Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sürgős! Ijedős, vad lovat...

Sürgős! Ijedős, vad lovat hogyan vegyem ra, hogy jobban érezte magat? (bután hangzott. Bocsi. Tobbi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval! Ahol lovagolok, nyár elején erkezettegy új lo. Rajta kívül csak 5 masik lo van ott (tegnap érkezett meg egy)a tulajdonos is nagyon megszerette. Aznap, amikor Megérkezett, az osztalyommal azon a napon mentünk oda, affrle nyarindito lovazast szerveztunk. Bevezettem őket az istállóba, amig az osztalyfonokunk beszélgetett. Es az 5 lo mellett ott volt egy ilyedt, 5 eves herélt. Amikor az egyik lány (teljesen normalis, kedves lany!) fele indult, ijedten arrébb ugrott. Odamentem, hogy az osztalytarsnomet elvigyem onnan, közben a lóhoz leptem es megnyugtattam. (Ez volt az első találkozás). Amikor legkozelebb mentem, 3 masik lovas lany is ott volt, a tulaj, akit nagyon szeretünk, eppen beszélgetett veluk. Arrol is volt szo, hogy az új lo ijedős. Ezt azert mindenki latta es senki nem mert odamenni...a tulajon kivul. En odamentem es nem ugrott arrébb meg semmi. Amikor kint voltunk terepen, beszélgettünk es a tulaj magatol elárulta a paci eloeletet. 5 eves, es mar az 5. Helyen próbálják beidomitani, reménytelenül, mert panikbeteg. (ez az előélete)

Mostanra nagyon kozel kerultem hozza, mert szinte olyan, mint én. Tolem Sosem ugrik felre es meg mindig én vagyok az egyetlen, aki 100%-ig félelem nélkül megy oda hozzá. Ma az egyik lovas lany nagyban alcsorgott, es arrol magyarázott, hogy milyen cukik vagyunk a pacival egyutt. Aztán egy másik lany is bejott es mosolyogva nézte o is a pacit. Aztán megszólalt, hogy kar, amiert vissza kell vinni az elozo tulajdonosahoz. Itt lefagytam.

Ennyi lett volna a koritesem. A kerdes: Hogyan lrobaljam elerbi, hogy ne essen pánikba? (ha valami mögötte zorog, attol különösen fél). Tudom, hogy nem lesz konnyu es teljesen Sosem fog kigyogyulni ebből, nekem is van fobiam. Nem akarom, hogy elvigyék.


U.I.: Ha bármilyen információ kell meg, hogy segiteni tudhatok, akkor azt is irjatok.



2015. okt. 18. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.Sajnos ezt a ló tulajdonosa dönti el,hogy elviszik-e vagy nem..

Ha tudsz vele beszélgetni kicsit,akkor mond el neki,hogy szívesen segítenél neki a lovacska "megnyugtatásában".Lehet hogy beleegyezik,de lehetséges,hogy sürgősen lenne szüksége a ló képességeire és így nem tudja használni semmire.Hát nagyjából ennyi.Mást sajnos nagyon nem tudsz tenni!Tudom milyen rossz hidd el,de ez van.Esetleg ha foglalkozhatsz vele,kiviheted karámba,pályára(persze azért mert a gazdája megengedte),akkor ott tanítgathatog,szoktathatod a dolgokhoz nagyon lassan és türelmesen!!Akkor talán látja a tulaj,hogy nem reménytelen..de csakis beleegyezéssel!!Remélem tudtam segíteni valamennyit :-) Ha esetleg szeretnél még kérdezni valamit írj nyugodtan priviben..sok sikert és kitartást!

2015. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt es Megpróbálom, bar keves esély van a sikerre, miután még ugymond "kicsi vagyok" az ilyenhez. (a koromat privátban szivesen leirom, csak hat itt attol felek, sokan rakezdenenek a szokásos monologjukra)Még egyszer köszönöm. 😊
2015. okt. 18. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen lovak. Egyik ismerősnél is akadt, mi csak szellemlátónak neveztük, mert attól is megijedt, ami nem volt ott. Pályán és terepen is eljátszotta, abszolút véletlenszerű dolgoktól ijedt meg vagy ugrott meg. Parellivel foglalkoztak vele, nagyon sokat idomították földről, zörgős zacskó, nylonon való átsétálás, szalagok ilyesmi már nem volt neki gond, de mindig talált valamit ami ijesztő.

Az ilyen ló csakis tapasztalt lovas kezébe való, de még azok közül is csak a kalandvágyóbbak szokták őket lovagolni, mert egyszerűen a semmitől is be tud pánikolni.

Képezni nehéz őket, mert nagyon sokszor dekoncentráltak.

Túl sok mindent nem tudsz vele csinálni mutathatsz neki pár dolgot, esetleg zörgős zacskóba tegyél elé almát, akkor nem fogja érdekelni, ráadásul össze is kapcsolja a kajával.

Az, hogy elviszik... hidd el a "szellemlátó" lónak jó, ha egy gazdája van, egy ember foglalkozik vele, akiben valamennyire megbízik, lehetőleg egy magánistállóban. Egy olyan lovardában ahol, lovagoltatás zajlik, nagy a jövés-menés,gyerekforgalom egy ilyen lónak stresszes, ráadásul a ló is veszélyforrást jelent.

2015. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet h talán korábban bántották?
2016. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!