Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nézi le sok lovas a...

Miért nézi le sok lovas a kutyásokat?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, őszintén érdekel a válasz. Tudom hogy vannak akiknek nem ilyen idióta, beszűkült látókörük van, és olyanok is, akik tökéletes harmóniában élnek együtt lovakkal és kutyákkal, velük semmi bajom nincs. Viszont benne vagyok több facebookos lovas csoportban (szeretem a lovakat, érdekel sok minden ami velük kapcsolatos), többek között itt is viszont nagyon furcsa esetekkel találkozom. Ha valamilyen módon szóba kerülnek a kutyák, a kutyázás, sok lovas embertől lenéző véleményeket lehet olvasni. Hasonlóval már élőben is találkoztam. Ezek a lovasok folyton azzal jönnek, hogy ők egy 500 kilós állattal építenek ki kapcsolatot, meg felháborodnak, ha azt mondják hogy a lovaglás nem sport, de röhögnek ha azt mondják nekik, hogy a kutyázás is lehet sport. Miért nem vesznek minket komolyan? Azért, mert mi csak 2-80 kilós állatokkal foglalkozunk?

Pedig ugyanúgy ötkor kelünk, hogy suli előtt még tudjunk foglalkozni a kutyussal, ugyanúgy nem kelünk hétvégén sem tízkor, a kutyáknak ugyanúgy el kell nyerni a bizalmát és a tiszteletét, hogy igazán erős kötelék alakulhasson ki köztünk. Kutyásként nekünk is folyton tanulnunk kell, mi is minél több időt igyekszünk a kedvencünkkel tölteni, mi is elköltünk rájuk ha nem is milliókat, de több százezret egy-két év alatt. Na és persze a kutyánk a család tagja, a falkánk része, vele teljes az életünk. A kutyatartás szintén nem hobbi, sokkal több annál. A kutyát megfelelően nevelni és tanítani sem olyan egyszerű feladat, mint amilyennek egy kívülállónak tűnik. Nekik is lehetnek rossz napjaik, ők is kamaszodnak. Közöttük is vannak könnyebb és nehezebb esetek, megadóbb és dominánsabb, szófogadóbb és makacsabb, gazdimániásabb és függetlenebb egyedek. Nincs semmilyen téren olyan séma, amit minden kutyára rá lehetne húzni, éppen ezért minden gazdinak hatalmas feladata van. A kutyákkal is számtalan sportot lehet űzni a vizsgákon és azokon alapuló versenyektől (BH,IPO) kezdve a dog dancingen, a canicrosson, a bikejöringen, a frisbee-n, az agilityn keresztül, a kiállításokon(!), az obediencen, a mantrailingen, a flyballon, a szánhúzáson, a coursingen át a súlyhúzásig és a kötélhúzásig. Ezek mindegyike fizikálisan és mentálisan is igénybe veszi a kutyust és gazdáját egyaránt, rengeteg felkészülést igényelnek. Akárcsak például a díjugratás vagy a díjlovaglás.

Persze a két faj nem összehasonlítható, de nem értem, miért alakult ki sok lovas részéről az a téves képzet, hogy a kutyás társadalom nem ér annyit, mint ők.

Annyira felhúztam magam múltkor egy enyhén nagyképű lányon, hogy muszáj a témát felvetnem. Magyarázatot várok :)

Írhatjátok, hogy csak maradjak csendben mert nincs lovas múltam - ez tény. Soha nem lovagoltam, nincs saját lovam, a legjobb barátnőmnek van egy.



2015. nov. 7. 13:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%
A Magyarságot meg már régen lejáratta maga a Magyar.Tisztelet a kivételnek . Nem csoda h akinek esze van menekül innen,ilyen "emberekből" mint te nem lehet rendes társadalmat csinálni
2015. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
45%

"néhány jellemtelen, hazátlan senkiházi a saját népét mocskolja, de ettől még nem a magyarságot járatjátok le, csakis saját magatokat."


Pont most jellemteleneztél, senkiháziztál le jópár magyart. De semmi gond. Mi is ezt gondoljuk rólad. Ezért vagyunk magyarok, így, együtt utáljuk egymást. :)

Ha esetleg beszélsz idegen nyelvet, ne adj isten nyugat-európait, németet vagy angolt pl, erősen javaslom, hogy nézz be néhány lovas csoportba, fórumba. elvétve van olyan, aki anyázik, lenézi a másikat, negatív, szinte mindenki segíteni akar, meglátja a jót, támogat, tanácsot ad, véleményt nyújt. Ég és föld a különbség.


Én eléggé kutyás vagyok és soha nem tapasztaltam még ilyesmit. Sztem egyébként azért lehet, mert úgy vannak vele, hogy kutyát tartani mindenki tud, pedig baromira nem való kutya a emberek 90%-ának. Az, hogy kinn van a kertben a Buksi, akit megetetünk meg öntünk neki vizet, hazafelé megsimogatjuk, nem kutyatartás. Az sem, hogy Fifikét bevágjuk a hónaljtatyóba és nevetgélünk rajta, hogy mindenkit meg akar ölni. Aki komolyan foglalkozik a kutyájával, az tudja, hogy egy kutya van akkora felelősség mint egy ló.

