Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanitsam meg a lovamat...

Hogy tanitsam meg a lovamat az ugratásra?

Figyelt kérdés
Friz lovam van. Tudom hogy azzal nem szokás ugrani, de csak hobbiból szeretném, nem verseny szinten. még sosem ugrott. Mennyi időbe telhet neki hogy alapszinten megtanuljon ugrani? Kanca, 8 éves

2015. aug. 14. 22:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Azzal semmi gond nincs, hogy valakinek van önbizalma, és elhiszi, hogy igenis képes dolgokat letenni az asztalra. A fejlődés elengedhetetlen hozzátartozója az önbizalom, a hit, és a tenni akarás, ez tény.

DE! Azzal azért legyünk tisztában, hogy egy állat kiképzése (nem csak ló, legyen az kutya, macska, sólyom, elefánt...), tanítása megfelelő szakmai tapasztalatot igényel, megfelelő gyakorlati és elméleti tudásháttérrel megfűszerezve. Aki 3 éve heti 3 alkalommal egy maximálisan ugrásra, sportra kitenyésztett fajtával történő gyakorlás során, elmondása szerint megfelelő edzői támogatással nincs azzal tisztában, hogy egy tapasztalatlan állat bizonyos dolgokra történő megtanítása milyen didaktikai lépésekkel érhető el, annak valóban nem való az önálló képzés.

Teszem hozzá, 14 év lovas múlt van mögöttem, szintén hobbylovas vagyok, neves magyarországi edzők edzőtáboraiban, képzéseiben vettem részt, mégis ha elakadok, akkor tudom, és tisztában vagyok vele, hogy a LÓ ÉRDEKÉBEN a büszkeségemet félre kell tennem, és igenis el kell fogadnom, hogy a kiegyensúlyozott, megfelelő eredmény érdekében segítségre van szükségem. Ez persze nem azt jelenti, hogy edzőt hívok minden lovaglásra, sok esetben elég csupán szóbeli konzultáció, esetleg néhány edzéslátogatás.

Gondolj bele, én elhiszem, hogy hiperszuper hollandoddal megy az edzős ugri, de én is pl. tudok írni, olvasni, a kislányomat mégis inkább beíratom iskolába, ott tudják, hogy hogyan s miként vannak a lépések, amivel biztos tudást tudnak kialakítani a fejében, csak azért, mert én meg tudok írni egy levelet, még nem azt jelenti, hogy a kislányomat meg tudom tanítani írni. Tanításnál félre a büszkeséggel, magabiztossággal, mindig a "tanonc" igényei legyenek szem előtt. Elkezdted, szép és jó, biztos nagyon ügyes is vagy, de ennyi tapasztalattal valóban, azért inkább kérj segítséget, legalább a helyes alapok kialakításához.

2015. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
Szia 13/l nekem volt egy 4éves pónim lehetett rajta lovagolni és elkezdtem futószárazni és először raktam neki 1 gumit utánna emeltem és eljutottunk a 4 gumiig ami kb 80cm utánna felültem rá és 3 gumiig átvitte oxerban is imádtam a kis filly ponyt csak sajnos apa eladta van egy 16éves hannoverink ővele ugratok hobbi szinten szőrén 1m ig jutottam nyeregbe pegig már 130ig ♥♥♡♡legjobb ló
2015. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!