Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! "Nem igazi lovas az,...

Lovasok! "Nem igazi lovas az, aki nem esett még lóról" ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről a mondásról?

2015. júl. 5. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Számomra ez leginkább arra vonatkozik, legalábbis az jut róla eszembe, hogy vannak elég sokan "lovasok", akik egy-egy esés után, legyen az sérülésmentes vagy komoly sérüléssel járó - abbahagyják a lovagást. Az esés a lovaglás velejárója, aki ettől megijed és nem ül többet lóra, az onnantól kezdve nem lovas. Én így tudom értelmezni.

Az meg, hogy ki hányszor esik, semimt nem jelent. Van, akinek mt az a szerecséje, hogy jól képzett lovakon, biztonságos körülmények között kezdjen el lovagolni és úgy is folytass, míg mások nagyobb kockázatot kellett vállaljanak, mert éppen olyan ló akadt, ami elérhető volt, vagy éppen belovagolnak, átképeznek lovakat, ami nagyobb rizikóval jár.

2015. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Okés köszi a válaszokat!:) Megy a zöld kéz:D
2015. júl. 6. 16:43
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia a második válaszoló vagyok!

Egyáltalán nem támadó jelleggel írtam, bocsi ha félreérthetően fogalmaztam! Én is estem már lóról nincs ebbel szégyellni való csak, nem kell erre a mondásra nagy dolgokat alapozni csak ennyi lett volna a lényege, nem akartalak megbántani!

2015. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szia második válaszoló!:)

Én is mégegyszer elnézést kérek, eléggé indulatos választ adtam ne haragudj!:(

Úgy ,hogy szerintem eggyezünk ki abban ,hogy nem haragszunk egymásra ;)És tekintsük úgy ,hogy meg sem történt:)

2015. júl. 9. 21:20
 15/18 anonim ***** válasza:
Rendben ;) !
2015. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
az első válaszolónak 100%-ban igaza van,én is lovaglok,és estem le lóról,de nálam 2 évvel kisebb gyerekek többet tudnak a lovakról,mint én!
2015. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki leesik még nem lesz "igazi lovas", DE ahhoz, hogy azzá válhasson le kell esnie. Szerintem inkább az az idézet a megfelelőbb, hogy " ha nem estél még lóról, valószínüleg nem lovagolsz elég régóta ". Ezt azzal indokolnám, hogy amíg valaki nem esik, addig a tudásából hiányzik egy alap, mert jól esni is meg kell tanulni, mint ahogy meg kell tanulni a helyes kéz, és lábtartást, a lovak komunikációját, és minden mást. Az esés egy alap. Én 3 év lovaglás után estem le, és azóta is van, hogy elszállok, mert nem napenergián élő iskolalovakkal cammogok közbe egy körkarámban, hanem ideges természetű, nehéz lovaglású versenylovakat lovagolok, versenyzek, és teszek érte, hogy jobb legyek. És néha elbukom, de megtanultam felállni. Meg tanultam, hogy hogyan fogjam meg őket, ha terepen jobb a kedvük, hogyan üljem ki akár percekig is, ha bakolnak, rúgnak, hogyan állítsam meg őket ágaskodás közben, de ettől még leeshetek, és nem vagyok tőle " igazi lovas" sem. Majd talán ha lesz egy 40 év tapasztalat a hátam mögött...
2016. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez csak annyit tesz hogy aki már leesett lóról vissza tud-e ülni újra, meg ugye ezt is minden lovaglást tanulónak meg kell éreznie. Mert ha az esés után vissza tud ülni a nyeregbe akkor tényleg lovas.

3 év lovaglás alatt én is egyszer estem le idáig az is inkább úgy volt hogy vágtáztam egyedül megbotlott a ló (térdre, asszem) én meg telibe előre bukfenceztem. De utána visszaültem rá, majd végül inkább le kellett nyergelni őt. De egy másik lovat kaptam és tudtam vele vágtázni.

2016. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!