Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanitsam meg a lovamat...

Hogy tanitsam meg a lovamat az ugratásra?

Figyelt kérdés
Friz lovam van. Tudom hogy azzal nem szokás ugrani, de csak hobbiból szeretném, nem verseny szinten. még sosem ugrott. Mennyi időbe telhet neki hogy alapszinten megtanuljon ugrani? Kanca, 8 éves

2015. aug. 14. 22:33
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
köszi a választ utolsó.:)
2015. aug. 16. 14:26
 12/32 anonim ***** válasza:
21%
akkor ugribugrizz egyedül a szar frízeddel ..
2015. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
utolsó neked mégis mi bajod?:)))
2015. aug. 16. 21:40
 14/32 anonim ***** válasza:
41%
Először is el kellene dönteni,hogy a ló már ugrott, avagy még nem, a kérdező azt írja, a ló még "sosem ugrott", aztán derült égből villámcsapásként kiderül, hogy a ló már 80-90 cm ugrott. Sőt a kérdező ugratott vele. Akkor most nem igazán értem a kérdést. Ha a frízzel ugrattál 80-90 cm-t akkor örülj és hagyd ennyiben, a fríztől ne várd azt, hogy ugró ló legyen! Örömmel látom, hogy az oldalon megint dühöng az igénytelenség és a dilettantizmus! Néhány válaszolónak csak úgy mellékesen elmondanám, hogy nem túl nagy gond, ha a bobbyszintű lovas is megtanulja az ugratás korrekt alapjait. Igazán nem érdekel, hogy egy öntörvényű idétlen kretén, töri-zúzza magát, én csak a szerencsétlen, jobb sorsot érdemlő lovat sajnálom. Nem beszélve arról, hogy a lovaglás, a lovon történő lötyögés, továbbá a ló kiképzése közt van némi különbség! Azt nagyon sokan elfelejtik, vagy talán soha nem is tudták, hogy valamilyen használati céllal kellene lovat választani! Vannak a divatos fajták, most például a fríz a soros, ő dobogtatja a tizenéves, vagy az alatti kislányok szívét, és a szülők pénztárcáját. Hogy miért? ..arra még nem sikerült rájönnöm, mert a használati értéke nagyon alacsony, hobby ló, megmutatja magát, de semmi több! A tizenéves kislányok lova, a szép hosszú sörényével, ha a babázásból kinőttek, lehet a ló sörényét fonogatni. Lehet cáfolni, ha bárki tud nagydíjas fríz ugró, vagy díjlovat! Nagyon sokan vesznek előbb lovat, aztán esetleg tanulnak lovagolni, mire úgy, ahogy megtanulnak, máris kiderül, hogy a választott fajta nem igazán felel meg az elképzelésüknek. Sajnos a lóhoz és a lovagláshoz nálunk mindenki ért,(bár éppen ennek az oldalnak a kérdései bizonyítják, hogy ez mégsem egészen így van, az ostoba idétlen válaszok aztán tényleg meggyőznek a tudatlanságról. Hiszen "lovasnemzet vagyunk", "lóra termett" a magyar. Legalábbis pufogtatjuk az idétlen frázisokat, amiknek valóságalapja semmi! Ezt a szentimentális baromságot el kellene végre felejteni, semmivel nem vagyunk lovasabb nemzet, mint a környező nemzetek, sőt! A spanyolokat, hollandokat, németeket, íreket, belgákat, franciákat, angolokat már nem is kell említeni! Lehet, hogy ők a lovas nemzet, és mi csak szeretnénk az lenni! A lovas nemzet fogalmába szerintem beletartozik az az alázat, és hozzáértés, ami egy lóval történő foglalkozáshoz elengedhetetlen! Nagyon sokan eljutnak oda, hogy teljesen tudatlanul vesznek egy lovat, mert a szomszédnak, ismerősnek, "józsinak, gizinek, pistinek" van, ezért nekem is kell! Lehet cáfolni, de nem érdemes, csak néha meg kell nézni ezt az oldalt! Aki egy nagyon keveset ért a lóhoz, lovagláshoz elképzelhető, hogy egy kérdés olvasása kapcsán dührohamot kap. Nem beszélve arról, hogy számomra igazán mulatságos az értékelés, ami szintén az öntörvényűség és nem a hozzáértés bizonyítéka. Személy szerint nem örülök annak, hogy ennyire kevés tudással, de ennyi elbizakodottsággal osztják az észt a kérdezőknek és eszükbe sem jut, hogy mennyire félrevezetik azt akinek van egy normális kérdése és arra választ vár. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy kevés a normális kérdés! A kérdések többsége arról szól, hogy az elrontott lovammal mit tudnék kezdeni, vagy éppen hogy tudnám a lovamat elrontani ( ..hogy tanítsam meg a lovamnak, mit tanítsak meg a lovamnak, ami nekem leginkább tetszik; milyen ló illik hozzám? ) Na ennyit az oldal komolyságáról!!!
2015. aug. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
18%
De azt is nézd meg h kik vannak itt? Tizenéves majmok ! Többségben ezek, komoly híres lovasoknak meg nincs idejük ilyen oldalakra. A másik h ide akárki írhat bármit. Nem egyszer úgy kezdik a választ h "nem értek a lovakhoz ugyan de" . A kérdések is ismétlôdően 80 százalékban az idiótizmusról szólnak (mint jelen esetben is), ne várj a nettes oldalaktól csodát. Nézd meg nálunk mi kell a lótartáshoz , csak pénz, nem számít mennyit tudsz ha van pénzed, divatból máris "lovas" vagy .
2015. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
14-es: nem mondtam hogy a friz lovammal ugratok, azt bemutatókra szoktam vinni. Van egy holland sportlovam, vele ugratok. És egyáltalán nem értem hogy miért kell lenézni azokat az oldalon akik megpróbálnak fejlődni a lovazásban meg lovaglásban de csak lenéző válaszokat kap. Ha ennyire nem tetszik az oldal, az oldal komolysága akkor elmondanád hogy mégis mit keresel az oldalon? Nincs jobb dolgod csak az hogy a kérdésekre ilyen lenéző regényeket irj? Máskülönben nem lötyögök a lovon, és nem rontom el a lovat, heti 3x járok edzőhöz, lovardába. És olyan helyen ahol tényleg tanítanak is!
2015. aug. 17. 10:09
 17/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Tudod, hogy egyáltalán mit akarsz, amiket leírsz egyre érdekesebbek.

