Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném le a félelmem?

Hogyan győzhetném le a félelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy kicsit bugyuta lessz a kérdés, és azzal is tisztában vagyok, hogy vannak hasonló típusú kérdések. Szóval van egy kistestű kutyusom akit mióta megvan (másfél év) rendszeresen viszem sétálni, napi szinten másfél két órát. Eddig egyáltalán nem féltem a kóbor kutyáktól, akár este 10-kor is elmentünk sétálni, össze-vissza. De kb 1 hónappal ezelőtt a másik utcában kijött egy hatalmas keverék kutya és rávetette magát az enyémre. Hála istennek nem lett komoly baja, de bennem komoly nyomokat hagyott. Nagyon szorongok emiatt. Természetesen mindennap viszem továbbra is, mert nem akarok vele kiszúrni. De annyira elszaporodtak a kóbor kutyák/önsétáltatók, hogy szinte mindennap találkozunk 1-2-vel. Ráadásul még, ha kisebbek lennének, de nem rengeteg németjuhász van és én meg annyira félek. A séta alatt próbálok nyugodt maradni, mert természetesen nem akarom átragasztani a kutyára se a félelmem, és tisztában vagyok vele, hogy a szabadon mászkáló kutyák ránk támadnak, ha megérzik, hogy félek. Annyira félek, hogy valami baja lesz, azt meg sose bocsáltanám meg magamnak. Viszont a séta meg nagyon fontos. Akármilyen útvonalon megyünk Mindig vannak kóbor ebek. Kb csak a szerencsén múlt, hogy eddig mindig én vettem észre előbb nem ő minket. Van nálam bors spray meg egy nagy bot is de akkoris baromira szorongok azóta. Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék ez ellen? Vagy ti egy ilyen támadáson, hogyan teszitek túl magatokat?
2012. jan. 12. 16:57
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
62%
Nézz szembe a félelmeddel és győzd le. Vegyél paprika spray-t, és ha megint letámad egy, fújd le vele. Vonyítva fog elfutni.
2012. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Szia! Van nálam mindig bors spay, mondjuk az incidens napján persze, hogy otthon hagytam. Még a kisebb kutyáktól nem félek annyira, de ha elképzelem, hogy ránk ront egy elég méretes németjuhász szerintem teljesen lemerevednék. Egyedül nem félek a kutyáktól egyáltalán, csak mikor sétálunk.
2012. jan. 12. 17:16
 3/28 anonim ***** válasza:
A bot kutya ellen mit sem ér, inkább ingerli, mint elijeszti. Inkább barátsággal közelítsd meg az idegen kutyát. beszélj neki. beszélj a gazdájának. Kérdezd meg, hogy fiu, vagy lány a kutyus? ( ha nem ismered föl) Általában (95%) ellenkező neműek nem támadják meg egymást. Ha idegen kutya jön, fogd rövidebbre a pórázt. És legyél barátságos. Beszélgess. És ne kapd elő a sprayt, mert gondold meg, a ha másik is előkapja, akkor egymást fogjátok lefujkodni. Én öreg kutyás vagyok, de valódi bántással nem találkoztam még. A kutyáknak több eszük van, mint az embereknek!
2012. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Szia. Én átélem a helyzetedet, mert itt is ugyan ez a helyzet, sőt van ahol nincs rendesen megcsinálva a kerités és onnan támad ránk a kutya meglepetés szerűen, vagy pedig nyitva van a kapu és onnan rohan ki... Annyi a különbség, hogy nekem közepes méretű kutyám van, egy husky, de ő nem bánt semmilyen másik kutyát, nem is figyel nagyon rájuk, de mindig megtámadnak, nagyon kevés az olyan séta, hogy ne támadna meg valamilyen. Én valahogy nem félek ilyenkor, vagyis félek, hogy baja esik a kutyámnak, de múltkor egy puli jött nekünk eszeveszetten és mindig a kutyám elé ugrottam, hogy ne érje el,szerencsére mindig sikerült elé ugranom, bepróbálkozott vagy 6szor és aztán elmentünk nagy nehezen tőle. Volt olyan, hogy egy sétánál 8szor megtámadtak...:S Nálam sose volt semmi, de most van paprika sprayem és ha nem felejtem akkor azt viszem magammal. Egyszer én akkor féltem, mikor egy boxer volt kint és elkezdett felénk futni, aztán gyors visszafordultunk meg befordultunk a sarkon aztán szerencsére nem jött utánunk. Sajnos nem tudom mit mondjak.. hány éves vagy? Próbálj meg nem félni, persze tudom, hogy ez nehéz. Meg hát ugye veszélyes is a dolog, most hallottam, hogy egy felnőtt embert megtámadott egy nagytestű keverék, annak is egy kiskutyája volt és felvette a kiskutyáját a kezébe, a kutya ráugrott ellökte a kiskutyájával együtt és a nyakára ment az embernek, szétharapta az állát és ha nem lett volna rajta téli kabát ami fel volt húzva a nyakán is akkor lehet nem is éli túl... ezért nem tudom, hogy ilyenkor mit is lehet tanácsolni.:S Mindenesetre vigyázzatok magatokra.
2012. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

