ló. Bár ez lótól függő is, hogy mibe jó és mibe nem... Westerneztem is fél évig és az appaloosa lovakkal volt a legjobb :)
2015. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A paint horse nem kifejezetten western ló??? Jó ég. A Paint horse a quarter horse speciális színváltozata. 1965-től váltak külön. Így aztán a QH sem igazi western fajta a te analógiádban.

Én csak most ismerkedem a westernnel, mert a lovam áthoztam egy western lovardába. Itt túlnyomórészt QH-ok vannak meg egy appaloosa. Az itteniek elmondása szerint (magam még nem próbáltam) mind végtelen jószándékú, intelligens ló. A western fajtáknál ez elvárás is. Nem lehet ideges, ijedező, mondjuk ez érthető is, hisz marhákkal foglalkoznak, foglalkoztak.

Szerintem bármelyik jó lehet. Amit említettek, hogy vannak angol telivérrel cseppvérkeresztezett QH-ok, hogy reining-re alkalmasabbak legyenek, de azok kicsit bolondok is állítólag.

2015. márc. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amelyik lovat én lovagolok most az egy Angol telivér x QH és valóban kicsit bolond, de a képességei nagyon jók, így arra is gondoltam, hogy appendixet veszek.

Ui.: Paint Horse= színre tenyésztett QH, szóval elég western fajta.

2015. márc. 31. 19:28
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Barna lovat vegyé, azt kevesebbet köll puccóni!
2015. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom a barna (PEJ!!) lovakkal, de biztosíthatlak, hogy nem ez alapján fogok dönteni.
2015. márc. 31. 20:37
 9/13 anonim válasza:
100%
szerintem qarter horse az a legjobb westernes ló
2015. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem apaloosat ne vegyél, de az arab is jó lenne :Dmondjuk drágább viszont szerintem ők sokkal jobban bírják a terhet:) de a három közül Quarter:)
2015. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!