1. Friz lovam van (nem van egy friz lovam is)

2. Még sosem ugrott

3. 80-90 cm-t ugrattam

4 Van egy holland sportlovam

5. Heti

2015. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Bocs de valamiért szétakadt és elküldte


Kedves kérdező! Tudod, hogy egyáltalán mit akarsz, amiket leírsz egyre érdekesebbek.

1. Friz lovam van (nem; van egy friz lovam is)

2. Még sosem ugrott

3. 80-90 cm-t ugrattam

4. Van egy holland sportlovam (egy holland sportló tulajdonosa nem aljasodik le annyira, hogy a holland mellé frizt vegyen!)

5. Heti 3 x edző „ És olyan helyen ahol tényleg tanítanak is!” na, most már tényleg ne röhögtess, vagy inkább sírjak az ellentmondásaid miatt? (Ha hetente csak egyszer van edződ, az is elég ahhoz, hogy a friz ugrás tanítását vele beszéld meg, vagy ő lemondott arról, hogy a frízből ugrólovat csináljon és most máshol keresed az igazadat?

6. Van egy holland sportlovam, amivel ugratok (na ugye, hogy egyre izgalmasabb)

6. ...." miért kell lenézni azokat az oldalon akik megpróbálnak fejlődni"--- aki innen próbál fejlődni, azt szívből sajnálom. Nekem nem jutna eszembe innen fejlődni, ha van edzőm!

Továbbá nem értem, te miért innen akarsz fejlődni, amikor heti három alkalommal van edződ.(dehogy van!)Így látatlanba ki merem jelenteni.

Most, hogy már ellentmondás hegyekbe ütköztél, gondolkodj el azon, hogy mi van, és mit akarsz!

Úgy tűnik, a válaszok függvényében újabb meglepetésekkel szolgálsz.

Az egésznek annyi a valóságalapja, hogy láttál falunapon valami szedett-vedett lovasbemutatót: a kérdésed összevissza magyarázása után nincs frízed, nincs hollandod, nincs edződ, csak idétlen elképzelésed, de nem baj hisz lehet álmodni, de azt ébredés után anyucinak meséld el!


„Ha ennyire nem tetszik az oldal, az oldal komolysága akkor elmondanád, hogy mégis mit keresel az oldalon?” Igen nagyon szívesen elmondom: ennyi ellentmondással sehol máshol nem találkozom. Ennyi idióta kérdés, ennyi ostoba minden szakmai alapot nélkülöző válasz. Na és az önteltségről a vélt szakmai hozzáértésről leírtak, tizenéves libuskák, lovagolni nem tudnak, a lóhoz nem értenek, de lovat akarnak idomítani!!! .. vagy tizenkét éves lány túravezető múlttal, haladó lovasok oktatásában szerzett gyakorlattal...mit tanítsak kezdő lovasnak?...és hasonlók miatt. Imádom a könyvből kimásolt válaszokat még akkor is, ha a kérdéssel köszönő viszonyban sincsenek. Hogy a kérdezők illetve a válaszok értékelése mennyire téves az szintén felháborító. A helyes segítség, válasz lepontozva az ostoba válaszok 80 % körül, vagy felette. Azt szeretném végre tudni, hogy miért kell az észt osztani, miért kell olyanhoz hozzászólni, amiről halvány elképzelése sincs, vagy csak az van a válaszolónak! Végül érthető, egy válasz szakmai korrektségéhez, szakmai hozzáértés szükséges, ami innen 90 %-ban hiányzik!

