Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok valamit tanácsolni?

Tudnátok valamit tanácsolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

A ló a kedvenc állatom, hobbiként is űzöm a lovaglást, illetve lovász szeretnék lenni. Viszont van egy fájdalmas és szomorú dolog... ( 13 éves vagyok)és allergiás a lószőrre... 😭😪😱

Magyon nehéz így nekem, mert a lovardába nem tudok úgy meglenni, hogy egy óra alatt ne fújjak el 100 db zsepit... De hát a ló a legeslegnagyobb szenvedélyem, életemet velük képzelem el. Allergiásan vállhat belőlem még lovász? Szerintetek ki nőhetem még az allergiát?? Bárcsak valamivel meglehetne szüntetni!!! Tudok valamit ajánlani?



2015. ápr. 13. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a lószőr a probléma? Emberek hajlamosak azt hinni, pedig az elég ritka, legtöbben a porra (szénából, lószőrből) allergiásak, nem a lószőrre, ezt egy allergiateszt kimutatja. Párom is amúgy allergiás a porra, alig bírt megmaradni kint velem a loviban, viszont nekiállt kalcium tablettát (1000 mg-ost) napi szinten szedni, meg mindig van nála, így egész jól szinten tartható. Meg átszoktunk a szabadtéri lópucolásra, nem a zárt istállóba, sokkal kevesebb úgy a por.


Másik dolog, hogy én a lovász szakmát nem ajánlanám. Nagyon nem becsülik meg a jó lovászokat, nem fizetnek nekik, inkább alkalmaznak alkoholista helybéliket, akiket olcsó pénzen meg tudnak vásárolni. Ahol adnak a minőségre is, és meg is fizetik a minőségi munkát, ott a lovászok helyére nagyjából csak kihalásos alapon lehet bekerülni, ők nagy eséllyel nem fogják otthagyni a jó kis munkájukat, nem fogsz tudni bekerülni helyettük. És ez nem csak itthon van így sajnos. Ha mindenképpen valamilyen lovas irányba akarsz menni, akkor végezz inkább egy edzőit, vagy keress valami más alternatívát, úgyis minden lovardai alkalmazott dolgozik a lovak körül, nem csak a lovász, vagy keress valami jó munkát és mellette hobby szinten tarts magadnak lovat. Lovászként vagy nem fogsz megélni, vagy nem fogsz tudni elhelyezkedni.

2015. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál! Valószínű igen hogy a porra, mert van nyuszink is s mikor szedem nekik a szénát akkor is tüsszögök dehát a lovak szőretele van porral. Amúgy kinti lovardába járok, de sajnos nagyon brutálisan ki tud jönni az allergiám, illetve szedek én is vitamint, de azt mondják, hogy a kecsketej még nagyon jó
2015. ápr. 13. 15:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve valami lovas szakmában szeretnék elhelyezkedni, de sikerülhet így, hogy mellettte allergiás vagyok?
2015. ápr. 13. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen erős allergiád van az életed nem a lovazásra kéne feltenni...


Talán ad egy kis reményt az én történetem.


Egész pici korom óta imádtam a lovakat, de gyerekként nem jártam rendszeresen lovagolni, csak tavasszal 2-3 hetente, nyáron gyakrabban és ősszel is 2-3 hetente 1x.


5+-es allergiám volt a lovakra (ez a legmagasabb), a porra nem voltam allergiás. Taknyom-nyálam egybefolyt és iszonyúan viszketett a szemem.

Aztán kamaszként elkezdtem gyakrabban járni lovagolni, ez úgy 15 éves koromban volt és az allergia folyamatosan enyhült, már nem 40, csak úgy 8 zsepi ment el egy lovaglás alatt.

Aztán egy időre abbahagytam a lovaglást, majd felnőttként 24 évesen vettem saját lovat, amihez majdnem napi szinten kijártam. Az allergiám kb 1 hónap alatt teljesen megszűnt.


Egyéb növényekre, pl parlagfű most is allergiás vagyok, de a lóra már egyáltalán nem.


Nekem ugyanez volt a macskával is, egy ideig volt macskám, teljesen megszűnt rá az allergiám, most, hogy megint nincs macskám megint tüsszögök és viszket a szemem macskás lakásban.


A kecsketejet inkább a parlagfű allergiára javasolják, szabadban legeltetett kecske tejét, azt is különösen akkor, ha tud parlagfüvet is legelni, mert így termelődik a tejben valami ellenagyag féle...


Nekem inkább az aloe vera jön be, csak sajnos nagyon drága.

2015. ápr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én első körben azért letesztelném azt a allergiát, hogy miről is van szó konkrétan és utána gondolkodnék a megoldáson. Az orvos biztos tud majd javasolni valamit.

Addig is istállómunkához/lóápoláshoz én nem szégyellnék valamit az orrom/szám elé kötni.

2015. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat 😊
2015. ápr. 14. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!