Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kezdjek a barátnőmmel?...

Mit kezdjek a barátnőmmel? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Mind a ketten lovagolunk, én csak 1 éve, ő állítólag már 4 éves kora óta. Én viszont azt látom, hogy a tudása, akár elméletben, gyakorlatban sokkal kevesebb. Hogy mondjak példákat: nem tudja, hogy kell helyesen felkantározni,nem tudja,mi az a martingál, vagy a felrántószíj,tarkószíj,támaszkodás.Van egy lova, akit nagyon szeret, de nincs hozzá rendes felszerelése, mindig piszkos szegény. Ha a ló megijed valamitől,felágaskodik. Ezt a welsh pónit belovagolatlanul, 3 évesen vette, és tudatlanul ráült. Nem akar ő neki semmi rosszat, ez a ló jelenti számára a boldogságot, de én egy kicsit sajnálom a póniát. Jó társaság a lány, kellemes vele beszélgetni, ezért nem tudom, hogy mondjam meg neki, milyen rosszak ennek a lónak ezek a körülményei. Sajnálnám, ha bármelyiküknek baja esne, ezért is szeretnék beszélni vele. Rendes válaszokat szeretnék ☺ L\14

2015. máj. 23. 08:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy saját lova van, így valószínű a szülei nem fogják támogatni, hogy plusz pénzért lovardába járjon edző mellé lovagolni (ha nem értenek a lóhoz), ha otthon "ingyen" is megteheti.

Szóval, az, hogy kimegy lovasiskolába az csak 1-1 alkalommal fog megtörténni. A másik, az, hogy ha nagyon makacsul berögzültek nála a rossz dolgok, akkor lehet, hogy ti lesztek a hülyék a szemében, mert ő akarja jobban tudni.

Mondjuk az megint jó megoldás lenne, ha a loviba vinné bértartásba a pónit és akkor ragad rá valami a helyes dolgokból. Viszont ez megint megbukhat az anyagiaknál.

Az oktatás más tészta, mert ismerek olyan lovardatulajt, akinek már vizsgáztatott lovai vannak és megmondta, hogy nem hajlandó oktatni a delikvenst a saját lován, mert nincs vizsgája, és ezért nem vállal felelősséget, mert nem ismeri a lovat.


Esetleg a lány szüleivel lenne érdemes az edzőnek beszélni miután látta a lányt lovagolni, hogy ez így veszélyes, és a lányuk testi épsége a tét.

2015. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!