A válaszolók egy része könyvet javasol, abszolút jó megoldásnak tartom ,de minden lovas alap nélkül ez se fog összejönni!

Nem ítélem el minden esetben a kérdezőket, (ha nem provokatív jelegű a kérdés) hisz ők tudatlanok és azért kérdeznek, viszont az okoskodó válaszolókat annál inkább! Számtalan olyan kérdés felmerül, amire felelősséggel nem lehet javaslatot tenni, segítséget adni a legnagyobb jóindulat mellett sem. Némely, az esetek nagyobb részében a válasz adója azon a szinten sincs ahol a kérdező! Na igen és kezdetben a segítőszándék volt az ami miatt látogattam az oldalt, na ez mára elfogyott!! Nem vagyok nagyképű, sem beképzelt, de dilettánsokkal nem fogok vitatkozni, hülyegyerekekkel meg pláne nem!

Nyugodtan pontozzatok le a néhány évtizedes lovas múltamon semmit nem fog változtatni, nem fogok sem többet, sem kevesebbet tudni. (én még hozzáértőktől tanultam a lovaglás technikáját és etikáját) Az a tény viszont bosszant, hogy volt az oldalon egy válaszoló, aki időközben eltűnt. Az ő válaszai voltak olyanok, amelyekkel 99 %-ban egyetértettem, viszont „hozzáértőktől” 30—70 %-ot kaptak. Hát ennyit az oldalról!!!

A hozzád hasonló idióták miatt válik hiteltelenné az oldal.

Találj ki még újabbakat, a végén úgy belegubancolódsz, hogy azt sem tudod fiú vagy –e vagy lány!

2015. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Oké ha már ennyire szeretnéd tudni, akkor elmagyarázom: 3 éve járok lovagolni. 2 lovam van. Az egyiket otthon tartom és bemutatókra viszem(a fríz), a másikat pedig a lovardába(ami 30 km-re van az otthonomtól, igy csak amiatt nem fogom kihordozni a frizet, hogy megtanitsák ugratni, és nem is fogok még 45 ezret fizetni), ahol rajta tanulok, vele ugratok, ez a holland sportló. Nem versenyzek, csak a magam szórakozása érdekében tanulok, és szeretnék minél jobb lenni. A frizemből meg nem akarok ugró lovat varázsolni, csak azt szeretném, hogy néha, ha kedvem tartja igy mozgassam le. Van itthon egy kisebb homokos pálya, ahol van néhány akadály. És még mielőtt abba is belekötnél hogy ezt megint csak hozzátettem mert amugy akkor a másik lovat is itthon tartanám: azért nem mert az edző nem jön ki, és nem akarok venni több akadályt sem.

Igazából nagyon tetszenek a regényeid, meg a "több évtizedes lovas multad", ki kéne nyomtasd és elvidd egy könyvkiadóhoz. De neharagudj, írj erre akármit, amit csak akarsz, amit csak kitalálsz, de nem fogok mégegyszer válaszolni, mert felesleges időpocsékolásnak tartom:) További szép napot "kedves" válaszoló:)

2015. aug. 17. 15:55
 20/32 anonim ***** válasza:

Én vagyok az a paraszt, aki azt írta, hogy nyugodtan ugrassa a lovát. Én is ugratom az enyémet szabadon, rendszeresen és nem szakadt ránk az ég, pedig életében nem ugrott és egy éve még a rúdon is átesett. 60-70 centiket ugrik szépen, jó stílusban, ugró szakedző ha arra jár, öt percre ránéz, leokézza a dolgokat és ennyi. Nem értem, miért kell úgy beszarni a lótól, hogy itt mindenki mindent jajj csakis edzővel. Na de mindegy is.


Egyébként sztem totál egyértelmű volt, hogy a kérdező ugrott már (másik lóval), a kérdésben szereplő lova pedig még nem. Ehhez kért tanácsot.

Én sok sikert kívánok neki! A lényeg a fokozatosság, az odafigyelés, a sikerélmény.

2015. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!