Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1 és fél éves lovat bele...

1 és fél éves lovat bele lovagolni?

Figyelt kérdés
1 éves lovat kapok most nyáron...Szeretném egy fél év múlván belovagolni. Ezt azért is hamarabb 2 évnél, mert én nagyon jó hangban vagyok a lovakkal.A szüleim szerint a lovakkal van valami közös hangom..Amikor egy istállóban voltunk a lovak dörgölőztek hozzám..Tudok lovagolni, és egy faluban élek ahol a házunk mögött egy holdnyi föld van és utána is sok hely..Úgyhogy :) Előre is köszönöm a válaszokat...

2015. jún. 18. 15:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ne válaszoljatok..Elég volt a szidásból
2015. jún. 18. 21:02
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

A jó Isten mentse meg az a szerencsétlen lovat, aki hozzád kerül!

Na és mit mondott az edződ?

Ugye tudod hogy a dörgölőzést annyit jelent hogy kiváló vakarófa lenne belőled? Vagyis a lovak legalább annyira tisztelnek és szeretnek mint egy darab fát.

2015. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

3 éves kora előtt jó érzésű ember nem ül lóra. A másik az, hogy a belovaglás nem egy 2 napos mutatvány, hozzáértés nélkül könnyen kórház lehet a vége, meg egy elrontott ló.

Ja és nem azért nem lovagolnak be másféléves csikókat, mert nincs meg a harmónia a ló és a leendő lovasa közt, hanem mert fizikailag alkalmatlan rá, nem elég erősek a csontjai az izmai.

Ha a "tanárod" azt mondja, hogy nyugodt szívvel lovagol egy ilyen fiatal lovat, akkor az ő szakértelme is igen csak megkérdőjelezhető.

Az ilyen kérdésnél sok embernek nyílik a bicska a zsebében, én is láttam már túl korai belovaglás miatt később nyomorékká lett lovat, amit el kellett altatni.

2015. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Mondtam nem kell már válaszolni!Am. nem vakarófának néz, hanem szeret
2015. jún. 18. 22:04
 15/19 anonim ***** válasza:

Na és gondolod hogy azért szeret, mert megengeded neki hogy beléd törölje az orrát? Hol van ebben a tisztelet? Vagy az már egyáltalán nem számít?

Tudod kislány nekem eszemben sincs jópofizni veled. Ez még viccnek is rossz, a szüleid helyében én szégyellném hogy ilyen gyerekem van. Itt egy 1,5 éves csikóról beszélünk, aki tulajdonképpen még gyerek! Ha emberi évekkel számolunk mit gondolsz: normális dolog egy 6-10 éves gyereket igába fogni és erején felüli rabszolgamunkára kényszeríteni? Mert az amit leírtál kimeríti az állatkínzás fogalmát.

2015. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Aki nem tudja megkülönböztetni a tiszteletlenséget a valódi kötődéstől, az ne akarjon lovat tartani (még idősebbet se), de legfőképpen ne akarjon belovagolni egy csikót, főleg ha az nincs kész rá.
2015. jún. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de már nem kellenek.Ezt azért kérdeztem mert egy eladó olcsó lovat láttam, és nagyon izgatott lettem.Amúgy tudom mi a helyes de nayon felpörögtem :(
2015. jún. 19. 10:20
 18/19 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 12?
2015. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tudod miért olcsók a fiatal nyers csikók? Mert még jó másfél -2 év mire munkára lehet őket fogni. Addig pedig ugyanúgy eszik sőt fejlődésben lévő csikónak minőségi takarmány kell, aztán a körmölés és az oltások is ott vannak. Cserébe csal nézegetheted meg vezetgetheted a legelőn. Ezért olcsó.
2015. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!