ma 17:26

Én a barátságos megközelitéssel nem érek semmit, meg ált. inkább elijeszteni próbálom kiabálok rá, meg dobbantok, sokszor bevált. De ha feléd rohan egy kutya, akkor nem ér semmit ha elkezdessz szépen beszélni hozzá, ha az a puli elé nem ugrok ki és nem védem meg a kutyám elég komoly marakodás lett volna belőle. Meg több eset is volt...:S

Én faluban élek, nem tudom a kérdező hol, és itt ált. nincsen a kutyával a gazda, már persze ha van egyáltalán gazdája...

2012. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

21/L/Bp.

A botot többnyire saját megnyugtatásra viszem meg, maximum csak elijesztésnek. Sokszor olvastam már én is, hogy ha megütném lehet, hogy még inkább felingerelném. Az a baj, hogy ezek a kutyák többnyire gazda nélkül járkálnak vagyis önsétáltatók. Úgyhogy nem bízhatok a gazdákban, mert sztem kb azt se tudják merre van a kutyájuk. Hát én nem is tudom mit csinálnék, ha mindennap megtámadnának. Minden elismerésem a tied kedves válaszoló, hogy egy nap 8 támadás után is viszed. Ehhez tényleg nagy bátorság kell. Ezek után. Én meg már attól is rosszul leszek, ha a távolban meglátok egy kóbor kutyát. A múltkor is láttam egy kóbor németjuhászt a közeli kisparkban, mire elmentem tőle jó messzire, jó pár buszmegállót mentünk le mire gondoltam, hogy akkor most nyugiban hazamegyünk, mert följebb van. Aha persze. A következő utcából ki rohan felénk nagy boldogan? A németjuci. Na egy percre a szívem kihagyott egy két tik tak-ot. Utánna nagyon gyorsan és nyugodtan (vagy színlelve) próbáltunk elhúzni, szerencsére pont ott volt jobb kéz felől egy utca és spuriztunk haza. Egyébként az ilyen spray-ktől tényleg elmegy a kutya, ha ráfújom? Mert valamit csak lehet tenni védekezésképpen a kóbor ebek ellen..

2012. jan. 12. 17:55
 7/28 anonim ***** válasza:
ma 17:35-ös vagyok. Köszi, hát kell hozzá. Irónikus benne, hogy régen féltem nagyon a kutyáktól az utcán, mert volt, hogy megharapott, mára sikerült már legyőznöm ezt a félelmem. Remélem neked is sikerülni fog.:)Amúgy nem tudom, hogy érnek e valamit, biztos, nem próbáltam még.
2012. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Merre felé laksz, hogy ilyen sokszor támadnak rátok? Én egyébként nem is magamat féltem főként, hanem a kutyusomat. De az az érdekes, hogy van nálunk egy kispark és régebben mindig kint volt egy önsétáltató bazi nagy husky keverék és attól nem féltem. Mondjuk tudtam, hogy ő nem nagyon jön közel. Hál' istennek. Én a kistestűektől nem félek, inkább a rottweilerektől vagy németjuhászoktól. Hát mindenesetre bátor vagy, hogy ennek ellenére is viszed sétálni. Ilyenkor ez lelket önt belém, hogy nem csak én vagyok ilyen hülye helyzetben. De nálunk is sok helyen elég szar a kerítés...
2012. jan. 13. 07:58
 9/28 anonim ***** válasza:
Velünk ugyanez a helyzet falun. Én úgy döntöttem, hogy venni fogok egy hosszú, elektromos botot (ösztöke), amit a vágóhidakon szoktak használni. Talán használ valamit... Sajnos a paprikaspray-t szembeszélnél nem használhatod, támadásnál meg nem a szélirányra fogsz figyelni. Egy kisebb gázpisztoly már jobb ötlet, annak a hangja is ijesztő, és egy töltényben annyi anyag van, mint egy egész gázspray-ben. Egyszer ilyet is szeretnék...
2012. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Szia!

A párom most pont ezen gondolkodik, hogy gumilövedékest vesz és odaadja majd időnként nekem is.. Az idegesít a legjobban, hogy mindez a hülye és felelőtlen gazdák miatt van, hogy egésznap le se xarják az állatukat vagy a kerítést vagy csak kiengedik menjen és sétáltassa magát aztán meg mások szívnak... Sokszor azt se értem, hogy rengetegen sétáltatnak kutyát a környékünkön és ők, hogy nem találkoznak össze kóbor ebbel? Legalább, ha kistestűek lennének...

2012. jan. 14. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!