Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezeket meg lehet kérdezni egy...

Ezeket meg lehet kérdezni egy lovardától? Ti mit szoktatok lovarda választásnál? Mit érdemes?

Figyelt kérdés

- milyen lovakon lovagoltatnak

- van-e lehetőség voltizs hevederrel lovagolni

- milyen árak vannak

- mennyire zsúfolt az időbeosztásuk, mennyivel korábban kell bejelentkezni

- lehet-e magánórát venni

- lehet-e csak megtekinteni órát


2015. máj. 7. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ezeket akarod megkérdezni, jogod van hozzá. Az óramegtekintés szerintem a legfontosabb, így ismerheted meg az oktatót és a stílusát. Sajnos én már 2x is rosszul választottam. Sajnos mostanában túl sok az olyan lovarda, ami csak "lovasudvar", és csak feldobnak a lóra, hogy menj néhány kört egyedül, mindezt 3000ft/óráért, vagy a másik véglet, mikor olyan nagy követeléseket rónak egyteljesen kezdőre, amit sok gyakorlott lovas is nehezebben hajt végre, ráadásul még bunkók is vele, ha nem sikerül neki pl.: kengyel nélküli tanügetésben kiskör elsőre...

Nézz körbe a választott lovardában, beszélgess az ottaniakkal a lovardáról, sok mindent meg lehet így tudni :)

2015. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel a kettővel én is találkoztam régen (pont ezzel: tanügetésben, kengyel nélkül, kiskört.. vért izzadtam kezdőként és csak a lecseszés volt... máshol pedig egy 14éves lány oktatott..sajnos.. Most ismét szeretnék lovagolni. :) Ezek pedig felmerültek benne, van egy esélyes lovarda, de ezekre mindenképpen szeretnék választ kapni.
2015. máj. 7. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, sőt én először úgy mennék oda, hogy nem szólok előre hogy pontosan mikor csak megnézni, hogy milyen ott egy óra vagy egyáltalán, hogy fogadják az embert. Ezeket a kérdéseket meg persze, hogy meglehet, sőt szinte meg kell ezek közül néhányat biztosan kérdezni, de előzetesben egy párra biztos választ kapsz akár az weboldalukról is.
2015. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én annyit javasolnék neked, hogy mond el pontosan mik a terveid a lovaglással. Csak hobbizgatni akarsz vagy versenyezni. Ha nincsenek komolyabb céljaid akkor nem is fognak olyan komolyan edzeni, de ha komoly terveid vannak akkor kellenek a kíhívások, még ha vért izzadsz is. Amit még javasolni tudok, hogy kérdezd meg van-e az oktatóknak papírja, ne elégedj meg egy sima lovasoktatói papírral, hanem lovasedzői papírja legyen akkor legalább tud is valamit.
2015. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Saját tapasztalatból beszélek:

Ha azért tanulsz lovagolni, hogy később lehessen egy lovad, mindenféleképpen olyan helyre menj, ahol megtanulhatod a ló helyes ápolását, felkantározását, nyergelését. És persze lovagolni!

Nekem nemrég lett lovam, és két helyre jártam lovagolni, ha a második helyen kezdtem volna, szerelni, ápolni stb. nem tanultam volna meg. Ez is lehet egy szempont.

2015. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hogyha megtanultál lovagolni és már késznek ÉRZED (igen, te magad érzed késznek) arra magad, hogy saját lovad legyen, én mindenképpen javaslom, persze ha megoldható! Sokkal jobb, mint lovardákba járni.
2015. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha úgy adódik a későbbiekben igen, szeretnék lovat, de elsősorban hobbizni szeretnék, edzésekre járni, fejlődni. :)

Volt egy balesetem, ami után nem tudtam visszaülni, azóta viszont elveszítettem a biztos ülésemet, ezért fontos számomra, hogy milyenek a lovak (voltam egy olyan helyen ahol a ló folyton ijedezett a kerítéstől, másokkal is láttam később, pedig évek óta ott él és megy), van-e voltizs heveder és magán óra mennyire megoldható, mert osztályban lovagoltam évekig, de ott nem tudtam fejlődni valamiért.

2015. máj. 11. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!