2015. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Azokban a körökben, ahol én mozgok, ha hiszitek, ha nem, azok vannak kisebbségben, akik ilyen ordenáré módon szidják a hazájukat, vagy tisztességes embertársukat (még ha nektek kissé idegenül is csengenek ezek a szavak). Fussatok, ha szeretnétek, menjetek idegen földre. Én itt vagyok otthon, és ezt át nem engedem senki jöttmentnek, akkor se, ha most ez nehézségeket jelent. Majd lesz jobb is - nem csak a megélhetés, de a lovas életünk is. Én ebben hiszek, ezért teszek. Jobb lenne, ha ti is inkább ezzel volnátok elfoglalva. Mert persze, mutogatni könnyű a másikra, gyalázkodni még könnyebb, vagy éppen kategóriákat gyártani, mint "kutyások", lovasok... de ettől még nem nektek lesz igazatok.
2015. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

És, hogy vannak köztünk gyakran súrlódások, az való igaz. Engem is hajlamos elragadni a hirtelen hév, ha olyasmiket olvasok, ami fentebb található. De tudjátok, mit? Beszéljen helyettem Vitéz, okulásul:


"Azt hiszed, az ország urai büszke mentében, aranyos karddal övükön, az mind magyar? Nincs már közte tán egy se, kinek Árpád hozta volna őseit e hazába. A sok német, tót, bolgár, bizánci, horvát felfalta már mind a magyart! S nem isten csodája, hogy mégis él? Ki nem irtható! Örökké feltámadó, s mind erősebb erő, hevesebben lüktető szív! S tudod, miért? Mert magyarnak lenni nem vér kérdése az! Eszme az! Magyarnak lenni felemelt fő, akarat, büszkeség! Dac, és soha fel nem adás! Magyarnak lenni szembeszállni mindennel! Magyarnak lenni rabigát nem tűrni! Utolsó leheletig, nem, soha, soha fel nem adni, magyarnak lenni az! Magyarnak lenni esztelen szenvedély!"


És itt zárom soraimat, mert már nagyon offolunk. Köszöntem.

2015. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Mégis te vagy az egyetlen, aki konkrétan másra mutogat és jelzőkkel illeti... ebből már nem mosod ki magad, Hazafi. :)
2015. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Az egyetlen? Nem. :) Hazafi? Köszönöm, erre büszke vagyok, ilyen bókot már rég nem kaptam. S te mit tudsz felmutatni?
2015. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, mire ez a szokás, hogy azok, akik elfutnak ebből az országból - akár azok a bizonyos rágcsálók a süllyedő hajóról... vagy maguk a migránsok, akikről írogatsz nekem privátban -, rendre visszaköpködnek, s kígyót-békát kiáltanak azokra, akik makacsul maradnak, mert ha csak a közvetlen éhhalál nem fenyegeti őket, a hazájukat, földjüket el nem hagyják. Inkább gályázok a sajátomon, minthogy cselédkedjek idegenben, megalázkodva, a gyökereimtől elszakadva. Mert ha az őseink is szertefutottak volna a szélrózsa minden irányába akkor, amikor itt egy kicsit is nehezebbé vált az élet, már rég nem volna miről vitáznunk.

Nagy magyar vagyok, valóban. Miért, mi más legyek Magyarországon? Szégyellhetitek magatokat, hogy ilyen a hozzáállásotok.

2015. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
62%
Azért mert te élvezed a nyomorgást nem kell mindenkinek, legyél "nagy magyar" agyad kb annyi éhendöglesz ,megy a szír a lakásodba de legalább magyar vagy
2015. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Te már rég nem itthon vagy te mamlasz, itt csak egy megtűrt személy vagy akit eldob magától ex magyarország és akár éhen is dögölhetsz az se érdekel senkit se, de te nem is vagy jó másra.
2015. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

13:39 ha te csak arra lennél alkalmas hogy cselédkedjél külföldön, akkor vagy a képességeiddel van baj, vagy lusta voltál valami értelmes képesítést szerezni. Ha pedig a tisztességes munkát megalázkodásnak tartod, akkor még a szemléleted is jó lenne helyretenni.


20:26 Minden állattal másként kell bánni, mert mások. Ilyen egyszerű a téma. A kutya igaz nem tud széttaposni "csak" mondjuk széttépni, ezért tényleg "szégyenkeznie" kéne? Nem morbid egy kicsit azon versenyezni, hogy kinek veszélyesebb az állata? Ilyen alapon aki egy pár centis mérges pókot tart, az még a lovasoknál is királyabb? Nem minden a méret. Ai meg a trágyát illeti, megértem, hogy nem lehet vödörrel lovagolni, de szerintem te is megértheted, hogy lakott helyen a lakosoknak elég kellemetlen a k**va nagy lócitrom az út közepén.

Ja és attól mert valaki tart kutyát még nem biztos, hogy a kellő tisztelettel kezeli. Minden lovardában van kutya - ja, főleg kib**zva tengődnek félig kóboran, ápolatlanul, nem túl sok emberi kapcsolattal. Sok lovastól hallottam már, hogy van kutyája és szereti, na de hát kéremszépen nehogymár a lovához hasonlítsuk, mert fel sem ér hozzá...

2015. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!